1

Temat: sprzęgło ursus 385

witam Panowie
mam problem z 385 nie wiem jak regulować sprzęgło. reguluję dźwignią pod kabiną tym wrzecionem. ale obserwuję łożysko oporowe i one niemał cały czas się obraca. jak poluzuję te wrzeciono to nawet nie mogę wbić biegu jak za mocno to z łądunkiem z tyłu to nie chce jechać jak jest idealnie to i tak łożysko się obraca. jak regulować sprzęgło? gdzie?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: sprzęgło ursus 385

Na łapkach się nie da ustawić ?
Może masz już duże luzy między pedałem sprzęgła, a łożyskiem i jak się skasują to trochę brakuje.

3

Odp: sprzęgło ursus 385

Napisz jaki rodzaj masz docisku na łapkach czy na słoneczku. Jeśli na słoneczku to łożysko musi lekko dochodzić szczelina na oko 3-4 mm. A jeżeli masz na łapki to śrubami łapki ustawiasz na podobną odległość. Aby dobrze ustawić wsać sobie małą żarówkę do skrzyni pośredniej.

4

Odp: sprzęgło ursus 385

cholera jasna nie czaje o czym piszecie, patrzę w te bebechy i widzę łby śrub które dotykają do łożyska na łapkach też są jakieś nakrętki. tych łbów które dochodzą do łożyxka to nie ruszę nie ma szans nie dojdę. a te na łapkach to niemal nie widzę zmiany przy kręceniu. juz majstrowałem i zrobiło się jakby bicie na łożysku oporowym i trochę spanikowałem.  trzeba by poluzować czy dociągnąć na tych nakrętakch co są na łapkach? będę musiał dziś jeszcze to ustawić jutro ciągnik idzie ponownie w ruch. idę odkręcić wszystkie na maksa i dokręcać po kawałku. pieprzony polki ciągnik...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

5

Odp: sprzęgło ursus 385

Te łby co są na łapach koło łożyska jeżeli do tej pory chodziły i tarły po łożysku to się podcieły i dlatego nie możesz go wyregulować. Niestety ale będziesz musiał być może rozpołowić i je wymienić bo inaczej nie wyregulujesz tego sprzęgła. A i co ważne te śruby są utwardzane a i tak po mimo wszystko i tak się czasami wycierają tak że czasami mogą rozpruć obudowę łożyska.

6

Odp: sprzęgło ursus 385

zbychu37, Fenol na hasło "rozpoławianie ciągnika" to dostaje wielokrotnego orgazmu, ja bym mu takich rad nie dawał big_smile

7

Odp: sprzęgło ursus 385

buahahahahahhahaa dobre :beer: ale faktem jest że to będzie już 4 raz w ciągu pół roku...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: sprzęgło ursus 385

pieprzony polki ciągnik...
święte słowa fenol, święte ......

9

Odp: sprzęgło ursus 385

Można każdą łapkę pokoleji przez okienko troszkę podregulować ,jak jeszcze łby śrubek się od łożyska oporowego nie starły. nieraz nie trzeba rozpoławiać :-)

10 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-05-29 16:08:44)

Odp: sprzęgło ursus 385

rudemenes napisał/a:

pieprzony polki ciągnik...
święte słowa fenol, święte ......

On był na licencji zetora chyba :hmmm: z związku z tym moje pytanie co jest że w zetorku 8145 jak rozkręci się tą regulację pod kabiną od pedału sprzęgła  to też biegi zgrzytają a powinno lepiej rozsprzęglać chyba ? A sprzęgło było robione przez "majstra " który stwierdził że tak musi być  lol :stu: jeszcze trochę takiej jazdy  a skrzynia poleci jak nic :wow: ale to wuja nabytek więc tak się tylko pytam jakby co  wink To mój pierwszy kontakt z tą wersją zetorka tak więc nie znam budowy zaznaczam i gdzie co jest też tongue

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

11

Odp: sprzęgło ursus 385

Naciskając dzwignię sprzegła jednocześnie włącza się wychamowywacz obrotów w skrzyni ,a że to jest wiekowy traktor to pewnie to nie działa, i dlatego zgrzyta.

12

Odp: sprzęgło ursus 385

te zetory tak mają że biegi zgrzytają ja miałem zetora 8011 4 lata i zgrzytały a z redukować to było prze...bane ale skrzynia wytrzymuje kolega ma zetora 16 i tesz tak zgrzytają to jest norma w tym sprzęcie

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

13 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-05-29 16:27:04)

Odp: sprzęgło ursus 385

Jak to tak zgrzyta że u sąsiada słychać  , biegi na chama wchodzą  aż mnie ręce bolą , tragedia  a on jeszcze pod turem :wow:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

14

Odp: sprzęgło ursus 385

To u mnie wchodziły lekko tylko ze zgrzytaem

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

15

Odp: sprzęgło ursus 385

Ja bym się bardzo cieszył jak by lekko zgrzytały :dance: ale one tak wchodzą że aż mnie  to wk...ia  a mi się szkoda robi skrzyni i wuja  sad Pytanie co tu robić ? i tu prośba do ekspertów od tych maszyn od czego zacząć i co to może być ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

16

Odp: sprzęgło ursus 385

A sprobuj dwa razy wcisnac sprzeglo szybko i wrzucic bieg... Ja tam na swoja 902 nie narzekam... Biegi wchodza dobrze, sprzeglo tez...

17

Odp: sprzęgło ursus 385

przy pedale sprzegła  masz taką regulacje na wałku na klucz 17   bodajrze  weź wqkręc tą śrubę tylko nie za mocno bo będize hamowało ostro
byc moze chamulec sprzęgła nie działa....  u mnie z tym śmiesznym sprzecie  ten wałek  od tego hamulca się wysuną i go nie dzuiała  hamulec skrzyni a mimo to biegi nie zgrzytają ....  za bardzo   dziwne

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: sprzęgło ursus 385

Na dwa razy nie bardzo ale jak  przy belowaniu podczas owijania  siatko trzymam na sprzęgle dłuższy czas  to  potem bieg włazi bez zgrzytu nawet  co jest kurde  dziwne to jest  :nie_wiem: ? Najgorzej jak go odpalę  i chce bieg albo wsteczny włączyć  i do  przodu też  to samo .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

19

Odp: sprzęgło ursus 385

bo jak dłużej trzymasz pedał to skrzynia w tedy stanie i bieg włączysz bez problemu a jak wbijasz od razu po wciśnięciu pedału to skrzynia się jeszcze kręci i w tedy jest zgrzyt wink
ale mnie też to dziwi że aż tak zgrzyta że u sąsiada słychać ja jeździłem zetorem 12145 i 8011 i jakoś nie zgrzytało za bardzo tak biegi wchodziły jak w c360

20

Odp: sprzęgło ursus 385

kwestia wyregulowania hamulca skrzyni