1

Temat: Pompka Hamulcowa

PiotrzeK  czy pompa hamulcowa działa i jest zbudowana  na takiej samej zasadzie jak pompa sprzęgłowa??
bo mam taki problem  wymieniłem  cylinderek  odpowietrzyłem  po 4 razach zahamowania  pompka "puściła "  znaczy objaw jaki zaobserwowałem  to  zaczęła mieszać płyn  to znaczy  płyn po naciśnięciu pedału  po części powraca do zbiorniczka img/smilies/neutral   w ostatnim czasie zostały wymienione  gumki  uszczelniające  i nie było problemu puki była nieszczelność na cylinderkach img/smilies/neutral  co jest przyczyną ??  i jak to szybko załatwić :play:

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-04-21 23:15:09)

Odp: Pompka Hamulcowa

Tak, pompka hamulcowa ZT 320 jest dokładnie taka sama jak sprzęgłowa, a w ZT 323 również bardzo podobna tylko, że rozbudowana o dodatkowy obwód i wszystkie te pompki mają te same dolegliwości. Pewnie poleciało Ci to uszczelnienie zaworka spływającego płynu lub pękła sprężynka tego zaworka, albo wpadł Ci tam jakiś paproch. Wszystko to jest pod króćcem łączącym pompkę ze zbiorniczkiem płynu.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

3

Odp: Pompka Hamulcowa

wymieniłem  tą spręzynke na nowa i  tą gumke uszczelniającą  i alej to samo  zawiozłem ją do pantery  oni mi powiedzieli że zobacza co z nia nie tak bo mi juz ręce opadły

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Pompka Hamulcowa

Skoro płyn powracał do zbiorniczka, to gdzieś musisz mieć jakąś nieszczelność, może np. jakąś rysę...?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

5

Odp: Pompka Hamulcowa

nie wiem  ja wszystko przeglądałem i wydaje mi się że to dokładnie przejrzałem neutral   dałem im i jutro zobaczę i zdam relacje jak nie będzie poprawy to  pompka idzie do ciebie może to coś z tego robisz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Pompka Hamulcowa

I jak Wojtas wygląda sprawa z ta pompką? Już wiesz co było przyczyną tych niedomagań?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

7

Odp: Pompka Hamulcowa

Zauważyłem u siebie, że w wyjściu na przyczepę nie ma ciśnienia powietrza. Natomiast w lewej połowie zbiorniczka nie ma płynu hamulcowego. czy to jest przyczyną braku tego powietrza, że płyn uciekł, a zaworek, lub tłoczek od pneumatyki się nie cofnął?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8

Odp: Pompka Hamulcowa

Zalewaj, odpowietrzaj i obserwuj. Gdzieś masz albo wyciek albo wypompowałeś ze zbiorniczka i zapowietrzyłeś układ... zacznij od tego

9

Odp: Pompka Hamulcowa

Tak jak pisze maxi, a jak to nic nie pomoże, to trzeba będzie rozkręcić kilka rzeczy i zajrzeć do środka...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

10

Odp: Pompka Hamulcowa

no to pojawił się dziś znów problem
pompka została zregenerowana przez chłopaków w  Pankowie działała super  jakieś 30 razy naciśnięcia pedału hamulca  postawiłem ciągnik na odpoczynek na jakieś 3tygodnie  dziś wsiadam do ciągnika płynu jeszcze trochę było w zbiorniczku  nacisnąłem hamulec zero  reakcji nacisnąłem 2 raz i zaczął ciec hydrol od strony wsadzania tłoka  nie wiem co jest czy pomp[ka wyzionęła ducha czy nagle zmęczyło uszczelniacze pompki ??
pomocy bo nie wiem co robić szukać nowej pompki czy  jeszcze ta molestować

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Pompka Hamulcowa

Pomolestuj chłopaków z Pankowa.

12

Odp: Pompka Hamulcowa

dokładnie. Albo kiepskie części albo coś spierdzielili. Zacznij grzecznie a jak nie będą chcieli uwzględnić to trochę mniej grzecznie...

13

Odp: Pompka Hamulcowa

maxi900 napisał/a:

dokładnie. Albo kiepskie części albo coś spierdzielili. Zacznij grzecznie a jak nie będą chcieli uwzględnić to trochę mniej grzecznie...

big_smile co masz na myśli? hehehee

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

14 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-04-19 09:01:59)

Odp: Pompka Hamulcowa

Jesteśmy w Unii. Każda usługa kosztuje. Związane jest to nie tylko z wykonaniem usługi lecz również z gwarancją sprawności (bądź chociaż rękojmią). Jeżeli osoba wykonująca usługę nie zgodzi się na naprawę za darmo bądź wymianę na produkt wolny od wad można ją spokojnie do sądu podać i lekko wygrać. Trzeba mieć tylko dokument sprzedaży usługi, jedną osobę która to potwierdzi oraz rzeczoznawcę który stwierdzi niesprawność elementu (w tym przypadku kłania się serwis w Grudziądzu na przykład).

Zakupy w Europie


Konsument w UE, kupując produkty i usługi, chroniony jest przepisami prawa, wg minimalnych standardów Dyrektywy 1999/44/WE dotyczacej sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji.



Dokonując zakupów konsument powinien pamiętać o następujących  kwestiach.     
Niezgodnośc towaru z umową : minimalny okres odpowiedzialności przedsiębiorcy wynosi w przypadku towarów dwa lata. W tym okresie konsument ma prawo do przywrócenia zgodności towaru z umową. Konsument może żądać wolnej od opłat naprawy lub wymiany towaru. Jeżeli  naprawa lub wymiana towaru jest niemożliwa lub utrudniona (koszty, czas oczekiwania) to konsument może żądać odstapienia od umowy lub obniżenia ceny towaru.

Więcej tutaj: http://wiih.ibip.wroc.pl/public/?id=2200

15

Odp: Pompka Hamulcowa

no ale bez przesady nie będe się z nimi sadził big_smile o żle zregenerowana pompke big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: Pompka Hamulcowa

Wystarczy, żeby przy montażu nasypać sobie piachu do pompki i najlepsza regeneracja nic nie da, tak samo płyn ma być odpowiedni i czysty. Sądzić to można się z kimś kto to zregeneruje i zamontuje osobiście, a tak to strata czasu nie mówiąc, że o takie coś jak pompka to już trzeba by mieć nadmiar czasu.

17

Odp: Pompka Hamulcowa

mam pytanie czy zna ktoś numery łożysk na którym wisi cały kosz sprzęgłowy jakie powinny tam być     dzięki i pozdrawiam

18 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-04-21 22:57:34)

Odp: Pompka Hamulcowa

6216 C3 TGL 2981 wałki albo kolki już nie pamiętam muszą być w osłonie z mosiądzu. Faktycznie są jeszcze  NU 1016 M TGL 2988 i NU 212 TGL 2988 i NUP 213 TGL 2988

19 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-04-21 21:53:56)

Odp: Pompka Hamulcowa

To z przodu to 6216 C3, a z tyłu NU1016 i to jest dosyć drogie. Ja płaciłem coś około 250 zł za nie.

e.: Teraz patrzyłem w necie i to pierwsze też w tych granicach kosztuje hmm

20 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-04-21 23:19:35)

Odp: Pompka Hamulcowa

Ale jak to pytanie, kolego scoda19, ma się do tematu tego wątku?

Od strony silnika masz jedno łożysko kulkowe 6216 C3 [katalog - 3101/102], a od strony strony skrzyni dwa łożyska: NU 1016 M (rolkowe z koszykiem z mosiądzu, żadne inne!!!) [katalog - 3102/123] i NU 212 [3102/125].

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.