21

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

o właśnie bo z pamieci pisałem i dziwiłem się że google nic nie wiedzą

22

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Dario napisał/a:

2 litry na 5 godzin i chcesz remont generalny robić ?
Mój pali chyba więcej, choć ostatnio nie miałem oleju do niego i dolałem z samochodu co dało ciekawy efekt, zaczął mniej spalać oleju, nie widzę już niebieskiego dymu jak schodzi z obrotów i ciśnienie lekko mu się poprawiło. Ten silnik chyba nie lubi typowego oleju do ciągników i ciężarówek. Przy najbliższej wymianie dostanie dla eksperymentu olej do diesla ale z osobówki.

Zrobiliśmy z kumplem eksperyment i wlaliśmy do jego traktora Turdusa 15W40 ui okazało się, że w porównaniu z Superolem na zimnym silniku ciśnienie wzrosło o 1 atmosferę, a po ciężkim dniu na gorącym o prawie dwie

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Silnik Fortschritt-a SUPEROL-u to za bardzo nie lubi z tego co na swoim zauważyłem, ale ostatnio miałem Diesel2 20W-50 i później dolewałem 15W-40 i to też nie jest najlepszy olej dla tego silnika. Może Turdus jest lepszy, chociaż ja mam już zerowe zaufanie do polskich olejów, zawsze miałem z nimi kłopot i nic się nie zmieniło.

24

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

W silniku brakowało kilku litrów oleju , dolalismy SUPEROLU  i zaczęły sie problemy. w tej chwili na bagnecie niema nawet minimum , bagnet jest suchy. Jeżeli nie superol to jaki olej mu zalać ? prosze o opinie

25

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Jeśli bagnet jest suchy to albo pali więcej niż 2 litry na 5 godzin, albo sprawdzasz ilość oleju tylko od święta. Co wlać zależy ile chcesz przeznaczyć na to kasy smile

26

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

nalej turdusu    i bedzie chodził a jak dalej będzie żarł  tyle tego oleju to  zrób silnik będzie taniej

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Dario napisał/a:

Jeśli bagnet jest suchy to albo pali więcej niż 2 litry na 5 godzin, albo sprawdzasz ilość oleju tylko od święta.  smile

Stan oleju staram sie sprawdzać na bierząco przed każdym wyjazdem . W silniku było jakies 16 może 15 litów oleju .
Wojtas tak jak mówisz sprubuje tego " turdusu" a w jakiej jest cenie ?

28

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Turdus ma bardzo przyzwoitą cenę 20 30 % więcej od superolu
a na oleju się nie oszczędza......

29

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

No rajca chce jezdzić musze lać , ale lać nie byle co

30

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Mój przed remontem spalał 5 litrów oleju na 8h pracy,a po remoncie od wymiany do wymiany nic nie dolewam. Oczywiście wymiana co 100 mth,a zalany jest olejem 20W50

31

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Po co po remoncie taki gęsty olej ??
Chyba, że remont polegał na pomalowaniu silnika.

32

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Taki gęsty olej miałem również,latem jest dobry, ale w zimie mają problemy. Kiedy to było -17, następnie ciśnienie oleju 0bar, musiałem rozgrzać wanne silnika.

33

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Dario może to twój sposób na remont silnika ja z natury nie lubię odstawiać tandety,a jeśli chcesz wiedzieć dlaczego taki ,a nie inny olej to zapytaj fachowca od silników.

34

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ten olej jest na prawdę za gęsty i jak temperatura spadnie po niżej zera to dowiesz się dlaczego.

35

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

@marian, Twoich "fachowców" pytać nie będę bo pojęcia nie mają o silnikach i olejach.

36 Ostatnio edytowany przez marian (2010-10-18 20:50:26)

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Nie oceniaj ludzi zbyt pochopnie,bo może ten fachowiec akurat to przeczyta,  a tak na marginesie to silniczek już 5 lat pracuje na tym oleju i od wymiany do wymiany. Jeśli chodzi o porę zimową to nie mam potrzeby go zapalać chociaż wiem ,że z rozruchem byłby problem.

37

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Jak chce to niech czyta i nawet się święcie obrazi, ale jest marnym fachowcem jak do tego silnika po remoncie leje olej 20W50.
Ten silnik w zimie powinien mieć olej 10W, latem 30, a wielosezonowy 15W40, chociaż jak byś wlał mu 10W30 też by był zadowolony.

Co od silnika to niech Ci służy jak najdłużej :beer:

38

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Marnym według Ciebie ja mam odmienne zdanie,a jak długo posłuży to się okaże. Wolę jednak wlać taki niż Superol 15W40z którego robi się piana

39

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ten silnik Superolu za bardzo nie lubi, ale 20W50 obojętnie z jakiej firmy dla tego silnika nie jest nic lepszy.

40

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

I tu jesteś w błędzie.Olej 15w40 jest olejem wielosezonowym natomiast jeśli chodzi o 20W50 to może  Ci wyjaśnię . Pierwsze cyfry  przed W oznacza płynność oleju w niskiej temperaturze natomiast (im niższe tym lepsze) natomiast cyfry po W oznaczają lepkość oleju w wysokich temperaturach więc nie mam pojęcia dlaczego masz taki problem.Wracając do oleju wielosezonowego 15W40 sprawdza się w lecie jak i w zimie.