41

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Wiesz co, nie wiem co mi chciałeś wyjaśnić, ale to co wyżej napisałeś, bardziej jakieś zaciemnienie przypomina, ale nie wyjaśniaj już jaśniej, bo ja od 20 lat naprawiam samochody i wiem co pisze na butelce z olejem smile

42

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Przeanalizuj może jakiś wniosek z tego wyciągniesz.20 lat naprawiasz i nadal wierzysz w to co jest napisane, jeśli tak to po co polecasz komuś olej turdus 15w40 skoro na superolu  jest napisane także 15W40

43

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

A ja od poczatku czyli 6 lat leje tylko superol i nic się nie dzieje, ciśnienie dobre ,oleju nie spala.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

44

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

U mnie sprzęt rolniczy odkąd pamiętam jeździ na superolu. Pamiętam jeszcze jak za łepka (a było to dobre 20 lat temu) tato lał superol i ja stosuje go do dziś (3 ciągniki i kombajn).

gg 5118068

45

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Nie róbcie zamętu superol to najgorszy olej jaki może być i najlepiej z beczki.Jak byście mieli dobry słuch to można usłyszeć różnice w pracy silnika superol a turdus.Ja mam tytan i silnik pracuje jak ta lala.

46

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

czyli najgorszy i już ?? przekonaj mnie że jest najgorszy, a turdus czy tytan jest super - poproszę o wykład. Kolego bardzo dobry olej wg mnie to jest MOTUL którego używam we wszystkich moich motocyklach a ostatnio i w autach. Nie spotkałem się jeszcze z negatywnymi skutkami używania superolu więc nie mogę na niego narzekać

gg 5118068

47

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Też chciałbym aby mnie ktoś przekonał i udowodnił.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

48

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ja nie potrafię udowodnić tego tylko wiem z mojego doświadczenia na lepszym oleju lepiej zapala ,ciszej i lepiej pracuje silnik ,dłużej olej trzyma lepkość,nie ma smoły na wewnętrznych elementach silnika.

49

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Myślę, że jest najważniejszym, mieć w silniku przynajmniej niektóry olej. :crez:
Istnieje wiele rodzajów olejów,to alchemia.
Czy pamiętasz, jaki olej niskiej jakości był w silnikach 30 lat temu? I również musieli jeździć.
Nie ma sensu się kłócić, każdy wlewa się do silnika co chce i w co każdy wierzy.
Nie używam drogie oleju, raczej to wcześniej wymienić.

50

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

gdzie dwóch polaków tam trzy zdania , a czech nas pogodził

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

51

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ja w ciągnikach i kombajnie mam w silnikach DIESEL 2

52

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

marian napisał/a:

...... jeśli tak to po co polecasz komuś olej turdus 15w40 skoro na superolu  jest napisane także 15W40

Ja polecam Turdus ?? Ciekawe wnioski wyciągasz chyba z PiSu jesteś.

53

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ją też diesel 2 chociaż ostatnio turdus jeżeli chodzi o superol to jest różnica w ciśnieniu i zużyciu w ciągu dnia superol robił się rzadki i zużywał go trochę więcej a jak się robi w ciepły dzień to ciśnienie na superolu jest słabe a na dieslu jest wyższe o 1 atm i to ją sprawdziłem osobiście i udowodniłem to mojemu tacie a on też nie mógł się przekonać

54

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Stosujesz techniki sprzedających samochody w latach 90 słabe ciśnienie gęstszy olej jeżeli silnik jest sprawny to na każdym oleju będzie ciśnienie w moim 35 letnim 303 rozgrzany superol na wolnych obr trzyma 2 atmosfery , może dlatego nie kombinuje.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

55

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Masz dobry silnik Piotrze i tyle, w moim Superol niestety się nie sprawdził, podobnie jak Diesel2, teraz będzie eksperyment z Lukoil Avangarde, jak się nie sprawdzi kupię Castrola.

56

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

U mnie Ciapek 19 lat bez remontu pracował na Superolu wymienianym co 100 motogodzin. Dotychczas wykonywał wszystkie prace oprócz ciągania rozrzutnika do gnoju i prasy na 17 do 25 ha w zależności od tego ile było dzierżaw, no i jeszcze usługi. W ostatnich trzech latach trzeba było już trochę za dużo dolewać. Zegara w Ciapku nie ma, ale kontrolka gaśnie momentalnie i po zgaszeniu jeszcze przez chwilę się nie zapala. Dlatego wymieniłem w tym roku tuleje tłoki i pierścienie i śmiga dalej na Superolu. Problem pojawiłby się gdybym odpalał go zimą bo Superol na mrozie strasznie gęstnieje, a jak jest gorący to jest strasznie rzadki. takie jest moje odczucie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

57

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ja do wszystkich leje Tyrdus

Rolnik z powołania:-)

58

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Wymieniać olej rzadziej a lepszy czy częściej a gorszy ?? tylko jak rozumieć pojęcie lepszy a gorszy ?? Ja wyznaję zasadę częstszej wymiany. Znów się odniosę do motorów ale akurat na tych silnikach znam się najlepiej. W crosówce wymieniam olej co 4 do 8 godzin pracy silnika w zależności od tego w jakim terenie i z jakimi obrotami jeździłem. Częsta wymiana = nie przepracowany olej = lepsza ochrona. Wg mnie każdy olej będzie spełniał swoje zadanie jeśli tylko będzie użytkowany zgodnie z jego przeznaczeniem - gęstszy latem, rzadszy zimą itp...

gg 5118068

59

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

ja leje turdus i wymieniam co 150-200 mtg max jestem wrogiem dłuższych przebiegów i tak samo w osobówce 15 tys km i wymiana a nie 30tys jak podaje fabryka

60

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

ja olej wymieniam zawsze na wiosnę przed pracami w polu i fortschritt nakręci może 100 mth a c360 trochę więcej bo go więcej używam .