61

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Lepiej by było na zimę olej zmieniać, bo w starym oleju jest trochę syfu, który nie konserwuje silnika.

62

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

O superolu nic dobrego nie mogę raczej powiedzieć. Silniki na nim hulają ,ale po rozebraniu 40-sto letniej c-330 to mogłem ten olej zdrapywać szpachelką ze ścianek bloku i miski. Stara prawda mówi kupisz tanio to kupisz drożej bo zapłacisz dwa razy. Na oleju nie oszczędzam bo to jest tak jak z czekoladą i wyrobem czekoladopodobnym.

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

63 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2010-10-21 10:55:25)

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Panowie, ale pamiętajcie, że Superol to wcale nie jest jakiś konkretny olej, tylko cała rodzina olei. Superole, czyli oleje przeznaczone do silników wysokoprężnych, produkowane są w różnych klasach lepkościowych tj. sezonowe (letnie i zimowe) np. 30 lub 15W oraz wielosezonowe np. 15W40. Poza tym występują one w różnych klasach jakościowych - CA, CB, CC i CD (ostatni najlepszy) i samo mówienie że zalałem silnik Superolem, nie znaczy nic innego jak to, że zalałem silnik jakimś olejem. Żeby wiedzieć o czym się rozmawia, trzeba jeszcze powiedzieć dokładnie jakim. Superol, pod warunkiem, że jest olejem, a nie jakąś bliżej nie określoną cieczą, nie jest złym olejem. Zwłaszcza ten w najwyższych klasach, ale musi być on tym olejem, za jaki się przedstawia i za jaki płacimy. Inaczej, a często się to zdarza, można się nieźle sparzyć. Sprzedawca powinien o tym wiedzieć i informować o tym klientów, ale często nie dość, że on sam nie ma zielonego pojęcia o olejach, to jeszcze nieraz tylko on sam zna jego skład... Wszystkie inne oleje o klasach takich jak np. Turdus są olejami dużo za dobrymi do tych silników, bo są to oleje które muszą spełniać dużo większe wymogi turbin, układów wtrysku paliwa, dłuższych przebiegów itd., co wcale nie znaczy, że nie można ich stosować, wręcz przeciwnie. Im olej lepszy tym lepiej, tylko trzeba zachować w tym umiar. Poza tym, mieszanie ze sobą dowolnych olei również jest nie wskazane. Można je ze sobą mieszać, pod warunkiem zachowania odpowiedniej zgodności ich klas. Jeśli klasy będą różne, to wtedy będą działy się takie historie jak powyżej.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

64

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

ja turdusem zalewam wszystkie silniki w swoich maszynach, i jest ok. kupuje tylko w karnistrach 30l.

65 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2010-10-31 18:24:59)

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Czy coś się zmieniło od tamtej pory. http://www.youtube.com/watch?v=PHZVmyjm … re=related

66

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Wszystko się zmieniło, nie ma PRL-u, ani Selektola Super Plus, który był super syfem choć miał być cudem polskiej myśli technicznej.

67

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Raczej mi chodziło o produkcje oleju.

68

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Produkcja też, przecież teraz produkuje się też oleje syntetyczne.

69

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Wiedziałem że wspomnisz o syntetykach ale mi nadal chodzi tylko i wyłącznie o mineralne.Ciekawi mnie czy przez te 30 lat coś się zmieniło.

70

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Jeśli konkurencja zmusiła to się zmieniło, jeśli nie zmusiła to się nie zmieniło. W biznesie nie zmienia się czegoś na czym się zarabia, a zarabia się dopóki konkurencja nie wymusza zmian. Dzisiaj oprócz konkurencji są jeszcze ekolodzy i oni chyba najwięcej zmuszają wielkich tego Świata do zmian.

71

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

zastanawia mnie czy OLEJ HYDRAULICZNY L-HL 46  mozna mieszac z hipolem?? bo znalazlem zrodlo taniego takiego oleju

72

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Po co to mieszać, chcesz zrobić domowym sposobem hydrauliczno-przekładniowy ?

73

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

poprostu dolac do 323 a tam jest prawdopodobnie hipol a hydrauliczzny pewnie lepszy jak do podnosnika a mam troche braki w skrzyni oleju

74

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

W 303 olej w skrzyni i układzie hydraulicznym są rozdzielone, ale lubią się pomieszać i nic nie wybucha, ale nie wiem czy jest lepsza mieszanka niż sam hipol lub hydrol.

W sumie w 323 powinieneś mieć hydrauliczno-przekładniowy, coś jak Agrol, a nie Hipol.

75

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

moze predze zaczac piana sie robic ale pewnie swoje zadanie bedzie wykonywac

76

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Nic się nie dzieje

77

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ja swojego kupiłem ze skrzynią zalaną L-HL 100, ale wydaje mi się, że jest za rzadki. Z moim pługiem daje radę tylko jak jest całkiem zimny. Zastanawiam się nad hipolem który jest gęsty i może zniweluje niedostatki pompy i rozdzielacza.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

78

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

L-HL100 do hydrauliki w Fortschritt-ie za gęsty powinien być, a do skrzyni wcale się nie nadaje. To się nie ma co dziwić, że w 323 skrzynie biegów się rozpadają.

e. oczywiście nie na temat spamujemy, bo tu tylko o oleju do silnika ma być smile

79

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Tak  na  logikę  to  Superol  też  powinien  świetnie  się  sprawdzać  do  smarowania,  przecież  smaruje  silnik  i  to  w  nie  tak  komfortowych  warunkach  jakie panują  w  skrzyni  biegów.

80

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

w c 330 po remoncie kapitalnym na dotarcie wlałem superol cb po dotarciu wymiana na superol cc chcialem mieć dobry olej  pochodził w sprężynówce na 5 ha potem w siewniku jakieś tam prace letnie opryski itp. na jesień orka i po 2 ha zaczęło śmierdzieć olejem wyciągam bagnet a tam czysty olej z dodatkiem płatków sadzy tak to wyglądało . Zalałem go elfem 15w40 i spokój

http://img.userbars.pl/122/24382.jpg