81

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ja również zalewam silniki elfem Performace 15W40 lub Turdusem 15W40.
Silniki lżej odpalają zimą i ciszej pracują po nagrzaniu w porównaniu superolów.
To dobrze świadczy o oleju ,który po prostu dobrze trzyma parametry niezależnie od temperatury : nie gęstnieje i stawia dużych oporów na mrozie i nie robi się z niego woda na upałach.
I za to głównie płacimy w dobrych olejach.
Do kombajnów zaś i silników chłodzonych wiatrem sprawdziliśmy w praktyce olej silnikowy Shell Rhimula 20W50.
Na mrozie gęstnieje zwłaszcza poniżej -10, natomiast nie paruje i nie rzednie jak Rekord pracuje gotując się jak sami wiecie na upale on inaczej nie potrafi...
Hydraulika to jak najbardziej L-HL, chyba że macie kilka ciągników z hydrauliką na oleju z przekładni, wtedy żeby nie mieszać olejów i ich niechcący nie zważyć wartohydraulikę Forsza zalać również hydrauliczno-przekładniowym Hipolem.
I odradzam olej Agrol. Rzadki, dobry do wlewania przez ciasny lejek i do niczego innego.
Szybko rzednie przy ciężkiej pracy i jak woda nie smaruje.Olej lekkobierzny lepszy do samochodu dostawczego.
Ostatnio zgłosił się do mnie kolega, który "zaoszczędził" na Agrolu wlewając go do skrzyni podczas montażu ładowacza w listopadzie 2010 i dziś szuka nowej pompy, bo JohnDeere jeszcze podnosi, ale marnie skręca i LS szarpie ładowaczem . Oryginalny olej JD HY-Gard jest gęstością podobny do Hipolu, ale nawet na hydromotorach trzyma nastawy ciśnienia i przepływu.
Do przekładni można spróbować oleju do przekladni hypoidalnych, który ma wysokie zdolności smarne, ale psuje mokre sprzęgła i nie nadaje się do hydrauliki, bo gorzej się pompuje.

Historia: C-355, C-330, Pronar MTZ 82 SA, Massey Ferguson 595 MK II,
Zetor 411 (eksportowy 4011 bez peumatyki), C-360,
Aktualnie: Same Saturno 80...
Poszukiwany:ZT 303

82

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

w ursusie 5314 do skrzyni biegów tylko Agrol, podnosnik działa, skrzynia tez. od nowosci,czyli ponad 10 lat

83

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Panowie jakie macie opinie na temat oleju do silnika, Turdus? Lałem wcześniej wymieniałem nic się nie działo. Byłem po części i wszedłem ze sprzedającymi w dyskusję, że turdus jest do niczego a do silnika mercedesa do kombajnu, to że w ogóle się nie nadaje. Mówili, że jeden człowiek zalał po remoncie silnika turdusem i że silnik zatarł się 2 godziny po uruchomieniu.... Ja mówię że pewnie ten remont taki był cudowny... Każdy się wypiera i wmawia, że do silnika nigdy takiego nie wlaliby... Może nie jest to cudo olej, ale bez przesady, Mówię, że co za różnica jaki olej, aby parametry spełniał, też się wypierają. Na końcu powiedziałem że 30parę lat temu jak kombajn był wyprodukowany to była jedna beczka i do wszystkich silników był jeden olej,. i chodziło. wyszedłem ze sklepu zniesmaczony tym pier**l marketingowców wielkich...
Jakie są Wasze opinie?

84 Ostatnio edytowany przez damian9871 (2016-07-21 12:15:04)

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

mam wszystko na turdusie i nic złego nie zauważyłem po za tym w klasyfikacji ma CG CH a najnowsze oleje CI więc zły nie jest tylko to że mineralny

silnik mietka w kombajnie skoro miał remont to pewnie roczniki 80 do 90 a wtedy to tylko superole w polsce były a zagranicą syntetyka też nie było

85

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

grzesiu turdus do starych maszyn w sam raz nowy rusek od nowości w jednych rękach na turdusie, scania, daf, man, ciagniki kombajn wszystko na turdusie nawet moja kosiarka spalinowa benzynowa na turdusie lata i nic sie jej nie dzieje więc olej sam w sobie jest jak olej byle lepki czysty i nie chrzczony z podejrzanego źródła

Nie ma to jak FORTSCHRITT

86

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ja teraz też wszystko zalewam Turdusem... Będę teraz wymieniał w Rekordzie a tam jest Falko i ale będzie Turdus... Co do zatarcia silnika to może wystąpić gdy się wleje gorszego oleju ( chyba ) do lepszego na czym jeździło.... A tak to tylko i wyłącznie błąd mechanika albo poprostu coś się stało...

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

87

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Jak może ludzie leją turdus z beczki to wierzę że będzie to syf. Kiedyś kupiłem do 323 to od razu po wymianie oleju pół atmosfery spadło.
Chyba trzeb zmienić sklep, bo mnie aby nerwują wszystkie mądrale.

88

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

ja zalewam wszystko shellem rimula za 11zł l w churtowni lepszy od turdusa i tanszy

Rolnik z powołania:-)

89

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Turdus 15/40 shpd  dobry olej teraz do bizona mam MANOLA 15/40 odpowiednik turdusa

90

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ja wszystkie forsze na półsyntetyku 10w40 marki BP i ciśnienia jak trzeba i nie robi się tak szybko czarny no i jeszcze stosuje shela 15w40 a superolu już dawno nie stosuje bo nie ma sensu

91

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Ja u siebie swoją 512 zalewam Fuschem 15W50 olej na żniwa jak dla mnie w sam raz. Może trochę droższy ale za to silnik mam nadzieje mi się za to odwdzięczy.

92

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

U MNIE OBECNIE FUSCH TITAN 15/40

A w poprzednich agroma 15/50

93

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Grzegorz89 napisał/a:

Jak może ludzie leją turdus z beczki to wierzę że będzie to syf. Kiedyś kupiłem do 323 to od razu po wymianie oleju pół atmosfery spadło.
Chyba trzeb zmienić sklep, bo mnie aby nerwują wszystkie mądrale.

Turdus w największym opakowaniu jest tylko w bańce 30 litrów ,Lotos tego oleju nie konfekcjonuje do większych opakowań.Kolega zarządza warsztatami Komunikacji Miejskiej w Płocku iu nich wszystkie autobusy jeżdżą na turdusie i parę razy składał zamówienie aby przysłali w beczce 200 litrów i za każdym razem odpowiedzi że max 30 litrów.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

94

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Janusz dokładnie, ja aby raz kupiłem pod nazwą turdusa z beczki, ale to od razu wzrokowo było widać, że to inny kiepski olej.  Teraz kupuje tylko w 30l i wszystko chodzi. Coś mi się zdaje, że chłopaki mieli sporo oleju do sprzedania i tyle big_smile

95

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

jak rozmawiasz z przedstawicielem handlowym to on zawsze ci wciśnie swoje towary czy on je ma czy nie taka kolej handlu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

96

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

Turnus jak najbardziej!  Podstawa musi być oryginał  ! Jak ktoś chce oszczędzać kilka zl i kupuje z beczki mona się przewieźć  ...

Odp: Jakie Oleje Stosujecie

A ten ktos lał do forsza? http://allegro.pl/jasol-olej-truck-prem … 17279.html bo ojciec kupił,ale ja nie wiem czy CI SHPD to już nie za dobry do starego silnika.

O FORTSCHRITTA TRZEBA DBAĆ,TO NIE ŻADNA CHIŃSKA BLAĆ,BO TO DO DZIŚ JEST SPRZĘT FEST I DLATEGO JEST THE BEST!!! big_smile Gdy ci smutno,gdy ci źle,idź do kuchnii,nażryj się...   
+7/-0