Temat: WELGER RP 15

Witam wszystkich, znajomy napalił się na prasę WELGER RP 15 i mam z nim w weekend jechać obejrzeć taka prasę jest to według was warte uwagi a jeśli tak to na co szczególne zwrócić uwagę w tym modelu, a może macie jakieś swoje propozycje do około 15tys bo tyle on chce przeznaczyć na prasę, z tego co mi wiadomo chciał by ją on wykorzystywać do kiszonki i słomy.

2

Odp: WELGER RP 15

Osobiście wolałbym CLAAS Rolant, bo to bardzo mocna prasa roljąca, ale nie ja wybieram. No i do sianokiszonek straszna bestia.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

3

Odp: WELGER RP 15

Witam! Osobiście nie kupowałbym Welgera RP 15 gdyż ma średnice beli 150x120 co jest dobre w słomie ale w kiszonce to te belki będą ciężkie. Po za tym RP 12 bądź RP 15 są wolne w pracy. Tu potwierdzam że w tych pięniądzach powinien kupić Claasa Rollanta 44 lekko sie nią prasuje i też jest do słomy siana i sianokiszonki.

Pozdrawiam!

Odp: WELGER RP 15

panowie w tym roku zakupiłem prase welger rp 150 i mam taki mały problem nie wiem jak odczytywać ten zegar który jast na niej a dokładniej kiedy mam dobitą bele i zamkniętą klape, bo jak zamykam klape to wskazówka skacze na zielone pole a jak popuszcze na hydraulice to spada o co z tym zegarem chodzi.:stu::nie_wiem:
                                                  a oto prasa   
http://img718.imageshack.us/img718/6590/sdc12010j.jpg
                                     a oto ten nieszczęsny zegar
http://img710.imageshack.us/img710/2435/zegarm.jpg

5 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2011-06-01 15:35:10)

Odp: WELGER RP 15

Na zielonym polu pasy są naciągnięte, jest ciśnienie, kiedy popuścisz pasy się luzują i możesz otworzyć klapę. Tak to rozumiem

6

Odp: WELGER RP 15

Zegar odczytuje ciśnienie jakie jest na tłoku hydraulicznym który dociska klapę  jak dociągasz klapę  hydrauliką to ciśnienie wzrasta i zegar skacze to chyba normalne rolandką  prasowałem też tak było . Ps. claas roland mi się nie podoba miałem nieprzyjemność taką z 88 r z podbieraczem 135cm   robić i jedyne co  dobre to mechanizm podający siatkę a tak to nie bardzo : wolno nią idzie zapycha się sipmo szybciej pojadzie jak tą   lol , brak kółka podporowego chyba oryginalnie, piach na szybie jak w dołek wpadła  , oczywiście mały podbieracz mad kosztowała koło 18 tysi to nie wiem czy na małe areały nie lepsza sipma :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

7

Odp: WELGER RP 15

Roland był pewnie walcowy więc tam tylko zamykałeś klapę, zobacz że to jest pasówka, jeżeli docisk nie jest mechaniczny to trzeba napiąć pasy siłownikiem, nabijając ciśnienia które ot pokazuje ten zegar.

8 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-06-01 16:04:09)

Odp: WELGER RP 15

Zauważyłem  że pasowa tak rolandka walcowa była ale zasada działania i wskazywania zegara  powinna być  chociaż deko podobna :hmmm: to napinanie pasów może być podpięte na tym samym obwodzie hydraulicznym co tłok od klapy ? myślałem że oddzielnie może być ? jak bym tako zobaczył z bliska a nie miałem sposobności smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

9

Odp: WELGER RP 15

U mnie przy MF olej idzie jednym wężem do tłoku od zamykania klapy i napinania pasów, jest tylko trójnik, spuścisz ciśnienie z napinacza więc zaczyna iść na tłok od otwarcia klapy.i na odwrót, skończy się opuszczać klapa, zaczynają sie napinać pasy więc wskazówka na zegarze idzie w górę.

10

Odp: WELGER RP 15

Yellow ile masz węży do obsługi hydrauliki?? bo jeśli tylko 2 to jest możliwośc że jak otwierasz klapę to luzują się pasy a jak zamkniesz to się napinają i zamykają się zamki a całośc obsługuje jedna sekcja rozdzielacza 2 stronnego działania, jest to skomplikowane ale tylko do momentu aż rozgryziesz o co chodzi, ja mam tak w MF 834 fajna sprawa i zawsze jest pewnośc że zamki są zamknięte bo nie nabije ciśnienia dopóki nie zamknie zamków.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl