Temat: Przedni napęd-działa?

Siema panowie.
Dzisiaj odpaliłem mojego Forszaja i wyjechałem nim na pole. To moje pierwsze doświadczenia z tym ciągnikiem więc mam pare pytań. po podczepieniu kultywatora ruszyłem w pole i pomimo wyłączonego "przodu" zauwarzyłem że gdy zaczą grzebać to przód się sam włączył. Mało tego blokada też zaskoczyła i ciągną na 4 lacze. Takie zachowanie to normalka? Nic się nie popsuło chyba co?

2

Odp: Przedni napęd-działa?

To że przód się dołączył to normalne. Jadąc do przodu załącza się on automatycznie gdy przednie koła zaczną zwalniać (działa to na zasadzie sprzęgła jednokierunkowego, coś jak I stopień przedniego napędu w MTZcie). Dopiero do tyłu aby zblokować przedni napęd trzeba włączyć przycisk (stosuj tylko w ostateczności). Ze względu na różnice w bieżniku blokowanie przedniego napędu nie jest zalecane na twardym podłożu (szybsze zużycie elementów napędowych).
Natomiast co do blokady blokady mostów to nie powinna ona działać na wyłączonym. Natomiast myślę że jest to związane z dużą tzw. szperą (czyli oporem bezwładności) mostów. U mnie dopiero na dużych skosach przy pługu zaczyna ciągnąć jedna strona. Przy urządzeniach typu agregat gdzie ciągnik nie jest przechylony nawet na średnich skosach ciągną wszystkie koła równo wink

3

Odp: Przedni napęd-działa?

mam pytanie czy napęd przedni włączy mi się gdy bedzie nabite powietrze w butliczy coś mam zepsute

4

Odp: Przedni napęd-działa?

Hans to było tyle razy poruszane zagadnienie że oj. Tak więc  napęd do przodu automatycznie się załącza . Na powietrze załącza się  wymuszony przedni napęd i blokada  mostów .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "