Temat: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

W tym roku zmuszony jestem wymienić łańcuchy na podajniku kłosowym i zbożowym w mojej 512. W związku z tym mam pytanie czy te łańcuchy pasują od bizona czy należy szukać od fortschritt-a ? Z tego co mi wiadomo oba łańcuchy są identyczne i mają po 36 łapek.

2

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

A nie wystarczy sama wymiana łopatek ?????
Zawsze to taniej ......

3

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

jak byś potrzebował to posiadam takowe łąpki do  podajników smile   i kto wie czy całego łańcucha też nie mam   od bizona

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

łopatki kupowałem kiedyś na targach od gościa z swispola po 5zł bo od bizona w żaden sposób nie pasują

5

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Niestety łańcuchy są tak wyrobione że nie nadają się już do użytku sad
Skoro od bizona nie pasują to gdzie mogę kupić w miarę rozsądnej cenie  ( oczywiście nowe )

6

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Panków  w ostateczności postolice

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

napisz proszę później ile dałeś za nowe Sławku

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

my kupowaliśmy zbożowy oryginał do 512 w sępólnie za 900zł

9

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

z tego co wiem to pasują od bizona tylko różnią się długością

10

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

do 512 nie pasują, łopatki w bizonowskim są wyższe

11

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

wysokość szerokość szłoby zrobić ale otwory na nity??? no i materiał nie ten oryginalnie  są z takiego czerwonego i bodajże 5? 7? warstwowego materiału cienkiego na 5mm a przy bizonie sama grubość odpada

12

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

dokładnie jak mówisz ja do 512 założyłem od bizona ale łopatki [gumy] były przycięte to było parę lat wstecz wieczorem zerwał mi się łańcuch a się okazało że łańcuch to wrak do najbliższego punktu forszaja mam prawie 70 km a 3 km obok mnie jest taka niby agroma i do bizona w sezonie to 24 na dobę otwarte i dopasowałem  od bizona tylko tak jak mówisz łopatki są za wysokie ale mała przeróbka i jest okej tylko od bizona ten dłuższy to prawie przy 512 ten krótki a tak na tryby jest ok .Tryby miałem nowe a łańcuch od bizona i było ok.

13

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Po świętach zobaczę za łańcuchem od bizona jeżeli nie będzie dużo przerabiania to wezmę taki  oczywiście jeżeli będzie dużo tańszy od oryginału

14

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Piszę na temat ale nie o tym kombajnie.Chodzi mi o kombajn International 923 zdjęcie jest gdzieś w moich fotkach.Padnięty jest w nim podajnik zbożowy,który muszę wymienić bo nie pociągnie następnego sezonu.Czy ktoś mógłby dać namiary gdzie taki łańcuch można kupić za rozsądne pieniądze? Jak czytam,że do Waszych kosztują ok. 900 zł to aż zazdroszczę.Ode mnie w minionym sezonie w Brzozie pod Bydgoszczą wołali za nową podróbkę 1500zł a dwa lata wstecz za prostą zębatkę (6 zębów i otwór fi 25) do tego podajnika zapłaciłem 300zł. Nie miałem wyjścia bo w środku sezonu i za długi przestój byłby.

15

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

spróbuj  tutaj zadzwoń masz niedaleko a jakbyś coś znalazł to się pochwal  osobiście polecam inotech choć w rolmecie mają niekiedy taniej do naszych forszmitkuw mają praktycznie wszystkie pasy (oplimett sanok ) łańcuchy ( jak coś nie tak to dorabiają ) no i łożyska mają tańsze a lepsze niż w rolniczych sklepach http://www.rolmet.com.pl/index.php?page … l,rolnicze   http://www.inotech.pl/lancuchy.htm

16

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

W INOTECHU można faktycznie sporo załatwić.
Również zębatki wedle potrzeby.

17

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Dzięki bardzo będę próbował w INOTECHU.

18

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Wczoraj założyliśmy nowy łańcuch. Kupiłem od bizona za 300 zł 36 łopatek wystarczyło zmniejszyć wysokość gum i pasuje bez problemu smile

19

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

a masz jakieś fotki ? a zębatki od bizona pasują?

20

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

zębatki zakładałem oryginalne, od bizona nawet nie próbowałem przypasowywać a zdjęć nie robiłem