21

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

dziękować, wiemy już więcej.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

22

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

sławek77 napisał/a:

Wczoraj założyliśmy nowy łańcuch. Kupiłem od bizona za 300 zł 36 łopatek wystarczyło zmniejszyć wysokość gum i pasuje bez problemu smile

też obciołem łopatki i jakoś nie mogłem go włożyć, blokował się u góry

23

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

witam mam takie pytanie dlaczego duzo zboza idzie podajnikiem klosowym czym to moze byc spowodowane? moze za mocno skrecony jest na mlocarni?

24

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

A jak ustawiasz sito żaluzjowe?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

25

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

wina jest po stronie ustawień sit

26

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

tzn trzeba zmiejszyc otwory ich?

27

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

na pewno musisz przymknąć końcowe sito bo z końcowego sita jak masz mocno otwarte to idzie przenośnikiem kłosowym na bęben,a jak masz w zbiorniku czyste zboże

28

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

no mocno czyste jest bez zadnego klosu tylko mocno duzo ziarna idzie podajnikiem klosowym ;/

29

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

według mnie to masz pierwsze sito przymknięte za mocno i zboże które nie przeleci przez pierwsze idzie na końcowe a wtedy wiadomo wraca kłosowym albo musisz wolniej jeżdzić bo kombajn jest w stanie więcej przerobić niż odczyścić

30 Ostatnio edytowany przez draqon22 (2010-07-10 23:17:03)

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

marian 323 napisał/a:

no mocno czyste jest bez zadnego klosu tylko mocno duzo ziarna idzie podajnikiem klosowym ;/

Jak dużo  ziarna  idzie  na  podajnik  kłosowy   to  masz  za  bardzo   zamknięte  dolne  sito!  Tutaj  mechanizm  jest  bardzo  prosty  ,   na  górnym  sicie   odbierasz  wszystko  to  co  wymłóciła  młocarnia  czyli  gołe  ziarno ,  ziarno w plewie i  kawałki  kłosa (czyli  górne  sito  musisz  otworzyć  dość  szeroko) a  dolne  sito  musisz  ustawić  tak  żeby  przepuszczało  tylko  samo  ziarno  ,  do  tego  dopasowujesz  siłę  wiatru  tak  żeby  kombajn  nie  wywalał  ziarna  do  tyłu  i  na  tym  całe  ustawianie  si.ę  kończy

31

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

tylko jest taka sprawa ze dolne sita mam stale tzn (fasolkowe) o wymiarach 250mm na 5mm i wtedy same gorne sito ustawic ale jak?zamknac troche ?

32

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

nie zamykaj tylko otwórz górne bo jak idzie sporo masy to troche przeleci a reszte pójdzie na końcowe sito i do kłosowego,a jakie masz wydajności

33

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

nie jest duza wydajnosc nie moze przewobic na mlocarni moze dlatego ze jest mocno skrecony na mlocarni choc obroty sa 2300 a predkosc jazdy jak dla mnie zaslaba bo 2,2km/h gdzie pojdzie szybciej to zaraz nie moze dac rady mlocarnia a proby byly na jeczmien ozimy a ziarno jest czyste mocno czyste a sloma z tylu leci bez klosow nawet ale ziarna nie srutuje

34

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

2300 masz na bębnie....rozkręć młocarnie i spróbuj ponownie tylko pamiętaj że na wejściu musi być więcej niż na wejściu

35

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Oj to chyba jakaś pomyłka, 2300 na bębnie nie realne , to chyba chodzi o obroty silnika.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

36

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

2300 to by sie ten kombajn rozleciał   jak i każdy inny 
  licząc 2300 na silniku a na bebnie musisz miec tak gdzieś około 750-900 obr w zalezności od wilgotności   i  jazda

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

na mlocarni tyle mam to jest claas dominator 105 dokladnie silnik mercedesa sprobuje go rozkreecic wydajnosc ma 2ha na godz wiec dlatego tyle pewnie na mlocarni tylko u mnie tak nie idzie mam za mocno skrecony;/

38

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Marian big_smile miałem taki kombajn 2 lata temu big_smile  jak chcesz to pisz na PW  to  ci podam wszystkie ustawienia  lub pisz  mejla wyśle ci tabele ustawień   ten kombajn  idzie jak rakieta big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

na mlocarni tyle mam to jest claas dominator 105 dokladnie silnik mercedesa

A to jest forum FORTSCHRITTA !!!!!

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

40

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

nie masz tyle na młocarni nieważne czy to claas czy coś innego takich obrotów to zboże nie potrzebuje i nie wytrzyma,pewnie obroty masz nie stąd co powinny być więc podziel je przez dwa