61

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Tutaj nie chodzi o porządność ale raczej o pochodzenie kombajnu i popularność tej marki w Polsce, ja sam kupiłem od bizona i przyciąłem gumy i niestety blachy też trzeba było ale jednak za tą cenię to sie opłacało to robić

62

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

http://www.thu.pl/product_info.php?products_id=54656 Chyba lipny  by był ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

63

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

mam podajniki jak cuś z łańcuchami używanymi....

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

64

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

to jest właśnie ból w naszych sprzęcikach, nasz przemysł nie opanował jeszcze wszystkiego a niebawem nie będzie sensu bo z forszajowców zostanie garstka. Ale i tak będzie Ich więcej niż bizonowców smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

65

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Witam, jak każdy nowy forumowicz (śledzący forum od kilku lat) chciałbym zapytać, jak wygląda sytuacja z regeneracją blachy-prowadnicy łańcucha w podajniku, urwała mi się blacha (taka która ma 2 gwinty, prawdopodobnie do jakiegoś odbojnika) po której zaczyna się wspinać łancuch podajnika i łańcuch wydarł już kawałek, moje pytanie dotyczy tego czy można w jakiś sposób wyjąć tą "prowadnicę łancucha", zauważyłem, że nie jest przyspawana w środku do tunelu, a wzdłuż tunelu są 3 śruby, jeśli można wyjąć to jak to zrobić, górą, dołem, czy trzeba coś odcinać ? Dziękuję

66

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Tak da sie ją wyciągnącgórą , po zdemontowaniu lancuch oski napedowej i odkreceniu tych 3 srub

67

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Jak zachowują się u was podajniki kłosowy i ziarnowy?
Dzisiaj odpalałem sprzęt i stwierdzam, że robią dużo hałasu. Hałasują w dolnej okolicy koło zębatek. Najpierw naciągnąłem łańcuch, potem zacząłem go popuszczać. Na luźniejszym trochę jest spokojniej. Łożyska są ok. W trakcie młócenia jest ok bo w podajnikach jest ziarno i kłosy.

68

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

łańcuchy może już wyciągnięte, zobacz jak leżą na zębatce

E 516 na części
Telefon 695 076 269

69

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Jeden mam nowy i zachowuje się podobnie. Drugi raczej też jest ok.
Teraz ustawiłem je tak że mają lekki luz na dolnej zębatce.

70

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Jak zapełnią się zbożem to będą cichsze .

71

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

zębatka nie ma luzu na klinie? :hmmm:

E 516 na części
Telefon 695 076 269

72

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Ciasno siedzą, i tak jak napisał Koseś jak jest w nich zboże jest ciszej.

73

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Aby nie  chrupał ,jak  chrupie to rolki w łańcuchu poszły . Kumpel w  bizonie  tak miał to zablokowało podajnik a  rolki  pokazały się na sitach  .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

74

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

koledzy, godzie mogę kupić ogniwka łańcucha do podajnika pochyłego do którego przykręca się listwy??
potrzebuję kilka sztuk.

75

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

na szybko to w grene cos dobierzesz na metry.

http://www.fotoload.pl/123aa36/0da6cca167e5001fc0cd2b03b436c34116164_min.jpg

76

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

massey2620 napisał/a:

koledzy, godzie mogę kupić ogniwka łańcucha do podajnika pochyłego do którego przykręca się listwy??
potrzebuję kilka sztuk.

W sklepie!
Patrz zakładka!!!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

77

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Przeczytałem cały wątek, ale nadal nie zostały rozwiane moje wątpliwości. Muszę wymienić łańcuch podajnika zbożowy w mojej 512. Czy ktoś z Was zakładał łańcuch z łapkami od Bizona? Duża przeróbka? Sprawdza się? Wyczytałem, że zostaje szczelina przy ogniwie i przez nią może uciekać zboże. Byłbym bardzo wdzięczny za spostrzeżenia, jak taka przeróbka sprawdza się w praktyce.

Z tego, co zauważyłem, łańcuchy od Bizona są dużo tańsze, więc, gdyby niezbędne były modyfikacje, i tak warto.

...jak mawiał Sofronow.

78

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Ja dwa lata temu tez łańcuch zmieniałem na zbożowym zakupiłem niby do fortschritta ale to juz nie to samo co oryginał słaba guma jakieś byle co i tych takich blaszek szerokich nie ma,można by było roznitować ten stary  łańcuch i pozakładać do nowego bo dzięki tym blachom zboża więcej wyciągnie a tak potrafi się trochę przytkać a to też i dlatego ze byle jaka guma która się odgina. Osobiście jak przyjdzie mi wymienić łańcuch na kłosowym kupie sam łańcuch kawałek zbrojonej gumy powycinam,roznituje stary i zrobię porządny łańcuch.A co do tego z bizona to na pierwszy rzut oka to samo ale to sie nie bardzo sprawdzi chodzić będzie ale wydajność zrobi się słaba.Bo też sugerowałem się tym co tu piszą ale pomierzyłem posprawdzałem i mam na ten temat zdanie.

79

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Dzięki Misiek za konkretna odpowiedź.

...jak mawiał Sofronow.

80

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Misiek to powiedz co za firma robi takie h......o to inni będą uważać.