121

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Czyli wychodzi na to że mam ziarnowy zwykły wąski bo oba mają po 13. Ale kosząc kukurydzę gdzie plon jest fest nic się nie działo. No właśnie liczyłem Janusz na Ciebie że się wypowiesz w tym temacie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

122

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Mój jest z 88 trzeci kwartał( jasno zielony z ciemnozieloną kabinom,ale miałem okazje kiedyś zobaczyć z takim podajnikiem ciemnozielonego z 86roku.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

123

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

No mój w sumie wygląda jak by już był malowany i trochę farba odłazi, trochę stał pod chmurką i z tego taki wyblakły ale podsiewacz nowy, spody gdzie żmijki zdrowe no i silnik rakieta. Nie taki ważny rok jak stan a z tego jestem zadowolony. Jak pierwszy dzień na niego usiadłem z 516 to byłem zszokowany zwrotnością...i zużyciem paliwa

E 516 na części
Telefon 695 076 269

124

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Witam panowie takie głupie pytanie podajnik kłosowy i od zboża ma chodzić w prawą stronę ? Jeśli tak to wychodzi na to że zboże będzię ciągnął po górnej blaszy a nie powinien ciągnąc zboża i kłosów po dolnej blaszy podajnika ? Pytam bo pomocnicy to rozbierali bo wymieniałem łopatki i teraz nie wiem czy dobrze złożyłem

125

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

po górnej

mdw

126

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

A czyli dobrze złożyłem dzieki bardzo

127

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Witam panowie podajnik zboża wymienial ktos lozyska jaki jest symbol moze ktos wie po odkreceniu obudowy nawet zadnego sruta nie bylo a na walku zostalo czesc staregon lozyska

128

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Dla dobra wszystkich użytkowników Forum w dziale Literatura i instrukcje znajdziesz scany katalogu, a one rozwieją wszystkie Twoje problemy z doborem części zamiennych i wymiennych. Powodzenia!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

129

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

tylko ze nie moge znalesc katalogu

130

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

A wiesz dla czego? Bo od 2008 roku nie przeczytałeś tego ogłoszenia które przesuwa się u góry forum. Ale za staż już odblokowalem

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

131

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Powiedzcie koledzy co zrobić po sezonie muszę wymienić podajniki kłosowy i zbożowy+zębatki  i czy pasują jakieś od 512 i 514 czy oryginału szukać i gdzie?

132

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

16 ma szersze i wyższe łopatki a sam łańcuch to samo

E 516 na części
Telefon 695 076 269

133 Ostatnio edytowany przez Laszek (2014-07-29 20:07:10)

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

No a mi dziś poszła ośka i koło pasowe od ziarnowego w zbiorniku. Co ciekawe klina musiał już dawno nie być bo na kole nawet nie ma śladu po wpuście a ciągło tylko na zasadzie jak koło ustawiło się pod kątem lekkim. Jutro pędzę z rana do Wągrowca po części. Szkoda że od 516 nie pasuje bo tam jest na dwa paski a tu na jeden szerszy. Tomek a jak by co to mam oba nowe łańcuchy kompletne, ten od kłosowego po dwóch sezonach a ziarnowy nówka nieużywany

E 516 na części
Telefon 695 076 269

134

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

to trzymaj jak wpłyną jakieś pieniądze to się odezwe

135

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Witam wszystkich. Mam pytania jakiej srednicy koła macie założone na podajnikach kłosowych (26,5 cm) a zbożowe 30 cm ?? proszę o odpowiedź

GG 9784904
sklep@fortschritt.com.pl 0748506822
www.fortschritt.com.pl

136

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Takie jak w katalogu wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

137

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Chłopaki nie chce zakładać nowego tematu, ale mam problem z paskiem napędzajacym podajnik kłosowy. Wg katalogu jest to SPC 3000 LW i zakładam SPC 3000 LW 3030LA, ale po założeniu i próbie napięcia napinaczem jest wciąz zbyt luźny. Porównywałem go ze starym wypracowanym i wydaje mi się że nowy jest dłuzszy.... Co zrobić, bo nie chce kupować pasków w ciemno. Dodam że pas odrzutnik słomy - przekładnia na której ludzie czesto montują śmigiełko przy chłodnicy, jest wg katalogu SPC LW 2500 a u mnie w kombajnie SPC LW 2470. Podpowiedzcie cos bo sam juz zbaraniałem

138

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

czy może tam ma być spc 2970 LW/ 3000 LA?

139

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

Ja też miałem kiedyś podobny zgryz z paskiem, tylko nie pamiętam czy był za długi czy za krótki.

Winowajcą był wyciągnięty łańcuch podajnika. koło wyszło po za obszar regulacji przewidziany przez producenta. smile

...jak mawiał Sofronow.

140 Ostatnio edytowany przez Matey (2016-07-09 12:11:59)

Odp: Podajnik zbożowy i kłosowy E-512

u mnie łańcuch podajnika jest nowy, mam jeszcze jedno pytanie, czy ten pas ma napinacz? Bo u mnie nie go nie było i może temu jest dużo za luźny? Jeszcze jak mógłbym poprosic o zdjęcie ewentualnego napinacza to byłoby super bo widzę ze u mnie jest coś grzebane