Temat: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Witam wszystkich !! Czy ktoś z Was wymieniał już tarcze sprzęgłowe w helmucie jeżeli tak to napiszcie za co się zabrać i co robić zeby nic nie popsuć ... Bo zapowiada się u mnie wymiana sprzęgła i chcę się poradzić co i jak robić . Wiem ze trzeba zdjąć chłodnicę silnik ale dalej to nie wiem co i jak robić . Poratujecie mnie jakoś ????

GG 16238418

2

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

A jakie objawy są że chcesz wymienić tarczę.

3

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

ja w pierwszym zxeteku wymieniałem docisk sprzęgła. ścigasz maskę chłodnicę jedna druga wyciągasz silnik i sprzęgło ci wychodzi. trochę roboty jest. ale tak jak kolego wyżej skąd wiesz ze trzeba?

4

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Bo ciągnik mi staje w polu z kultywatorem 2,80 m a łapki są wyregulowane odpowiednio .

GG 16238418

5

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Zaczekaj z tą wymianą. Z Twojego opisu wynika, że frezy są dobre. Patrząc na sprzęgło od dołu, widać rant tarczy pierwszego stopnia - pierwsza od strony silnika. Weź suwmiarkę i zmierz szerokość szczeliny, będziesz znał grubość tarczy. Jak ma poniżej 8 mm, trzeba ją wymienić. Jak ma powyżej 8 mm i nie jest spalona - spróbuj dać większy luz między łapkami a łożyskiem.

6 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-04-04 16:56:35)

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Da się zobaczyć tarczę od 1 stopnia ?
Zawsze mi się zdawało, że jej się nie da zobaczyć :hmmm:

7

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Z tego Co wiem tarczy I stopnia nie da się zobaczyć bo jest z przodu . Sam Piotr mi o tym mówił żebym przypadkiem nie patrzył z pod ciągnika na tą tarcze co jest przy łapkach bo to jest tarcza II stopnia .

GG 16238418

8

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Da się zobaczyć przez okienko regulacji II stopnia tylko przyda się lusterko. Wiem bo ostatnio sprawdzałem. Spod ciągnika nie zobaczysz...

9

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Czy ja mówię po japońsku ? Zobaczyć to nie można własnych uszu bez lusterka.
Widać RANT tarczy i jest ona pierwsza od silnika a więc druga od łapek. Na ten temat nic mi się nie zdaje, bo jakby tak było - powiedziałbym o tym. Jak Tobie Dario coś się zdaje, to zadaj sobie trud i zajrzyj pod sprzęgło. Zamiast siedzieć i wódkę pić, w białej koszuli włażę pod traktor bo człowiek w potrzebie więc trzeba pomóc, skoro jesteś w tym dobry - po co prosisz o ratunek ?
Maxi, widać rant tarczy i wystarczy szczelinę zmierzyć suwmiarką aby znać grubość tarczy. Robiłem to dziś na trzeźwo, to chyba wiem co mówię. A tak w ogóle po co mam udowadniać że nie jestem wielbłądem ?

10

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Chciałbym dodać jeszcze Sławku ze nie mogę już zwiększyć szczeliny między łapkami a łożyskiem oporowym ponieważ te nakrętki  którymi się reguluje luz  znajdują się na końcu tego gwintu. Jak ostatnio  regulowałem ten luz miedzy łożyskiem a łapkami to ledwie co dałem rade z kontrować te pierwsze nakrętki.

GG 16238418

11

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Panowie czy tarcza I stopnia sprzęgła od303 będzie pasowała do 323?

12

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Na 99 % jestem pewny że tak.

mdw

13

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Dzięki bo mam możliwość kupić za flaszkę w super stanie.

14

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Grzegorz89 napisał/a:

Panowie czy tarcza I stopnia sprzęgła od303 będzie pasowała do 323?

Tak

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

15

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Tylko uważaj na nity. Jak będą grube i prawie na grubość tarczy to lepiej sobie odpuść, bo Ci tylko sprzęgło zniszczą.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

16 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-02-26 19:40:09)

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

A więc tak. Zabrałem się za wymianę tarczy I stopnia w 323 . Mam wszystko na wierzchu, ale pojawił się problem, bo nie mogę wyjąć wałka z pokrywy (obudowy) sprzęgła a docisku od tarczy pierwszego stopnia. W katalogu nic go nie powinno blokować ale nie chce wyjść. Prasowałem prasą, próbowałem młotem, ale stwierdziłem,że tylko coś uszkodzę i pojadę do tokarza może uda mu się włożyć wszystko w tokarkę. Chciałem żeby mi zebrał na równo docisk bo jest nierówny. Jest tam coś co może blokować?
W tym wątku na zdjęciu widać że coś tam jakby jeszcze było tylko nie wiem dokładnie co dokładnie nie mogę ogarnąć. http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=328

17

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Tam na zewnątrz jest pierścień (seger)

18

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Jest ale od strony pokrywy, czyli od silnika i wyjąłem go i mimo to nie chce zejść. Powiem tyle Piotr napisał kiedyś że waży ze 100kg i chyba tyle waży big_smile Rozbieram bez wyciągania silnika pierwszy i ostatni raz dużo wygodniej jest wyjąć go całkiem.

19 Ostatnio edytowany przez androl (2014-02-26 20:30:19)

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Mówisz o tym małym pierścieniu zewnętrznym na wałku bo to on trzyma ?

20

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Nie o dużym segerze trzymającym łożysko. Jest jeszcze jedno zabezpieczenie z tej samej strony ale też je zdjąłem. A wychodzi na to że trzyma sam wieloklin, albo docisk powinno się ściągnąć ściągaczem a wałek jest za dociskiem jeszcze czymś blokowany. Najgorzej jakby łożysko to duże trzeba było wymieniać.