21

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Az poszedłem zobaczyć bo leży u mnie popękany ten docisk z wałkiem po kolei, łożysko, metalowy pierścień pod uszczelniacz za nim seger który zdejmujesz chwytasz za pokrywę wałkiem do dołu uderzasz parę razy o posadzkę i wyskakuje.
Czy Ty chcesz wyjąć wałek z docisku ? jeżeli tak to po co, do stoczenia nie ma potrzeby.

22 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-02-26 21:11:44)

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Bo tokarz narzekacz i lepiej powiedzieć, że się nie nida niż pomyśleć i zrobić.  Ja chciałem właśnie z docisku wyjąć. Dzięki za wskazówki, chociaż powiem Ci że próbowałem wyjąć z obudowy ale nie dało się siedzi jakoś zapieczone a mocno już w niego prałem.
A zaraz faktycznie nie trzeba do toczenie wałka wyjmować z docisku ale jak wyszedł z obudowy, a z obudową nie wiem czy da się włożyć jutro podjadę to tokarki to dam znać.

23

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Grzegorz89 napisał/a:

Rozbieram bez wyciągania silnika pierwszy i ostatni raz dużo wygodniej jest wyjąć go całkiem.

Mam takie pytanie czy jak wyciągał pan te sprzęgło to przesuwał pan silnik do przodu ? czy wyjmował chłodnicę? Bez problemu to sprzęgło wyszło? Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam smile

24

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Sprawa sprzęgła się wyjaśniło i żadnej filozofii nie było tylko trzeba było posiedzieć i podumać trochę bo się wałek zaklepał i nie chciał przez łożysko. A zaklepała go piasta od sprzęgła gumowego bo wszystko zaczęło stukać jak na jesieni pękła mi ta blaszana osłona gumy z wieloklinem......... Wszystko prościutko, docisk już jest u tokarza.
Dalej na pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze, w moim przypadku wygląd lepszy niż zasobność portfela. ..:) Silnik odsunąłem do przodu odkręcając obie chłodnice, bo nie miałem pod ręką ciągnika do masztu. Jednak jak masz czym wyciągnąć to lepiej jest silnik wyjąć z ramy. Więcej miejsca, nawet do wyjęcia sprzęgła. A prawdę mówiąc szybciej wyjmiesz niż odsuniesz. Sprzęgło wyszło bez problemu, myślę, że gorzej będzie złożyć, z racji żeby na wałki trafić. I uważaj bo to ustrojstwo jest ciężkie. Było co dźwignąć. Przy okazji całe sprzęgło wyczyściłem bo niektóre sprężyny już nie miały jak się zejść takie zabrudzone.

25

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Dobrze jest zrobić sobie jakąś osłonę na sprzęgło od dołu, tak jak miały to pierwsze wersje ZT, bo najgorzej jak w sprężyny czy między płyty sprzęgła powpadają jakieś patyki czy kamienie.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

26

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Ostatnio czyściłem  sprzęgło  u znajomego w 323  to  samego syfu było wiadereczko 5 litrowe a co dopiero  obudowa sprzęgła tam to juz masakra

GG 16238418

27

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Zauważyłem jak już zacząłem składać że zginęła mi sprężyna pomiędzy wysprzęglikiem a siłownikiem pneumatycznym. Na sam koniec sprzęgło działało bardzo ospale, ale myślałem że to wina tego że łapki są blisko łożyska wyciskowego. Dobrze jest mieć to wszystko na ładzie. A u mnie na wymianę już ostatni dzwonek, był.

28

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Odległość między łapkami, a łożyskiem jest miarą zużycia tarczy I stopnia. Po wymianie tarczy, tej odległości nie można zmieniać aż do czasu kolejnej wymiany tarczy. Inaczej wszystko zaczyna się sypać.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

29

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

witam. koledzy czeka mnie naprawa sprzęgła przy 323 bo sam ma problem już ruszyć tak się śliska. moje pytanie to takie czy wszystkie zt mają takie same tarcze itd żebym mógł kupić część jeszcze przed demontażem

30

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

a masz dobry luz na łapkach nie opierają się o łożysko oporowe a jeśli chodzi o tarcze wszystkie są jednakowe

31

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

jest luz kolego. śmierdzi że wytrzymac sie nie da

32

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

no to tarcza i to pilne szkoda docisku pierwszego z walkiem, już jeden spaliłem a jest ciężko znaleźć dobry.

33

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

A co sądzisz kolego na to https://www.olx.pl/oferta/docisk-sprzeg … jS0k7.html

34

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

nie warto rozbierz swój docisk i przeglądnij.

35

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

A skąd najlepiej kupić tarcze? za drogo wyjdzie? oprócz tarczy coś jeszcze wymienić? oczywiście łożysko oporowe jeszcze wymienię

36

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Warto zmierzyć grubość II stopnia by nie rozbierać po raz kolejny...

37

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

obie tarcze wymienię od razu

38 Ostatnio edytowany przez tomek 323 (2018-01-28 18:28:15)

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

sprawdź czy docisk ci nie popękał mi też sie tak ślizgało że miał problemy ruszać to jeden docisk zmieniałem a główne koło dawałem do toczenia bo było krzywe

a tarcz I stopnia kupowałem na thu

Nie ma to jak FORTSCHRITT

39

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

Przepraszam ,że nie w temacie ,ale operator89 z czego masz przednie lampy w swoim 323?

"Żadna dziedzina nauki, nawet medycyna, nie ma tak dużego wpływu na zdrowie człowieka jak rolnictwo". Pier Delbert

40

Odp: Wymiana Tarczy sprzęgłowej I Stopnia w Zt 323

pablo721 nie wiem, kupiłem je na allegro nowe