Temat: Słaby i wiecej pali

Koledzy jak w temacie 323A osłabł, zmienione końcówki wtrysków, ustawione profesjonalnie, ale jest słaby i zauważyłem , że więcej pali. Paliwo dochodzi normalnie,  gdzie szukać przyczyny? Czyżby pompa?

2

Odp: Słaby i wiecej pali

Jeżeli robisz wtryski to warto również sprawdzić pompę, ja praktykuje że wtryski ustawiam według pompy, a nie odwrotnie smile

3

Odp: Słaby i wiecej pali

Czeka cię kapitalka.

4

Odp: Słaby i wiecej pali

ja bym obstawiał pompe wtryskową, jak teraz ustawiłeś ciśnienie na wtryskach dajmy na to na 180 to pompa jest już za słaba i nie wytworzy takiego ciśnienia i wtryski leją zamiast rozpylać, ale ja moge się mylić

5

Odp: Słaby i wiecej pali

wtryski ...  bierz wtryski spowrotem  do pompiarza przestaw na 150atm i bedzie hulał

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2010-04-06 22:13:20)

Odp: Słaby i wiecej pali

nicola12 napisał/a:

Koledzy jak w temacie 323A osłabł, zmienione końcówki wtrysków, ustawione profesjonalnie, ale jest słaby i zauważyłem , że więcej pali. Paliwo dochodzi normalnie,  gdzie szukać przyczyny? Czyżby pompa?

Z tego co pamiętam z ursusa to masz źle ustawione wtryskiwacze. Bo jak są ustawione dobrze to przy padniętej pompie pali słabo i nie ma wolnych obrotów. A z tego co przeczytałem to twój "profesjonalista" za nisko ustawił ciśnienie wtrysku. Z tego co pamiętam to powinno być coś około 170 atm. Jak będzie za niskie to traktor będzie miał spożycie jak ursus szóstka turbo.

Przed chwilką odnalazłem
Ciś. wtrysku paliwa - 17,2 - 18,2 MPa

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

7

Odp: Słaby i wiecej pali

zapala bez problemów, wtryski ustawione na 170 atm, zaobserwowałem jeszcze taka rzecz gdy dodaje się gazu nie od razu łapie duże obroty, idzie to jakby z opóźnieniem, zapłon jest dobrze ustawiony, wiec chyba trzeba będzie jednak zabrać się za pompę

8

Odp: Słaby i wiecej pali

może już sekcje w pompie "puszczają"? A jakie masz smarowanie pompy wtryskowej? Centralne czy niezależne?
Jak będziesz dawał(a) pompę do sprawdzenia, to i również wtryskiwacze daj dla pewności jeszcze raz do przeglądu. Sprawdź też czy rozpylacze są na pewno jednootworkowe, bo z tym różnie bywa.
170, to tak o dobre 15 za mało jak na nowe rozpylacze. Te rozpylacze do prawidłowej współpracy z  komorami w tłokach wymagają dużego ciśnienia.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

9

Odp: Słaby i wiecej pali

u mnie jest podobnie, od wczoraj jeżdżę z glebogryzarką , wczoraj szedł nawet,nawet
a dzisiaj "ciapek" lepiej by sobie poradził, zrobił się mułowaty że ledwo skończyłem. 3ha
a spalił 50l. masakra
też się zastanawiam czy wtryski padły! ?

10

Odp: Słaby i wiecej pali

Lepiej powiedz czy dmucha odmą.

11

Odp: Słaby i wiecej pali

miałem to samo, tydzień temu zregenerowałem pompę i teraz mam za mały sprzęt do niego, rwie asfalt smile

12

Odp: Słaby i wiecej pali

a może filtry?

13

Odp: Słaby i wiecej pali

bierz pompę i do pompiarza

14

Odp: Słaby i wiecej pali

a jednak filtry, pompiarz kazał mi sprawdzić i okazało sie że jeden filtr wessało do środka
pasują od 60tki

15

Odp: Słaby i wiecej pali

hmmm to czemu więcej palił? :hmmm:

16

Odp: Słaby i wiecej pali

bo więcej jeździł na tym samym polu wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

17

Odp: Słaby i wiecej pali

Mój też coś słaby tej wiosny i chyba po zimie filtr trzeba wymienić, bo jak zapchał się parafiną to mu nic nie pomoże.
Dziwne tylko, że pali np. z glebogryzarką 12 l/mth ledwo ciągnie ale trochę kopci, a jak by mu brakowało paliwa to chyba nie powinien kopcić. Wkurza mnie Forszaj tej wiosny, brone ledwo ciągnął, siewnik jako-tako, a z glebogryzarką koszmar. Pługa boje się zapiąć bo do pola mam 3 km i może okazać się, że go wcale nie pociągnie.

18

Odp: Słaby i wiecej pali

ściągnij wąż z kolektora ssącego może coś z filtrem albo wężem tam są takie pierścienie ,sprawdź jeszcze czy lekko chodzi wał może go cosik blokuje i zapłon czy nie jest za późny.Mogło też cosik stać się z zaworami albo rozrządem.

19

Odp: Słaby i wiecej pali

Jakie i gdzie pierścienie są w filtrze powietrza ? Zapłon wydawał się dobrze ustawiony, z ustawianiem jego to eksperymenty. Pali dobrze, temperaturę trzyma dobrą, a to kopcenie, to widzę widzę dopiero jak wiatr zdmuchuje, to nie kopci jak 60-tka.
Zmienię filtr paliwa i zobaczę może kilka koników odżyje smile

20

Odp: Słaby i wiecej pali

Pierścienie są w wężu i zapobiegają  jego zapadnięciu się.Czasami się przekręcają i blokują dopływ powietrza.