21

Odp: Słaby i wiecej pali

W starych wężach nie miałem pierścieni, a teraz mam jeden stary i jeden nowy. Ten nowy jest ucięty z węża od Bizona i ma sprężynę w środku. Muszę zobaczyć ten stary kawałek, ale raczej to nie to.

22

Odp: Słaby i wiecej pali

a może  kąt wtrysku masz przestawiony i dla tego jest słaby ?? a jak nie to to stawiam  na pompę   najlepiej jedź do innego pompiarza

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

23

Odp: Słaby i wiecej pali

pompa raczej odpada skoro dymek jest. U mnie jak była źle ustawiona i była za mała dawka to wogóle nie dymił a jako tako ciągnął. Raczej bym właśnie uwzględnił ssanie powietrza, zawory ssące też powinny być ok skoro dobrze odpala na zimnym.

Sprawdź też jak traktor się toczy na luzie na wyłączonym, czy napęd przedni nie masz zblokowany itp.

Może właśnie to nie wina silnika. Musisz sam zdiagnozować czy silnik jak go przegazowujesz zachowuje się normalnie i trzeba szukać gdzie indziej.

24

Odp: Słaby i wiecej pali

Najpierw muszę filtr paliwa zmienić, jak nie pomoże to przyspieszę wtrysk jak i to nie pomoże to będę szukał dalej.
Napęd jest OK, załącza się wtedy kiedy ma się załączyć.

25

Odp: Słaby i wiecej pali

Dario w zbiorniku jest sitko może jest przytkane i nie dochodzi tyle paliwa ile trzeba.To sitko jest nad kranikiem szału dostawałem z tym dziadostwem i pozbyłem sie tego wynalazku.

26

Odp: Słaby i wiecej pali

U mnie chyba sitka nie ma, filtr już kupiłem ale jeszcze nie założyłem bo czasu nie miałem, może jutro zacznę szukać zagubionych koników wink

27

Odp: Słaby i wiecej pali

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu, bo problem podobny do opisanego powyżej. Otóż wczoraj ciągnęłem forszajem przyczepę ze zbożem (łącznie waga koło 6ton) i zauważyłem że przy nawet lekkim wzniesieniu forsz kopci jak stara lokomotywa... Czarno się w tyle mnie robiło że szok.... Według mojego odczucia jest on też z lekka za słaby jak na swe 100koników... nie miałem gdzie go sprawdzić jeszcze tak konkretnie, więc nie wiem jak z olejem (czy bierze czy nie), i nie wiem czy pali więcej. Ciśnienie ojeju w normie, silnik rozgrzewa się do normalnej temperatury... gdzie szukać przyczyny???

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

28

Odp: Słaby i wiecej pali

pewno ktoś na pompie nie umiejętnie podkręcał i obroty i dawkę

29

Odp: Słaby i wiecej pali

wtryski   pompa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

30

Odp: Słaby i wiecej pali

no pierw zacznę od przeglądu filtrów, i ustawienia pompy wtryskowej. jak nic nie pomoże będę badał dalej...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

31

Odp: Słaby i wiecej pali

Mój siły nie miał, bo zmieniłem przeciekający oryginalny kranik w zbiorniku, na kranik z c360, który jest za mały i tandetnie wykonany. Jak silnik chciał zassać więcej paliwa to kranik się przymykał ale ja u ciebie kopci ładnie to raczej powietrza mu brak lub ta przyczepa ma dobre hamulce nie do końca odpuszczające.

32

Odp: Słaby i wiecej pali

hamulców brak.... na wiosnę woziłem opał z lasu. na 6tonowej przyczepie ułożone dość tyle gałęzi. pod górę bez redukcji nie wyszedł ( a górka taka sobie). myślałem że to normalne, z tym że faktem że nie zwróciłem uwagi na dym z komina...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

33

Odp: Słaby i wiecej pali

Może paliwo masz jakiejś specjalnej jakości?

34

Odp: Słaby i wiecej pali

też nie... biorę cały czas z orlenu i nigdy problemu nie było... zacznę od tych filtrów...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

35

Odp: Słaby i wiecej pali

Ja na stacji Bliska ostatnio kupiłem taką benzynę, że miałem kłopot zapalniczką ją zapalić smile

36

Odp: Słaby i wiecej pali

Dario bo to była bezpieczna benzyna  w razie wypadku prędzej się samochód zkopci jak ta benzola lol U nas zdążyli tylko z cepeenu zjechać i samochód stanoł smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

37

Odp: Słaby i wiecej pali

więc tak: dolot powietrza czysty, filtry paliwowe nówki, kąt wtrysku około 24st., próbowałem zmienić o kilka stopni w jedną i w drugą, ale nic nie dało, dalej kopci tak jak kopcił. pozostaje jeszcze sprawdzić luz na zaworach i jak to nie pomoże to tylko pompa i wtryski pozostają...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

38

Odp: Słaby i wiecej pali

Panowie mam pytanie  mały case mi  osłabł i zaczoł  pod obciązeniem kopcić na czarno    oliwy nie ubywa pali raczej tak jak palił   do tego w robocie tmp mu się znacząco podniosła  a czasami potrafi się nawet do czerwonego pola zagrzać ? wtryski ??  winne tym zjawiskom ?  bo żadnych ubytków nie widzę

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: Słaby i wiecej pali

Słaby i czarny dym to wg mnie źle dobrana mieszanka. Zobacz na dolot, czy turbina nie gubi ciśnienia.  Jeżeli ma CR to może komputer zawalił sprawę.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

40

Odp: Słaby i wiecej pali

jest to wolny ssak . bez kompa  prosty silnik

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile