Temat: Radio ;p

Witam, w przyszlosci mam zamiar zamontowac mojemu Forszowi radyjko, dzis montowalem halogeny i przy okazji odkrecilem dach, wiec mam dostep do calej tej polki, teraz pytanie do osob posiadajacych radio, skad macie poprowadzony prad? ;] chyba przy bezpiecznikach jest cos tam na 12v??nie jestem pewien wiec pytam wink

2

Odp: Radio ;p

ja posiadam radio UNITRA big_smile  ważne że gra big_smile  prąd poprowadziłem kablem  w słupku  lewym kabiny  bezpiecznik na 12V masz też po lewej stronie   jak otworzysz   tą  blache  tym skoblem to masz takie chyba 4 albo 5 bezpieczników pionowo odrazu od szyby przeniej u samej góry  to na bank jest pierwszy  12V  z niego pociągnełem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Radio ;p

tak byle by zostalo troche miejsca dla kierowcy w kabinie jak takie szafy wstawisz ;p
no o tamtym miejscu mowilem a radio mam blaupunkt wie ktos moze jak wprowadza sie kod??koduje sie je??

4

Odp: Radio ;p

nie no nie taka szafa  big_smile najlepsze bo najstarsze  wszystko manualne  i co lepsza niema bata nie znajdzie radio Maryja big_smile  a  reszty nie gubi big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Radio ;p

Scorpion ja mam tak że mam tam na górze przekaźnik 24V i na stałe doprowadzone oddzielnym przewodem 12V ze skrzynki pod kierownicą po lewej (12V zasila m.in. zestaw przekaźników do przyczepy). Do tego przekaźnika podpięte jest 12V przepływające przez styki główne (87 oraz 30) i 24V (te do nawiewu)  i masa do zacisków sterujących (85 i 86).

I teraz tak - jak masz kostke iso (czyli zestaw 2 kostek czarnej i brązowej) to czarna  ma przewody zasilające a brązowa obsługuje głośniki. Schematy czyli tzw. pinout'y znajdziesz na google.

Do czarnej kostki bezpośrednio 12V podprowadzasz pod czerwony przewód (+12V), z przekaźnika 12V podprowadzasz pod zółty przewód (ACC) a masę pod czarny.

Wynik? Przekręcasz hebel to tak jakbyś wsadził kluczyk w aucie. Radio się włącza. Wyłączasz prąd w ciągniku to radio gaśnie. Stacje są zapamiętywane. Lepiej tego się chyba rozwiązać nie da tongue

6

Odp: Radio ;p

u mnie radio dziala osobno od tego hebla, bo gdy wylacze prad to radio dziala. ale najlepiej dzialaja stacje niemisckie stacje i oczywiscie r. Maryja smile

7

Odp: Radio ;p

sory ze tak pozno ale brak czasu ;/
dziekuje wszystkim w razie czego napisze ;p

8

Odp: Radio ;p

wojtas napisał/a:

nie no nie taka szafa  big_smile najlepsze bo najstarsze  wszystko manualne  i co lepsza niema bata nie znajdzie radio Maryja big_smile  a  reszty nie gubi big_smile

Dobre radio :satan:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: Radio ;p

kurde radio maryja to  wszędzie odbiera a   Eska nie wszędzie big_smile

10

Odp: Radio ;p

a jak tam głośniki ile ich tam wsadziliście big_smile  (do kabiny oczywiście) big_smile

11

Odp: Radio ;p

no ja miałem tylko jeden z przodu głośnik (25 W )  i radio SAFARI big_smile Grać grało dobrze gdyby nie tata się dobrał do tego i nie zapsuł tongue teraz będe robił podstufitkę ( od poloneza weznę )  w forszaju i z tyłu wytnę w tym 2 otwoty i wsadze z tyłu mu 2 głośniki od Stara ( 40 W ) big_smile

GG : 9860720  smile
Minął dzionek ciężki, długi, ch*j mu w d*pe bedzie drugi big_smile

+33 / -0 (chyba wink)

12

Odp: Radio ;p

smile ja to miałem 2 z przodu trochę małe (po 20 W) a teraz mam tez zamiar z tyłu 2 włożyć smile

13 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2011-05-23 21:29:29)

Odp: Radio ;p

Mam takie o 2 radia :
http://img849.imageshack.us/img849/5455/img0632h.th.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/4493/img0635lk.th.jpg
Brakuje mi kostek.
do sklepu muszę iść chyba z radiem żeby móc dopasować kostkę? jak to się fachowo nazywa ? smile
maxi900 pisałeś coś o kostce iso, pinoutach ale nic nie czaje , trzeba się doszkolić :stu:

14

Odp: Radio ;p

Nie wiecie Panowie ?.. wink

15

Odp: Radio ;p

To u góry to standardowa kostka ISO i znajdziesz ją na każdym autoszrocie. sam znalazłbym u siebie z jeden komplet. Tego blaupunkta to nigdy nie widziałem, ale pierwszy z kraju elektryk samochodowy powinien tego mieć pół skrzynki albo szukaj na Alledrogo http://allegro.pl/listing.php/search?st … 0&sg=0

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

16

Odp: Radio ;p

Pójdzie się do Kujawy to coś wymyśli smile tylko w tym radiu na górze(Blaupunkt london rdm 104) są 3 wejścia.. jedno do zasilania, jedno do głośników tak ? a trzecie ?
a karta działa tylko w jednym radiu czy może być przekładana?, bo do tego co ma CD nie mam karty a do tego drugiego mam...

17

Odp: Radio ;p

górny blaupunkt ma taki pinout
http://farm5.static.flickr.com/4154/5045104939_8820ff31a8.jpg
dolna wtyczka to zasilanie i (jeśli auto obsługuje) szyna danych, środkowa wtyczka to głośniki a górna to line-in i remote czyli wejścia (np ze zmieniarki) i obsługa zdalna.

Wystarczy trochę o modelu na googlach poszukać wink

18

Odp: Radio ;p

Dzięki,mam kostkę podwójną (głośniki i zasilanie ) głośniki wiem jeszcze tylko dojdę gdzie wpiąc zasilanie i w wolnej chwili zwalę dach i założę radyjo.;)

19

Odp: Radio ;p

Tak jak na schemacie- zasilanie jest na kostce A. Masa to styk 8, na stałe +12V to styk 4, a tak zwane ACC (czyli +12V załączane po przekręceniu kluczyka to styk 7). Pamiętaj że na stacyjce masz +24V więc musisz dorobić przekaźnik +24V załączający +12V. Możesz też styk 4 z 7 zmostkować i radio będzie chodzić cały czas (trzeba wyłączać za każdym razem ręcznie). Bywa też tak że niektóre radia mają styk 4 z 7 zamienione (objawia się to tym że po wyłączeniu kluczyka radio traci zapamiętane stacje) - trzeba wtedy zamienić wsuwki.

To chyba tyle.. miłej zabawy wink

20

Odp: Radio ;p

Wielkie dzięki, będę się próbował wink