1

Temat: Rzepak jego choroby i szkodniki

Mam pytanie  jakie jest zagęszczenie u was tech chowacza  i czym go zwalczacie  ??(jakim opryskiem )

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

w przeciągu ostatnich dwóch dni w pułapce pojawiło się łącznie 10 szt. chowacza brukwiaczka. Pojawił się też chowacz czterozębny. Zabieg na chowacza wykonałem dwa tygodnie temu i zastosowałem PROTEUS'a w dawce 0,5 litra na ha.
W zeszłym tygodniu pojawiły się objawy suchej zgnilizny - jutro lecę z opryskiem. Kupiłem SYRIUS'a - jest to praktycznie to samo co HORIZON, ale prawie połowę tańsze. Do tego dorzucę mocznik, siarczan, bor i ponownie PROTEUSA - bo myślę, że za kilka dni zacznie się nalot słodyszka.

3

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Panowie u mniechyba jest cos nie tak z chowaczem albo zemna:) bo jago nie widze na polu rzepaku. sprawdzalem w tamtym tygodniuwczoraj tez bylem i nic nie ma. to co zauwazylem to niektore lisci sa lekko pozwijane. ale nie wiem co jest tego przyczyna?

4

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

PROTEUS'

po co za kilka dni on dziala 45 dni

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Tak mówi folder reklamowy i ja mu w pełni nie wierzę. Stawiam na 3-4 tygodnie. Poza tym jak go zastosuję teraz to nie będę już w rzepak wchodził przez następne kilka tygodni. Następny zabieg będzie już pod koniec maja, jak rzepak zacznie kwitnąć.
Jakbym teraz nie dał insekcydu to musiałbym wchodzić ponownie w rzepak za jakiś tydzień - dwa. A tak za jednym razem załatwię wszystko i powinienem mieć spokój do początku kwitnienia.

6 Ostatnio edytowany przez mat83 (2010-04-07 23:45:28)

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

W tych ,,okolicznościach przyrody" proponuje mospilan - temperatura jest za niska do zastosowania proteusa. Poleciłbym do tego Nurelle z własnej fabryki.... Dursban będzie w przyszłym roku nie będzie miał rejestracji więc do dzieła.

7

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

ja wczoraj przejechałem i   popryskałem Cypekil dawka 0,1l\ha i Danadin dawka 0,6l\ha

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Proteus ma dwie substancje aktywne - tiachlopryd (grupa chloronikotynyli) oraz deltametrynę (grupa pyretroidów). Optymalny zakres temperatur dla tych substancji wynosi odpowiednio: 10-30 oraz 5-20 stopni.

9

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Panowie  mam pytanie do tych co nie pryskali rzepaku  na "płatka" czyli chorobe grzybowa jak kwitł . JAk wygląda wasz rzepak aktualnie ??  bo ja niestety nie pryskałem (brak funduszy)  jak to w rolnictwie   i teraz mam  co do tego  wszystkiego sceptyczne podejście patrząc na pole ...
  strąki bieleja bez wyjątku   az chyba pójde zrobie zdjęcie i pokaże

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

odziwo u mnie nie ma tragedii

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Ja kropiłem swój rzepak i jak porównuje to z tym niekropionym sąsiadów to różnica jest kolosalna. Ten niepryskany zółknie, bieleje z dnia na dzień. Będzie się osypywał....

12

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

panowie cos taniego a skutecznego na samosiewy ?  co polecacie ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

ja kupilem targe. klega daje pantere. nie wiem co u mnie wyjdzie

14

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Ja też mam targę , myślicie że mogę mieszać targę + cyperkil?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

15

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

wojtas napisał/a:

panowie cos taniego a skutecznego na samosiewy ?  co polecacie ?

Wiosną na samosiewy  pryskałem Labradorem 05 EC , spisał się świetnie   i  jest  sporo  tańszy  niż  np. targa

16

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Mam pytanie. u mnie w rzepaku żółkną i obumierają najstarsze liście, dzieje się z nimi tak jak z liścieniami czy to normalne? a jesli nie to co to jest i jak temu zapobiec

Rolnik z powołania:-)

17

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Jeżeli obumierają pierwsze liścienie (pierwsza para liści, które wychodzi przy kiełkowaniu) to nie masz sie czym martwić. Jeżeli obumierają liście właściwe, to możliwe, że jest brak azotu. Trzeba będze podać dolistnie. Co i ile dałeś pod korzeń ??

18

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

To są liście właściwe a azotu dałem 40 kg/ha. Więc ile mam dac dolistnie? zobaczę jeszcze jak to wygląda na innych kawałkach

Rolnik z powołania:-)

19

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Z tym azotem to się wstrzymaj bo przyczyn może być wiele np;susza co jest najbardziej prawdopodobne,brak magnezu ,potasu,wapna albo innej cholery.

20

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Rzeczywiście - to co podałeś, to powinno w zupełności wystarczyć rzepakowi na jesień. Ja daję ok 30 kg N/ha i nie widzę żadnych niedoborów. Przyczyny żółknięcia trzeba szukać gdzie indziej ...