81

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Ja też już miałem gruberować ale czekam do wiosny , dałem tyle nawozu że pszenica jara da na tym stanowisku 8 t.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

82

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Azot mu nic złego nie zrobi na zimę ...   to mozesz być spokojny a czy w tym przypadku pomorze to się przekonam

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

83

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Daj odrzyski. mój tez nie zbytni ale będzie ok, robi sie cieplej, jakiś deszczyk. Przeszedłem w tym roku na oprysk powschodowo na chwasta , wychodzi drożej ale rzepak nie choruje po środku.

mdw

84

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

sypaliscie sypiecie  lub dajecie coś na jakieś ślimaki ?  nigdy tego nie dawałem  moze to one wpier... ten rzepak

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

85

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Obok mnie w dużym gospodarstwie zasiali koło 25 sierpnia wysuszoną glebę po orce i ma dopiero 2 liście i nierówny wygląda tragicznie i stoi w miejscu.

86

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Wydaje mi się, że zamiast mocznika lepiej dać siarczan amonu...
U mnie rzepak wygląda elegancko. Dziś go mam zamiar blokować.

87

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

No właśnie Rudemenes a czy kiedyś próbowałeś nie dawać na jesieni tebukonazolu? Myślałem w tym roku czy nie ominąć tego oprysku. Tylko odkąd zacząłem siać i dbać to zawsze dawałem. Szkoda byłoby jakby nie przezimował. Myślę bo poplony które sieję zawsze wyglądają ładnie po zimie, później siane i bez nawozu.

88

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Po zimie 2011/2012 zrezygnowałem z tebukonazolu na rzecz Caryxu. Od zawsze jesienią podaje fungicyd. Dodatkowo coś na robaka i obowiązkowo Bor.

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Co do ślimaków w rzepaku to sąsiad mówił że już mu wcieły ponad 20arów rzepaku, dosłownie 20 minut temu odsprzedałem mu 10 kilo ślimax-u O4 gb, będzie rozsypywał teraz po polu .

90

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Miniarka atakuje rzepaki, nie pryskacie ?

91

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

nie którzy  Spece zalecają teraz dawkę Saletry  do 100kg na ha... jutro jak wrócę z roboty i wstanę to posieje ... zobaczymy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

92

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

ja dzis pryskałemna exstorma który rośnie szybciej i jest większy dałem caryx a na nierówne i mniejsze saveo toprex.dodatkowo plonvit r i bormax w pełnych dawkach.

93

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Ja mojech potraktowałem tebukonazolem, wiem ze nie powinno sie tym pryskac nierównego, ale nie wiem czy cos z niego bedzie i nie chce przepłacac. do oprysku poszło jeszcze mikro +dodatkowy bor i siarczan magnezu. do zupy dodałem jeszcze cos na robale i samosiewy zbóż

Rolnik z powołania:-)

94

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

a ja mu dałem saletry ... jutro jak wstanę  i się ogarnę to może samosiewy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

95 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2013-10-08 21:38:55)

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Pajej,fungi,herbi i pestycyd a do tego nawóz i mikro-makro to już nawet nie zupa tylko mikstura szamana.

96

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Jak Wasze rzepaki.Moj byl troche slaby i dalem przed deszczem ok 115 kg saletry.W tydzien zmienil sie nie do poznania.Teraz chce dac caryx,bor i siarczan magnezu.Jest dosyc cieplo i boje sie,zeby nie wybujal za bardzo.Ma 4-6 lisci.Posialem pierwszy raz i ucze sie dopiero.Niewiem tylko,czy dawac cos na robaki?

97

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

na robaki owszem ... i na grzyba  na skracanie polecają od wielu lat stabilan w dawce 0.2 na ha ... nie wiem czy to pomaga bo ja nie zauważyłem po tym jakiegoś skrócenia ale wlewam  wkońcu nie zaszkodzi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

98

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Ja też zasiałem w tym roku rzepak 5 ha, w moim przypadku jest to powrót po kilkunastu latach, czy czasem nie okaże się że tylko na rok tego jeszcze nie wiem. Rewelacyjny nie jest ale w ostatnich dniach ładnie poszedł, wczoraj ubezpieczyłem i czekam do wiosny.

99

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Mowilem,ze nie bede sial rzepaku,a jednak posialem. Bede teraz wiosna biegal za sarnami i jeleniami.Rzepak bardzo ladny,ale wiele razy widzialem piekne rzepaki jesienia,z ktorych wiosa nic nie zostalo.Bedzie,jak bedzie,ale chce zrobic wszystko na 100 % ,czyli dac teraz caryx na grzyby i skracanie,bor,siarczan,karate na robaki i inne odrzywki.Oby  przetrzymal zime,a sarny i jelenie zjemy.

100

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Panowie jaki przyjmujecie sobie próg szkodliwości słodyszka i chowacza? Już zaczyna kwitnąć, i miałem nie pryskać, jednak sporo naleciało się i podgryzają luźne pąki. Szczerze mówiąc nie wiem co zrobić bo w zależności od pola jest mniej lub więcej.