161

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Z obserwacji mojej wygląda że rzepaki mocno wybujały jak na taką suszę,dziś byłem na polu gdzie mam poplon z gorczycy to ma gdzieś od 1,5m w górę więc trzeba go przyorać ale u sąsiada w rzepak wstąpiłem to do kolan myślę że przesadnie wybujał i jak on się zachowa w zimę czy ma szansę?

162

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

jack napisał/a:

no to co chcesz teraz skrócic??

jakoś go musze  wtsrzymać rzeby dalej w gore nie szedł tylko w korzeń

mdw

163

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Ja mam wszystko posiane później o około 1.5 do 2 tygodni od planowanego siewu. Strasznie mi się robota nie kleiła, ale patrząc na rzepaki siane w terminie to w sumie jestem zadowolony. Na lepszych ziemiach nawet te późne szaleją ostro, a kto posiał gęsto i wcześnie to wygląda to jak poplon.

164

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Androl - nie ruszałbym go już żadnym regulatorem. Zapowiadają ochłodzenie, więc rzepak powoli będzie się rozkładał na boki i szykował do zimy.

165

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Panowie jest sens dorzucić środek na robala przy oprysku na grzyba, jeżeli nie ma szkodnika? W naczyniach pusto. W tym tygodniu, chciałbym opryskać tebukonazol, dorzucić z pół litry ccc, i jakieś odżywki. Można mocznika jeszcze dorzucić czy będzie za bogato? No i jeszcze sam nie wiem jak z tym od robala.Mam dursban kupiony. Ojciec opryskał 0.75 ccc i później ma dorzucić tebukonazol. Nie dawał na grzyba bo stwierdził, że nie ma oznak chorób, to poczeka.

166 Ostatnio edytowany przez androl (2015-04-12 19:31:06)

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Wczoraj koło południa poszedł kompot do opryskiwacza na 3 ha wlałem :
- 1 l    faworyt na rumianowate
- 1 l    toprex grzybobójczy
- 1,5 l sparta grzybobójczy
- 2 l    dursban na chowacza
- 3 l    olejan nawilżacz
Bez odżywek tak mi to skomponował mój doradca. Właśnie wróciłem z pola rumian i chaber już się skręca, szybko. Wody szło 250 l / ha, dysze antyznoszeniowe, niebieskie MMAT, ciśnienie 3,4 bara, patrzę że tymi dyszami chyba wszystkie zabiegi można robić, tylko na chwasty można by wyższym biegiem, na grzyba można by z kolei niższym, mtz ma ich dużo.

Grzegorz jak nie dodajesz na chwasty to odżywki i mocznik można.

167

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Dzięki Androl, właśnie zawsze mam dylemat z tym mocznikiem, choć w samych odżywkach to walę go dużo i często. Moim zdaniem widać jakieś efekty. Tylko teraz jak jeszcze chciałem dodać ccc to musiałem zapytać, bo jedni mówią że nie wolno drudzy że nawet powinno się. A ja zielony z nim jestem.

168

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Panowie widzę,że niektórzy u nas już pryskają rzepaki. Ja mam mały dylemat, bo rzepak jeszcze nie zaczął dobrze kwitnąć, a jest sporo robali. Normalnie nie przejmowałbym się, jednak jest ich za dużo. Czy w tej chwili kiedy jest początek kwitnienia, oprysk grzybowy da dobry efekt. Na  pryszczarka chciałem dać proteus, czy przytrzyma dobrze czy będzie mimo wszystko za wcześnie na pryszczarka, i trzeba będzie jechać drugi raz? Zawsze pryskałem jak była pełnia kwitnienia.

169

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

kup symetre i jedz z tym koksem.0,8 symetry wychodzi 170-180zł

170

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Ja na grzyba będę dawał Propulse 0,6 + Yamato 0,5

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

171

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Grzyba nie widać i nim się nie przejmuje, bo nie będzie z nim problemu. Tylko myślę jak z tym pryszczarkiem, bo wiadomo nikt nie chce tłuc się po rzepaku co kilka dni....

172

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

jak juz bedziesz go widział to bedzie za późno!!

173

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Jack wiem dlatego staram dawać czy trzeba czy nie trzeba.

174

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Przyznam się że 10 dni temu pryskałem rzepak borem + mikro no i tak na sztukę wlałem danadin na robale, niby środek nie na szkodniki rzepakowe, jednak rzepak zaczął kwitnąć a słodyszka trzeba szukać. został mi więc pryszczarek i opadanie płatka.

175

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

o kurcze a co z pszczołami??

176

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Fakt!!!

177

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

No nie wiem, ale rzepak od oprysku do początku kwitnienia urósł ponad 0,5 m a masy pewnie narosło ze 3-krotnie, jednak niesmak i ból głowy pozostał.

178

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Macie jakiś sposób na larwy śmietki i drutowca?

179

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

w rzepaku??teraz??

180 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2015-11-12 21:06:49)

Odp: Rzepak jego choroby i szkodniki

Tak. Kontrolowałem żółte naczynia codziennie. Wykonywałem zabiegi zgodnie z sygnalizacją a i tak mi się śmietka zalęgła. Na dodatek znalazłem kilka drutowców. Wychodzi mi zakaz stosowania zapraw z neonikotydami czy jak to się zwie

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ffe60916e11b3f9e