1

Temat: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Chłopaki cyklop z chwili na chwilę osłabł, zagrzewa się bardzo pompa, z przekładni gdzie na górze jest koreczek z dziurką odpowietrzającą sączy się olej. czy przychodzi coś komuś do głowy? cyklop nie jest mój i cholernie głupio będzie coś rozwalić. jeszcze dwa rozrzutniki temu śmigał jak oszalały a teraz nie jest w stanie podnieść łajna na maksymalnym wysunięciu.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

heheh  jak znajdziesz przyczyne to powiedz big_smile ja mam to samo  juz ze 2 lata i   rozbierałem juz wszystko prucz obrotnicy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Sprwadź filtry

4

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

cyklop z chwili na chwilę osłabł, zagrzewa się bardzo pompa, z przekładni gdzie na górze jest koreczek z dziurką odpowietrzającą sączy się olej
i co to oznacza?
wywaliło uszczelniacz na pompie

5

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

no chyba mam sprawę rozwikłaną ale cholera nie wiem na 100%, sprawa ma się tak że po pierwsze pompą można obracać ręką co nie świadczy dobrze o jej stanie ale agonia pompy to raczej długa sprawa, wymieniłem gumowe uszczelki, tulejki w pompie też już mają luz. druga niespodzianka to w przekładni napędzającej pompę są dwa koła, małe i duże. duże miało okrutnie wytarte zęby, myślę że tarcie było większe i stąd te grzanie się. zęby były wytarte do tego stopnia że się blokowały o mniejszą zębatkę, okropnie grechotały. jutro lecę jeszcze po zębatkę, uszczelki i zobaczymy czy wniesie to jakieś zmiany. a gdzie znajdę filtry, jeden jest w puszce przed zbiornikiem na powrotnym przewodzie, jeszcze gdzieś jest jakiś?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

6

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

nie jest tylko ten

7

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

dobra, sprawa wygląda tak że zębatka wymieniona. jest ciszej i nie grzeje się tak, nie chlapie olejem, z tym że... nadal słabo podnosi. uszczelniacze w pompie wstawiłem nowe, pompę mogłem obracać palcami to chyba nie jest dobry prognostyk. czy zasyfienie tego filtra może mieć taki wpływ na sprawność sprzętu. Zaraz idę tam zobaczyć obym zobaczył tam masę syfu który pieprzy robotę. Mam taką nadzieję.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

a czyściłeś ten filtr na ssaniu pompy co znajduje się w zbiorniku z olejem?

9

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Na zimnym oleju też słabo podnosi?moze zawór przelewowy sie zacioł?

10 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-04-17 08:41:36)

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

sam już nie wiem, jak złapię pełny czerpak to ledwie podnosi. właśnie popatrzyłem do filtra w zbiorniku a właściwie omacałem go. jest to tylko ssak z perforowanej blach nie było w nim nic podejrzanego. za to ten mały filtr powrotny był zawalony strasznie. ale bez niego jest to samo. nic nie przychodzi mi już do głowy. chyba czas na pompę. 380 regenerowana, 530 nowa.
pompa od spodu w miejscu gdzie jest zasysany olej robi się gorąca to właśnie  tam się nagrzewa. co jest grane?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Może uszkodził sie pierścień uszczelniający na przegubie hydraulicznym?dobrze było by sprawdzić jakie cisnienie pompa daje,powinno być coś koło 10MPa przynajmiej tak powinien byc ustawiony zawór przelewowy,jesli nie masz czym sprawdzic to mozna zaslepić przewód przelewowy tak aby cały olej który podaje pompa szedł na rozdzielacze,tylko lepiej spradzic to na nie duzych obrotoch womu,najlepiej jak bys miał kogoś do pomocy,ty siadzasz na ładowaczu druga osoba do ciągnika i jak tylko właczy wom zaczynasz operowac cyklopem po to zeby zapewnic przepływ oleju,ja jak kupiłem ładowacz to pompa była juz na wykończeniu ale na zimnym oleju bylo ok jak sie rozgrzal to praktycznie nie reagował na zadne ruchy rozdzielacza.

12

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

zaraz będę wiedział, wymienię nigdy nie wymieniany olej, bo to już jest zupełny miks. Może to coś zmieni.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

13

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Wymiana oleju według instrukcji obsługi!Należy to wykonać po intesywnej pracy gdy olej jest rozgrzany.Wymiana oleju musi nastąpić po uprzednim przeplukaniu instalacji hydraulicznej ładowacza.rzeprowadza się to w następujacy sposob:wlać do pustego zbiornika około 30l oleju o temperaturze 40-50 stopni i odłaczyc przewód zlewowy zbiornika;pod odłaczony przewód podstawić naczynie do gromadzenia spływającego oleju;przez kilka minut pracować nie obciążonym ładowaczem przy małych obrotach WOM ciągnika,manewrowac kolejno wszystkimi dżwigniami rozdzielaczy.po uprzednim oczyszczeniu zbiornika,filtru ssawnego,odpowietrzajacego napełnic zbiornik nowym olejem.

14

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

cholera czyli nie zrobiłem tego tak jak powinienem.
ale co z tego nie działa. już tylko pompa została.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

15

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

To gościu bedzie szczęśliwy widząc nowy olej. Tak to bywa z pożyczaniem. Skoro pompa się grzeje wydaje mnie się że coś nie tak jest z przepływem oleju, może coś się przytkało na główneym obiegu

16

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Ja bym zainwestował na początek w zegar u nas są po 60zł i pomierzył ciśnienia za pompą ,za rozdzielaczem ,na powrocie.Kiedyś oglądałem pompę od cyklopa i powinna dawać 160mpa a przepływ to 45L A jak powinno być na zaworze to nie wiem .

17

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

No to dużo bedzie cię kosztowało to pożyczenie cyklopa,sprawdz jeszcze tą pompe jakie daje ciśnienie bo z tego co wiem jak znajomy kupował nową pompe to zapłacił coś koło 700zł więc nie mało,w 2004 roku wymieniałem u siebie to dałem niecałe 300 zł,dwa mięsiace temu kupiłem nowa od gościa za 150zł i mam na zapas,oby się okazało ze nie bedziesz musiał wymieniać pompy,rozmawiałeś moze z właścicielem czy działo mu sie tak wcześniej?

18 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-04-18 02:06:16)

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

no na szczęście, właściciel wszystko wie i sam mi ten nowy olej przywiózł, powiedział że kupi pompę jak będzie trzeba. Jak pożyczałem cyklopa to dał mi bańkę 20l gęstego oleju teraz to co mam zlane w bańkach rozwarstwiło się na dwie frakcję te oleje nie mieszały się. To chyba załatwiło pompę. ale fakt powinienem ją sprawdzić tylko nie mam jak. w poniedziałek wracam do cyklopa. teraz jest zalany hl-68.  właściciel sporo go pożycza, ale wiadomo tylko ja jestem frajerem co go przed robotą przesmaruje, wyczyści reszta ma w doopie. tylko dlaczego napieprzył u mnie:nooo:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

19

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

To jak czyściłeś ten filtr w zbiorniku czy nie ? bo on nie jest z perforowanej blachy tylko tam jest drobna siateczka, przynajmniej tak było w moim cyklopie . Ale kiedyś miałem że cyklop był tak wolny że już T088 miałem widłami ładować i gdy pompa była napędzana przez zależne w c360 na piątym biegu to przestawiając cyklopa do tyłu zapomniałem wyłączyć wałek , w rezultacie czego pompa przez chwilę na niskich obrotach popracowała w odwrotną stronę oczyszczają filtr w zbiorniku .Po tym niezamierzonym cofaniu  cyklop chodził jak szalony.

20

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Według mnie to będzie coś z przepływem, pompa raptownie by się nie wywaliła