41

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Masz na myśli to na górze od którego wychodzą rurki?
Jeżeli tak, to nic z tym trudnego nie będzie zdejmiesz to  w 15 minut, odkręcić rurki i zabezpieczenie wek i w górę z tym i masz uszczelki na wierzchu...wymieniałem je.
U mnie zaczął pieprzyć się zawór ten pierwszy po pompie, on dołożył się walnie do moich wcześniejszych problemów, leciutko podkręciłem drania o 1/5 obrotu i teraz cyklop chodzi jak rakieta z tym małym mankamentem ze węże od zamykania czerpaków pękają.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

42

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Fenol ja musze wymienić łozyska na kolumnie obrotu wieć trzeba bedzie podnieść cały korpus (to co sie obraca) i oddzielic to od podwozia.

43

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

! to się z tym spiesz, sąsiadowi cyklop zrobił chyc i runął na ziemię. Ta oś się złamała.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

44

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Ale czemu sie złamała?

45

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

nie mam pojęcia, ładowali obornik, chybotał coraz bardziej i gdy nabrał widły i zaczął się obracać do gnojary obalił się na bok szczęściem nie na ciągnik. Tą oś dorobili człowiekowi we Fugo z mocnej stali.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

46

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Panowie,ma ktoś na zbycie siłownik obrotu do cyklopa?może być sam cylinder bez tłoczyska.

47

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Witam,mam cyklopa stary typ,nie posiada on zaworu zaraz za pompą ,tylko ma zawory w rozdzielaczach i kostkę pod nimi .Problem mam taki ,że rurka zasilająca tą którą przykręca się do pompy, zaraz za nakrętką ,pęka tak jakby uciął ją nożem .Cyklop działał normalnie,a teraz trzeci raz pękła rurka ,co jest nie tak proszę o pomoc ,pozdrawiam

48

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

wibracje.

49

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

u mnie jest krótki wąż i nic się złego nie dzieje

50

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Jak założyłem wąż to po może 3 minutach go przy końcówce urwało,podejrzewam za duże ciśnienie,może powrót się przypchał lub ta kostka lub rozdzielacz jest coś nie tak.

51

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Jak by powrót się zapchał to kołpaki rozdzielacza trzasnęły by od razu .   Rozbierz dzielnik strumienia czy nie jest jakoś dziwnie zacięty oraz zawory w rozdzielaczach . Jednak aby to wszystko miało sens warto by było założyć zegar na zasileniu jednego jak i drugiego rozdzielacza bo wtedy wyregulował byś ciśnienie na 160bar.

52

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Dzielnik strumienia to ta kostka pod rozdzielaczami,z której olej rozchodzi się na dwa rozdzielacze ?

53

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Tak.

54

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

dzielnik jak się chrzani to nie masz funkcji na jednym z rozdzielaczy ( słabo chodzi obrót a jak zaczniesz jednocześnie podnosić  lub zamykać łyżkę to idzie szybciej). załóż porządny wąż od koparek 250-300bar i prędzej pompa strzeli

55

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

ale to nie wąż strzela tylko końcówkę ucina  więc nie wąż słaby    wibracje albo dziwnie wielkie ciśnienie ... pytanie tylko jakie jest tam ciśnienie puki nie zmierzysz to się nie dowiesz ...  po zegarze dojdziesz o co chodzi

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

56

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

Witam! podepne sie do tematu. mam cyklopa Unhz 500 no i niestety ale pompa zakonczyla swoj żywot. i przymierzam sie do wymiany pompy, ku mojemu zaskoczeniu pompa przy cyklopie nie jest oryginalna tylko od mtz belarusa. i z tad moje pytanie czy kupowac oryginalna pompe od cyklopa ktora nie bedzie mi pasowac w przekladnie czy kupowac od mtz.
http://allegro.pl/50l-pompa-hydrauliczn … 02749.html
http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-ns … 95153.html
Wg parametrów oryginalna pompa od cyklopa ma 50l a od mtz 54l na minute no i obie pompy generuja cisnienie 160bar. najwieksza roznica w cenie:) wg mnie cyklop na pompie od mtz powinien sobie radzic dokladnie tak jak i na oryginalnej ale chcialem poznac wasze opinie na ten temat

57

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

kup od mtz, jak stara chodziła to i nowa bedzie po co przepłacac

mdw

58

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

a na pewno pompa? unhz ma taki cudowny zawór przeciążeniowy że niech go ....

59

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

na boku korpusu patrząc od prawego rozdzielacza jest pokrętło od filtra magnetycznego, o którym często ludziska nie pamietają. co jakiś czas trzeba nim poruszać bo sie zamula i są oznaki jak by pompa nie działała.

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

60

Odp: Cyklop, gorąca pompa, słabo podnosi, wciek oleju z przekładni

no wlasnie ten zawor przeciazeniowy to rozbieralem juz chyba ze 3 razy szczerze mowiac za bardzo w nim nie widze jakies zasady dzialania zaworu tylko lacznik mniedzy rurkami:) a co do tego filtra to przekrecany byl tam raz na jakis czas... wg mnie pompa juz jest stara i wyeksploatowana jak olej gesty to jeszcze jakos sie kreci a cieply to nie ma sily na nic