101

Odp: Pszenica

Jeszcze kilka dni temu mogłeś zastosować Pumę - jest do fazy liścia flagowego. A terez to chyba trudno będzie coś znaleść .....

102

Odp: Pszenica

wiem wiem randapem przejade  bo nie bedize innej opcji ...  .. dziś jade spróbowac zareklamowac środek ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

103 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2011-05-28 10:17:38)

Odp: Pszenica

dokładnie tak jak Tomcio pisze.
U mnie ta sam historia, jesienią pryskałem mieszanką tolurex + glin wiosną  antalis + helm tibi
potem jeszcze raz helm tribi i h.... chwasty są wyhamowane ale są. Na szczęście nie ma tragedii. A nasze problemy wynikły z tego że jesienny oprysk poszedł z wodą  a wiosenne nie działały bo było sucho......

104

Odp: Pszenica

u mnie był syf na wiosnę poszedł Huzar pak i święto lasu smile

105

Odp: Pszenica

mija prawie 2 tyg jak psikałem grodylem na przytulję a chwaścik ma się tak dobrze że aż dupę ściska jak idę w pole. Wg ulotki 14 do 18 dni - zobaczymy. Kilka dni temu pryskałem malutką działeczkę chwastoksem i dziś byłem patrzeć to przytulja poskręcana aż miło patrzeć.
Czy grodyl niszczy czy tylko hamuje rozwój przytulji ??

gg 5118068

106

Odp: Pszenica

niszczy poczekaj z 3 tyg

107

Odp: Pszenica

zorak jesli pryskałeś chwastoksem to przytuli nie bierze ... jedynie aminopielik  gold ...  ale  i po goldzie mi przytulia odbiła neutral paranoja

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

108

Odp: Pszenica

damian9871 napisał/a:

u mnie był syf na wiosnę poszedł Huzar pak i święto lasu smile

Mi huzar przepuścił mietłice ( za sucho było) .  Wczoraj pojechałem foxtrotem ciekawe  czy  coś  pomoże  czy jeszcze  zaszkodzi.

109

Odp: Pszenica

Na 2liścienne też stosowałem HELM (tańszy granstar cena 30zł/ha),ale stosowałem + trend i zawsze wieczorem. Adiuwant jest ważny żeby środek się przykleił jak g..no do buta. Na miotłę w pszenicy i pszenżycie poszedł pierwszy raz w tym roku CALIBAN 178 WG +mustang forte,bardzo dobrze zadziałał.

110 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-05-29 16:44:06)

Odp: Pszenica

wojtas napisał/a:

zorak jesli pryskałeś chwastoksem to przytuli nie bierze ... jedynie aminopielik  gold ...  ale  i po goldzie mi przytulia odbiła neutral paranoja

Może ja się źle wyraziłem, nie chwastoks a chwastoks turbo - moje niedopatrzenie - cały czas mowa o turbo. Co prawda na ulotce chwastoksu turbo jest napisane "przytulia czepna - średnio wrażliwe" ale doskonale zwalcza. Kilka dni temu pryskałem sąsiadce 0,3 ha pszenicy właśnie chwastoksem turbo w dawce 3 litry/ha i po 2 dniach przytulia była już poskręcana. Swoją pszenicę pryskałem grodylem 2 tyg temu i czekam na jakiekolwiek efekty bo na razie ich nie widać.

gg 5118068

111

Odp: Pszenica

dragon ile ten FOXTROT 069 EW wychodzi na hektar bo muszę prysnąć w jęczmieniu jarym na owsik myślałem o pumie

112 Ostatnio edytowany przez draqon22 (2011-05-30 08:32:14)

Odp: Pszenica

FXTROT to  to  samo co Puma , ale  tańszy  jest. Dawkowanie  takie  samo  jak  dla Pumy.

113

Odp: Pszenica

Fest tańszy 3 zł/litrze.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

114

Odp: Pszenica

zaorak grodyl działa powoli a chwastox Turbo szybciutko. Ja kiedys stosowałem chwastox, ale zmieniłem go na gransrar+grodyl ze względów ekonomicznych i nie wiem czy dobrze.
rmalis Puma angielska jest tania. do "mojego" sklepu gościu przywozi o połowę tańsza a działanie to samo tylko ulotka nie po naszemu

Rolnik z powołania:-)

115

Odp: Pszenica

Jakie  trzy złote?  Za pumę wołali 145 a za foxtrota dałem 118  Więc  albo  u  Ciebie Puma  jest  tańsza  niż  u  mnie  albo  za  Foxtrota  łoją  z  Was  aż  huczy big_smile

116

Odp: Pszenica

Puma chodzi po 128, a Foxtrot po 125
Jeśli zaś chodzi o te angielskie chemikalia to tu jest coś o tym http://www.agronews.com.pl/pl/0,33,9644 … zenia.html

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

117

Odp: Pszenica

u nas puma 145zł 1 l neutral

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

118

Odp: Pszenica

kupiłem pume bo o firefoxsie nie wiedzieli za133zł

119

Odp: Pszenica

dobra czas oprysków mija przynajmniej jeśli chodzi o chwasty...
Ile azotu daliście od wiosny? JA sypnąłem 180kg plus  kilka kilo w opryskach i chce dać jeszcze 30 - 40 kg o ile będzie padać.

120

Odp: Pszenica

I dawka - 80 kg N
II dawka - 40 kg N
III dawka - 40 kg N
Do tego ok 30-40 kg w moczniku przez opryskiwach

Niestety, susza zaczyna powoli zbierać żniwo .....