21

Odp: Vistula

mówcie co chcecie na vistulle ale to i tak super wynalazek  kolega miał i kosił  w błocie gdzie inny kombajn nie wjechał bo sie topił a to lekkie i szło smile  miał to 5 lat kosił rocznie 20-30ha i nie narzekał

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: Vistula

W tym roku to nie wiadomo czy da się wjechać czymkolwiek.

23

Odp: Vistula

vistula według katalogu czyści w 98% co do awaryjności nie ma co narzekać a po drugie jak dbasz tak masz. w mokrym terenie idzie ok. ponieważ wazy 4200 kg i ma blokadę mechanizmu różnicowego filmik do wglądu mojej byłej vistuli na YouTube z muzyką ,,chłop z mazur"

24

Odp: Vistula

Marekpe bez urazy ale jak ja kosilem tylko u wsie bie przy wydajnsci 05 ha na godz na 4 kl to wikcia sie czula jak na wczasach a jak forszem na uslugach to naGINASZ bo konkurencja cie wykosi oczywiscie bez przesady porownywalnie z bizonem bo przerob maja porownywalny z malym +dla forsza

25

Odp: Vistula

Link do filmiku o którym brat wspomina smile
http://www.youtube.com/watch?v=6qpSZnTovYo
Na początku było marnie ale doprowadzona została do porządku dzięki czemu sezon wtedy był praktycznie bez awarii. Została niestety sprzedana już i zastąpiła ją 514 ale wspomnienia z koszenia niezapomniane big_smile

Znawców Fortschritta wielu na forum fachowców na lekarstwo ...

26 Ostatnio edytowany przez MAREKPE (2010-09-21 21:01:40)

Odp: Vistula

Panowie jaki problem. Wiem gdzie stoi takie cudo techniki. Myślę, że po 60 gr/kg da się wyrwać. big_smile
Poza tym miałem kiedyś wątpliwa przyjemność prasować słomę swoją bestią po takim curestwie. Wiązka co 20 metrów, a jeżdżenia aż się w głowie kreci i weż tu jeszcze Forszem wywijaj :stu: :stu: :stu:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

27 Ostatnio edytowany przez krzychu (2015-07-30 10:45:51)

Odp: Vistula

ja miałem dwie vistule jedna z silnikiem perkinsa druga stara 28 kosiliśmy nimi z 15lat nie było tak źle nie psuły się często ale te kombajny to przeżytek części praktycznie brak gorąco jak h** kurz wszechobecny po rosie nie da się kosić bo owija się na ślimaku w chederze i na młocarni ma mały zbiornik ziarna 800 kilo pszenicy wchodziło tylko dwa biegi po drodze jechała z 20km/h ciężko się kręci bo ten kombajn ma układ od stara a i jeszcze jedno do smarowania przeszło 100 kalamitek  silnik stara kompletny badziew żeby zapalił to trzeba mu było pochodnie do filtra dać a jak do pola trzeba było dojechać ze 2 km to woda na 100 była
jak 5 lat temu kupiłem e512 całkiem inna robota big_smile

28

Odp: Vistula

A nie mówiłem. Temperatura 100 ciśnienie 0 normalka ale nie zdechnie bo to rech, rech, rechot. ten o którym pisałem wyżej ma silnik Perkinsa i pas jazdy znikający w oczach big_smile

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

29

Odp: Vistula

Już mi przeszła ochota na ten kombajn ,po tego rocznych żniwach to tylko 512 lub 516 bo było tylko kilka dobrych dni na młóckę a vistula niestety za wolna .