Temat: Vistula

Mam prośbę do posiadaczy tych kombajnów a mianowicie chodzi mi jak one się sprawują i jakie są z nimi problemy bo gościu częstuje mnie taką za 3 tyś i jakby to chodziło to w rok mi się spłaci.Z tego co widzę to ma 4 klawisze jak ZO40 ale czy wydajność ma taką samą.

2

Odp: Vistula

miałem vistule rok temu fajny kombajn jak chcesz wiedzieć zadzwoń 600 690 989.
jak trafisz dobrze to będzie chodzić i chodzić prosta w naprawie ,silnik stara 28 wydajność jest dobra jak zborze skrócone lub ziemia 4 klasa (przy pszenicy ) średnia pszenicy stojącą skrócona kosiłem 1 hektar półtora godziny- godzina czterdzieści.jęczmień na prostym kawałku godzina dwadzieścia z owsem sobie super radzi nawet z rzepakiem ale trzeba kombinować jak coś chcesz wiedzieć więcej dzwon .

3

Odp: Vistula

a jak jest z częściami do wistuli?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: Vistula

każdy kto sprzedaje vistule posiada części a poza tym łożyska sa dostępne ja jak sprzedawałem swoja to miałem cala przyczepkę części ito wszystko nowe

5

Odp: Vistula

A od bizona coś pasuje i ile pali silnik na godzinę pracy.A rzepak da się młócić ?

6

Odp: Vistula

Tylko jeśli chcesz użytkować vistulę to licz się z tym że będzie hałas jak ch......, będzie o wiele cieplej z racji tego że silnik masz koło siebie, a i często będziesz musiał wysypywać. No ale czego to się nie robi aby było taniej i mieć swoje smile

7

Odp: Vistula

w  vistulach montowano ruwniez silniki prekinsa 6 garowe  też sie ładnie sprawowały  pozatym to idealny kombajn na mokre tereny big_smile wszędzie przejedzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Vistula

rzepak można kosić pali ok 10 na hektar a od bizona pasują nity do żyletek:) i jest mało awaryjna

9

Odp: Vistula

ciekawa sprawa Wistula, czy to maszyna rodem z Polski?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

10

Odp: Vistula

no a jak że  poprzednik naszego Bizona  smile były  3 wersje z tego co wiem vistuli  pierwsza workowa tzn kosiło się a zamiast zbiornika na zborze wsypywało się do workóe 50kg  i zrzucało na pole
druga wersja  to juz ze zbiornikiem na zborze   co lepsza   vistula miała 2 biegi do przodu i 1 do tyłu  smile biegi włączało się bez sprzęgła  big_smile
i ta najnowasza vistula co juz posiadała sprzęgło i była bardziej sprawna

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Vistula

Wojtas prawdę mówi ale jeśli chodzi o jej ród to jest następcą żm-4 czyli (żniwiarko-młockarnia) a żm jest licencją s-4 (stalinca -4)ktory był napędzany silnikiem benzynowym
http://www.youtube.com/watch?v=HFANzanDl2k link do filmu ze stalincem

12

Odp: Vistula

aaaaaaa no tak coś w kościach czułem że to dar z kraju rad wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

Odp: Vistula

Drogi Tomku. Piszę dopiero teraz, bo jakoś umknął mi twój post. Nie wiem, czy kupiłeś tę Wikcię czy nie. Jeśli nie, to tylko się cieszyć. Jak mówił Czesio, sprzęt ten jest mało awaryjny - działa dobrze cały rok, poza żniwami. Wiem coś o tym, bo zrobiłem tym kombajnem chyba 12 żniw. Może 4 lata poszło to w miarę gładko. Ze 4 lata temu tak się wk... że postawiłem badziewie w krzaki i poprosiłem sąsiada, żeby mi omłócił starym Clasem - nawiasem mówiąc rocznik 1967 a chodził jak pszczółka i opieprzył mi wszystko migiem. W wikci natomiast psuje się prawie wyszystko. Trudno mi powiedzieć nawet co szczególnie. Może hydraulika działa jako tako. Dostaje to luzów na głównych kołach pasowych młocarni, na kole od napędu jazdy, no historie co książka nie pisze. Nie ma czegoś takiego że raz dobrze zrobisz i zapomnisz. Straciłem kupę nerwów, czasu i zawsze kończyłem żniwa na końcu. Jeśli kupiłeś, to wszystko co mogę, to Ci doradzę. No i powodzenia.

14

Odp: Vistula

ja mialem tez vistule 7 lat co rok kosilem 20 ha przez ten czas kupilem do niej lancuch za 70 zl jak trafisz na dobry to sie ciesz jak nie to zniw nie skonczysz jeden mankament ze nie mozna rozlaczyc hedera od mlocarni tzn hodzi to wszystko razem spala ok 6 l na godz ja kosilem 1 ha ok 2 godz bylo czysciej jak po forszu

15

Odp: Vistula

Niestety ktoś mnie wyprzedził ,właśnie żeby to chodziło to w rok by się wróciła ale jak będzie się psuć to szkoda czasu marnować bo tylko dołożysz do tego interesu.

16

Odp: Vistula

Bo nie potrafisz ustawić Forsza. Z całym szacunkiem, ale ja na 512 nie pozwolę złego słowa powiedzieć! W zeszłym sezonie mój Forsz czyścił i zbierał lepiej niż nówka (2 lata) NH CS 6050

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

17

Odp: Vistula

Witam - wczoraj rozmawiałem z gościem, który miał Vistulę i kosił nią na pagórkach. Kiedy jeździł w poprzek stoku to koła pasowe spadały, które wcześniej były młotkiem wbijane.

18

Odp: Vistula

Marekpe czytaj dokładnie.

19

Odp: Vistula

tomek1974 napisał/a:

Marekpe czytaj dokładnie.

jego post byl chyba do bogdanwilk1956 smile

20

Odp: Vistula

Zwracam honor to ja cosik źle zrozumiałem ale fakt jest taki że vistule bardzo dobrze czyszczą.