101

Odp: Regulacia sprzęgła

No sprzęgło bardzo lekko chodzi. I staram się go wyczuć choć trzeba do tego wprawy. A po świętach zacznę sprawdzać. A sprzęgło było odpowietrzone.

102 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-04-04 18:24:51)

Odp: Regulacia sprzęgła

Jeżeli słychać psiknięcie dopiero przy końcu to też może być sytuacja że masz włączony przedostatni klawisz od prawej (ten na lewo od żółwia) - jest to tak zwany drugi stopień sprzęgła. Jak jest on załączony, to lekkie dotknięcie pedału otwiera zawór, a zamyka dopiero jak całkowicie puścisz pedał (wtedy słychać psiknięcie). Może klawisz masz wyłączony a masz zwarcie z czymś i cały czas tam prąd dochodzi. Dla pewności możesz też na to zwrócić uwagę...

103

Odp: Regulacia sprzęgła

A jak się załącza ten drugi st. sprzęgła to gdzie słychać psiknięcie??

104

Odp: Regulacia sprzęgła

pod kabina masz  4 elektrozawory jeden z nich psika big_smile w tym wypadku

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

105

Odp: Regulacia sprzęgła

No właśnie Sławku ja chyba do ciebie mam pytanie,bo w Knurze którym wczoraj przyjechałem strasznie szarpie sprzęgło i zastanawiam się czy może jedna z łapek nie jest źle wyregulowana i odpowiada za owo szarpanie?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

106

Odp: Regulacia sprzęgła

No i tu się pojawia problem bo mi działają 3 przyciski blokada przodka napęd przód i drugi z prawej strony. Czyli podobno drugi st. sprzęgła ale ja słyszę jak się coś w tylnym moście pod kabiną załącza. smile

107

Odp: Regulacia sprzęgła

no i 4 elektrozawór odpowiedzialny jest za  włączanie siłownika od załaczania zółwia  który znajduje się pod  podłogą pomiedzy sprzęgłem a hamulcem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

108

Odp: Regulacia sprzęgła

Panowie, dziś głaszczemy samice po odwłokach i opróżniamy opakowania szklane. Jutro będzie czas na klamoty.

109

Odp: Regulacia sprzęgła

Helmut mnie zaskakuje ostatnio nie działało. Dziś odpalam działa. Choć jeśli na tyle co go znam to nie długo znów nie będzie działał.

110

Odp: Regulacia sprzęgła

fortschrittzt323a nie dziw się że raz działa a raz nie wink ja swoim staram się tak pracować aby nie liczyć na żółwia i blokadę bo czasem działa a czasem nie i jeśli się nastawie na używanie tych opcji to zapewne w momencie gdy będę ich potrzebował to nie zadziałają. Swoją drogą odkąd pracuję na moim, a jest już chyba 5 lat to na palcach jednej ręki mogę policzyć sytuację że potrzebny był mi żółw czy blokada. Co nie zmienia faktu że miło by było wszystko ładnie pięknie się sprawowało smile

gg 5118068

111

Odp: Regulacia sprzęgła

Nie działa od nieużywania, tak to jest oszczędzać wink

112

Odp: Regulacia sprzęgła

Marekpe, z objawów wychodzi, że źle ustawione łapki. Tylko to też zależy jakiego kto ma pecha. W moim przypadku nie byłyby to tylko łapki ale jeszcze to i tamto, w sumie pełen zakres. Los jest dla mnie surowy - żadnych skrótów. Prawie do tego przywykłem, już nie bywam niczym zaskoczony.

113

Odp: Regulacia sprzęgła

Jak i blokada się nie odzywa to czas również odświeżyć elektrykę. Odkręcamy górę deski rozdzielczej, otwieramy lewy boczek i zdejmujemy lewą podłogę.  Czyścimy od końca. Najpierw przy elektrozaworach (ja robie to tak że jak jest zapas przewodu to obcinam starą wsuwkę i zakładam nową, na elektrozaworze oczyszczam papierem ściernym i całość po złożeniu spryskuję Kontaktem WL albo WD40), następnie bierzemy na tapetę temat włączników (trzeba je rozebrać do ostatniej blaszki i oczyścić papierem ściernym, tu jest mój poradnik -> http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=494 ). Na koniec również odświeżamy styki przy bezpieczniku (albo trafiamy na niego za pomocą schematu elektrycznego albo po kablach).

Po tym zabiegu nawet w trudnych warunkach powinien parę lat bezproblemowo układ elektryczny śmigać. Pamiętaj tylko aby wszystkie wsuwki były ścisło włożone (ew zaciśnij kombinerkami lekko).

114

Odp: Regulacia sprzęgła

gówniano mi wysprzela wom włączam tylko na zgaszonym  biegi raz zgrzytaja raz nie .......
łozysko w sprzegle - pomiedzy nim na łapkami ma być 0,5mm ale umnie łozysko ma troche luzu lata sobie samo w tył i przód o jakieś 3mm  czy to normalne ? Jesli tak ma być to ustawiać0,5 kiedy jest na max cofniete ( tylko kiedy pójdzie do przodu to sie bedzie kręcić )...

115

Odp: Regulacia sprzęgła

WOM włącza 2 stopień i regulacja na łapkach niewiele da. 0,5 mm luzu między łożyskiem a łapkami to za mało. Tutaj masz z 303, sterowanie inaczej ale luzy takie same http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 074#p14074

116

Odp: Regulacia sprzęgła

Mam problem ze ślizgającym sie sprzęgłem ciągnik niema siły sam jechać na większym biegu jechac a pod obciążeniem to porażka tylko smrud i moje pytanie co zrobić [wyregulować] ale jak i od czego zacząc czytałem wszystko ale troche sie zgubiłem i dlatego prosze o pomoc

117 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-09-04 16:52:14)

Odp: Regulacia sprzęgła

Zacznij od wyregulowania łapek tak na dobry początek... tj zmniejsz luz dbając aby na każdej łapce luz był taki sam...przy pomiarze luzu całe łożysko oporowe opierasz równo o tylną ścianę jak masz je luźne i się kantuje

118

Odp: Regulacia sprzęgła

Wczoraj wyregulowałem i jest OK odstęp między łapkami a łożyskiem jest 0,5 mm dzieki za podpowiedz

119 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-03-23 22:17:21)

Odp: Regulacia sprzęgła

jeśli śrubki od regulacji 2 stopnia mam już wykręcone na max a potrzebuję "podciągnąć" 2 stopień to już tylko naprawa sprzęgła czy jeszcze można coś pokombinować aby podciągnąć choć kilka mm ??

dopiero się zorientowałem że to chyba nie ten temat ale szukałem o załączaniu WOM i z rozpędu od razu napisałem.

ADMIN  napisał/a:

Już naprawione admin czuwa smile

gg 5118068

120

Odp: Regulacia sprzęgła

To tarczy od pierwszego stopnia pewnie już za wiele nie ma? Jak nity od niej zniszczą Ci płyty, o ile już nie zniszczyły, to będzie poważny problem.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.