1

Temat: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Witam. Posiadam przystawkę 4 rzedową do kukurydzy, produkcji węgierskiej. Na końcu wałków obrywających kolby znajdują się łożyska igiełkowe. Niestety u mnie się wszystkie rozpadły. Czy zna może ktoś symbol tego łozyska albo wie gdzie kupić. Śrewdnica wewnętrzna 20mm, średnica zewnętrzna 32mm, szerokość około 45-48mm. Przeszukałem już wiele katalogów i nic takiego nie mogę znaleść. Proszę o pomoc.

2

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Cześc rolnik smile    jesli chodzi  o oto samo łożysko co ja myśle to nie musi byc tam łozyska igiełkowego smile
wałki obrywające to te co  sie kręcą pod spodem (po 2 wałki na rządek) i ciągną łodyge do spodu ??  na końcu wałka  jest taki spitalny stożek ?? pomiędzy tym wałkiem a tym stożkiem jest uchwyt podtrzymujacy i mówisz o tych łozyskach w tym uchwycie ??  jesli tak to ja ich tam nie mam a zamiast tych łożysk jest dotoczona tulejka z mosiądzu i wszystko ładnie współpracuje ...
a jak chcesz to sprzedam ci  taka samą przystawke węgierską smile jesli potrzebujesz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Pójdziesz do najbliższego sklepu z łożyskami i podasz te wymiary co powyżej i powinni coś znaleźć smile

4

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Do Kolegi wojtas cool
Tak chodzi mi dokładnie o te łożyska co napisałeś. Nie chce przystawki bo już mam. Nie znasz może tego oznaczenia łożyska. Patent z tulejką to w razie ostateczności. Wolałbym założyć łożyska tak jak to jest w oryginalnym rozwiązaniu. Szukałem w wielu katalogach łożysk igiełkowych i znalazłem tylko 20x32x20 więc o połowę za krótkie. To chyba jest łożysko specjalne.
Do kolegi korner2
Zrobiłem tak ale sprzedawca zrobił wielkie oczy i powiedział że nic takiego nie ma, a sklep nie powiem ma na prawdę duży.

5

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

rolnik napisał/a:

. Szukałem w wielu katalogach łożysk igiełkowych i znalazłem tylko 20x32x20 więc o połowę za krótkie

No to jaki problem? Wstaw dwa i po kłopocie. Ja tak robię w podporze wału w transitcie i śmiga lepiej niż oryginał.
:walka:

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6 Ostatnio edytowany przez rolnik (2010-05-24 11:58:19)

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

No to jaki problem?

A no taki że zamiast 8 łożysk potrzeba 16 a koszt jednego to od 40 do 63zł w zależności od producenta.

7

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

rolnik mówię ci wsadź tulajki i spokój na lata   dlatego że cena tych łozysk jest tak niska  to wsadziliśmy tulejki i nic sie nie dzieje ani nie hamuje  nic sie nie urywa ani zaciera  ale moge sie popytac za takimi łożyskami u nas w sklepach ale to dopiero jutro

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Dzięki wojtas. Jakbyś mógł to popytaj i daj znać. Problem jest w tym, że chciałbym żeby do wirujących wałków maksymalnie zbliżyć noże np na 2 mm. Jeśli będzie tuleja to z czasem się wyrobi i może łapać za noże.
Ile czasu już chodzi ta maszyna na tulejkach i ile wykasza w ciągu sezonu?

9 Ostatnio edytowany przez korner2 (2010-05-24 15:22:39)

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

to chyba koleś w tym sklepie ma zero orientacji w tym co sprzedaje :stu: powinien przynajmniej z grubsza obczajać te rozmiary

10

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

u poprzedniego właściciela  (kumpla)  czyli 4 lata temu  wykaszała rocznie około 80ha  u mnie od roku stoi a tak to kosiła po 20ha na sezon  z tego co pamiętam te tulejki zostały wsadzone jakieś 7 sezonów temu  i jakos  nie ma luzów wiec wytrzymuje  tak na chłopski rozum   jakies  400ha i  luzy nie zauważalne  .... aktualnie nie mam możliwości podpięcia przystawki do kombajnu  bo bym rozebrał i ci pokazał że mam takie tulejki smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Nie musisz rozbierać- wierzę. To faktycznie trzyma się to nieźle. Jeśli nie znajdę łożysk to zrobie jak radzisz.

12

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Ale jak będziesz dorabiał tulejki to nie z mosiądzu tylko z brązu aluminiowego. Ludziska mylą te materiały bo są podobne barwą ale na tulejki ślizgowe mosiądz się nie nadaje, ale za to brąz znakomicie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

13

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

mogą i byc z brązu  smile
byłem dziś w sklepie i pytałem się aktualnie takich łożysk nie maja ale sa dostępne  i to nie jest samo łozysko które wkładasz i juz do łożyska trzeba włożyc też tulejke  ... widziałem na schemacie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

U mnie są dwie tulejki na jednym wałku. Jest to nic innego jak wewnętrzna bieżnia łożyska igiełkowego. wykonana oczywiście ze stali łożyskowej. Akurat te tulejki bez problemu można dokupić. Możesz podać mi namiary tego sklepu. Zadzwoniłbym i obgadałbym sprawę.

15

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

"Maszrol" S.C. M. Plecety I. Zdanowicz
Kontakt

Strzegom, ul. Sikorskiego 9, tel. 74 8554612

pewnie w innej firmie  coś takiego nzajdziesz tez ale te łożyska maja miec tulejki w srodku bo nie ma innej opcji smile)

tak czy siak na dzien dzisiejszy nie mają takich łozysk  a tak na marginesie jesli masz ten cały uchwyt to zobacz czy  na bank to takie wymiary jak podałeś (chodzi o średnice zewnętrzną   czy tam jest 32mm czy może 36 mm  zobacz czy tam  bierznia w tej  obudownie nie została

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Nie bieżnia na pewno nie została bo ją wyrwałem w postaci cienkiej skorupki. Wymiar to na 100% 32mm. Dzięki za info sklepu.

17

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

jak masz możliwośc to pokaz zdjęcie co wyrwałes ze środka  i co wogule masz  sie zobaczy i poruwna smile)

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

18

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Zdjęcia wrzucę wieczorem. Dzwoniłem na podany wyżej numer i sprzedawca stwierdził że ktoś się już o to pytał. To był kolega Wojtas. Niestety powiedział mi że takich łożysk nie ma i miał nie będzie.
Łożyska już załatwiłem. Mają mi przysłać pocztą. Mają tam dużo różnych części do przystawek. Jak będzie potrzebne info dla kogoś proszę dać znać.

19

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Chłopaki prawda, że przystawki Geringhoff maja takie złe opinie? Jest kombajn do kupienia z taka przystawka i zastanawiam się czy warto?

20

Odp: Przystawka do zbioru kukurydzy.

Bardzo ładnie rozdrabniają ale koszt utrzymania wysoki. Ale jaki model? U nas we wiosce mieli rota disc 8 rzędowe przy mf,  bardzo ładnie rozdrabniały. Teraz przy lexionie jest claasoska to jak gadałem z operatorem to mówił że konstrukcja dużo prostsza i mocniejsze przekładnie bo w geringhofie są aluminiowe i co jakiś czas siadała

E 516 na części
Telefon 695 076 269