Temat: smarowanie pasów

potrzebuję pastę do smarowania pasów na lepszą przyczepność żeby się nie smykały ostatnio miałem taką tubę wyglądało to jak (smoła)było super ale się kończy gdzie mogę nabyć takie coś :hmmm:

2

Odp: smarowanie pasów

widziałem na targowiskach gdzie części sprzedają

3

Odp: smarowanie pasów

Stosował ktoś "doktora paska". Pryskasz sprayem i pasek ciągnie jak nowy.
To prawda?
Bo mój jezdny nie chce współpracować. Nie wygląda na spalony, nie jest wyciągnięty a pod górę problem......  Trzeba kombinowac wariatorem aż załapie i wtedy można toszke pogonić.....

4

Odp: smarowanie pasów

Kupiłem coś takiego do presy pasówki jak pasy trochę się ślizgały, efekt jest. Pójdę do garażu to zobaczę jak to się nazywa, kupiłem to w PIKu

E 516 na części
Telefon 695 076 269

5

Odp: smarowanie pasów

najlepszy jest naturalny miód

6

Odp: smarowanie pasów

Patrzyłem, u mnie coś takiego stosowałem V-belt spray

E 516 na części
Telefon 695 076 269

7

Odp: smarowanie pasów

pas jezdny co idzie na skrzynię biegów - sprzęgło gruby często pęka kombajn forschnit 512.

macie jakąś radę ? łożyska smarowane, raczej tam nic nie jest skorodowane ani tarcze ani koła na silniku

8

Odp: smarowanie pasów

Napięty od środka czy po zewnątrz?

9

Odp: smarowanie pasów

Najlepiej gdy pas jezdny napięty jest od wewnątrz, nie łamie go wtedy napinacz i wytrzymuję dużo dłużej

10

Odp: smarowanie pasów

koledzy   jakie   firmy    pasów   jezdnych   polecacie?   czy  warto  wybulic   na  Tagexa?    bo  ja  miałem  taką   przygodę   ze  kupiłem  jakis  lepszy  z   ząbkmi  to  mi  sezonu  nie    przelatał:/   a  kupiłem  tani   firmy   roven   czy  jakos  tak   i  latał   2  sezony   ale  go  uszkodziłem       i   zastanawiam  się     co   wybrac   czy  warto   zapłacic  więcej?:)

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

11

Odp: smarowanie pasów

Ja mam gufero i nie narzekam cena coś około 200 zł.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

12

Odp: smarowanie pasów

teraz   patrze    sceptycznie  na   drogie   pasy   bo    optibelt   nie pokazał    klasy    .

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

13

Odp: smarowanie pasów

W 512 mam jakiś tani czeski pas, przelatałem na nim 5 lat i jakoś specjalnie nie widać śladów zużycia

14

Odp: smarowanie pasów

ja miałem czerwony sanok 3lata i jak nowy jest

15

Odp: smarowanie pasów

no  nic   kupie  jakas  tanioche   i  napinacz    dam  od  wewnatrz      zobaczymy  jak   to  bedzie.

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

16

Odp: smarowanie pasów

witam wszystkich jestem posiadaczem 512 chciałem posmarować pas główny żeby lepiej ciągnoł ponieważ schodzi z obrotów podczas młócenia tylko nie wiem czy podczas jazdy po drodze nie będzie ciągnął całej młocarni

17

Odp: smarowanie pasów

może tylko wystarczy napinacz bardziej naciągnąć?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: smarowanie pasów

lepiej podciągnij sam napinacz

19

Odp: smarowanie pasów

a jak mocno ma być napiety pas

20

Odp: smarowanie pasów

A jesteś pewny że to gładki ślizga ? Może ten na wariatorze?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."