261

Odp: WOM

ręce opadają, nie wiem co jest grane odkręciłem dekiel od spodu przed przystawką przedniego napędu, ale tam tylko są koła od 540/1000 czy ten wałek powinien spokojnie wyjść do tyłu? ten który wchodzi w pochwę wom? bo u mnie nie che wyjść a wydaje mi się że powinien. powinienem bydło już robić a ja jeszcze przy ciągniku.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

262

Odp: WOM

Czeka cię spuszczenie oleju ze skrzyni oraz odkręcenie na dolnego dekla i wtedy Ci się wszystko wyjaśni ,albo iść na łatwiznę i obciąć kawałek tego krótkiego wałka .

263

Odp: WOM

to już dawno mam za sobą czekam na zdjęcia skrzyni od piotra

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

264

Odp: WOM

Z tyłu odkręciłeś przystawkę/obudowe wom?

265

Odp: WOM

koledzy to powiecie mi jak wyjac ten wałeK?? trzeba rozbieras skrzynie??

266

Odp: WOM

Jaki wałek, ten od przedniego napędu?

267

Odp: WOM

tył mam wyjęty, dekiel od spodu odkręcony wszystko jest na swoim miejscu tylko ten długi wałek który przekazuje napęd na samą końcówkę wyszedł 3cm za daleko do tyłu. I ani drgnie czy do tyłu czy do przodu. w skrzyni opiera się wewnątrz zębatki która odbiera obroty z choinki 540/1000 i wystaje może 1cm w kierunki choinki, a powinien być jakiś 1cm od zębatki. w każdym razie nic już nie zdziałam, skręcam to wszystko i obcinam wałek aby zrobić miejsce na tek krótki wystający z tyłu i to wszystko podejrzewam ze jak pochodzi to się ustabilizuje i odblokuje a mam jeszcze siew i agregat musi pójść w ruch.
Dzięki za pomoc, dzięki za fotki Piotrze.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

268

Odp: WOM

To może spróbuj nim pokręcić w drugą stronę, bo może gdzieś wielokliny się pokręciły i zablokowało się.

269

Odp: WOM

tomeczekkk88 napisał/a:

koledzy to powiecie mi jak wyjac ten wałeK?? trzeba rozbieras skrzynie??

poczytaj ten wątek to będziesz wiedział. także w wątku http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1228 jest na twoje pytanie odpowiedź. Wystarczy poczytać, poszukać, a odpowiedź sama się znajdzie... Za brak inwencji, lenistwo i brak kultury powinieneś bana dostać...

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

270

Odp: WOM

Panowie czy na koncu przy walku jest jakis uszczelniacz bo wylatuje mi olej . trza najpierw olej caly spuscic? zeby zdjac ta jakby przystawke i w niej jest jakis  semering?

271

Odp: WOM

Na końcu jest simmering, a oleju nie trzeba spuszczać jeśli ma się jakąś górkę i stanie przodem w dół.

272

Odp: WOM

ale ta obudowe musze zdjac? zwalic dolny zaczep zeby odkrecic te suby dookola tej oslony walka co przylega do tylnego mostu

273 Ostatnio edytowany przez Dario (2013-10-10 21:18:50)

Odp: WOM

Jak chcesz wyjąć to tak. Uszczelniacz jest wkładany od środka ale jeśli leje to i łożysko pewnie też jest luźne i nowy może wiele nie pomóc.

274

Odp: WOM

Rozłączanie napędu pompy hydrauliki, tej głównej. Do góry wyłączona.

275

Odp: WOM

To włącz najlepiej na wyłączonym silniku wtedy z reguły zawsze ładnie się załącza. I jak wyłączysz to hydraulika zewnętrzna i podnośnik nie będzie działać.

276

Odp: WOM

Witam mam problem w ZT-303 z włączeniem walu gdy traktor pracuje. Jak próbuje go włączyć to jest tylko zgrzyt dopiero po wyłączeniu maszyny mogę go włączyć i odpalić na nowo traktor.
Prosze o szybką odpowiedz.

277

Odp: WOM

Szybko to się nie da musisz sam coś zdjagnozować np czy to łapki czy siłownik

278

Odp: WOM

Witam
Jestem nowy na tym forum
Od prawie roku jestem szczęśliwym właścicielem zt 323 i mam problem z włączeniem wałka wom wogóle nie mogę przesunąć dźwigni prędzej ją wygnę, jeżeli miałbym źle ustawione sprzęgło to coś by zgrzytało przy próbie włączenia a tu nic gdzie szukać przyczyny
Czekam na odpowiedź

279

Odp: WOM

Cześć!
Na pewno wiesz, że wałek ma dwie prędkości: do przodu 1000 a do tyłu 540. Jeśli ten krótki wałek wystający z tyłu ma taką dupkę to za hu hu 1000 nie włączysz i nawet nie zgrzytnie. Natomiast 540 powinno dać się załączyć. U mnie np łatwo włączyć obie pozycje przy wyłączonym silniku. Do włączenia wałka potrzebne jest odpowiednie ciśnienie wiatru w układzie tak ok 1 cm za zielonym polem u mnie.
Doprecyzuj jak to  u Ciebie wygląda to będziemy coś radzić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

280

Odp: WOM

cisnienie powietrza mam podniesione z tego względu że podpinam pod ciągnik przyczepę 15 i chce mieć spory zapas powietrza podczas hamowań
mam przykręconą zaślepkę na wałek
na zgaszonym silniku ni h*ja nie wlączę wałka jak by przesówka się zablokowała