41

Odp: WOM

miras dzięki za radę, dziś zamówiłem dopiero katalog w Pankowie. Ale powiem ci, że to nie koniec moich problemów, bo mam jeszcze zkopany ten górny trybik, który jest nad tym wałkiem, chyba siedzi on na głównym wale w skrzyni a nie mogę go zostawić bo cała robota na nic. Jak możesz jeszcze doradzić to powiedz czy jego też bym dał radę tak wymienić

42

Odp: WOM

Na tym zdjeciu podejrzanie wyglądał - niestety górny wałek wyjmiesz po wyjęciu silnika i sprzęgła .

43

Odp: WOM

no dzięki za poradę wezmę się za to od soboty. Rozmawiałem z karkosem, podpowiedział mi, żeby robić zdjęcia i tak też uczynie.

44

Odp: WOM

zacząłem rozbierać to żelazo. z silnikiem poszło gładko, ale 2 godziny zdejmowałem to zwolnicę od przedniego napędu, która jest przykręcona do skrzyni. A na samej górze schowała się śrubka na imbus 6, są ich 2 sztuki. na tyma zakończył się dzień pracy. Jutro skrzynia! powiedzcie czy żeby nią wyjechać to trzeba ją opuścić?

45

Odp: WOM

A dlaczego chcesz wyciągac całą skrzynie ?

46

Odp: WOM

bo muszę wymienić tryb, który nepędzą tryby od wałka wom . umieszczony jest on na 2 wałku od dołu. Miras jak byś mugł mi przysłać na GG numer telefonu to bym się ciebie poradził. Mój numer to 7214912

47

Odp: WOM

tomas1 napisał/a:

bo muszę wymienić tryb, który nepędzą tryby od wałka wom . umieszczony jest on na 2 wałku od dołu. Miras jak byś mugł mi przysłać na GG numer telefonu to bym się ciebie poradził. Mój numer to 7214912

Pisz tutaj od tego jestesmy .

48

Odp: WOM

Nie posiadam z tyłu do wałka uchwytu takiego jaki jest stosowany w polskich 330 i 360. Jest tylko to wcięcie na frezie. Mam więc pytanie czy można kupić taki kołnierz jak jest do 360 i rozwiercić otwory naokoło wałka??? Chodzi mi o to czy np nie zacznie sadzić olej z tych otworów albo nie uszkodze jakiegoś wałka???

49

Odp: WOM

nie ja zamontowałem cos takiego  a dokladniej to wyciołem flansze z blachy i przyspawałem  to tej flanszy własnie ten kołnierz od 330  we flanszy wywierciłem 2 otwory i przykreciłem na 2 sruby niemam zdjecia ale jak zrobie zdjecie to pokaze

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

50

Odp: WOM

Ja mam coś takiego w swoim 323 - poprzedni właściciel zamontował

51

Odp: WOM

To znaczy jak? To można wiercić otwory naokoło wałka na ten kołnierz bez stresu że coś wewnątrz korpusu uszkodzę??

52

Odp: WOM

http://img246.imageshack.us/img246/8571/img0062ja4.jpg
w moim forszaju był uchwyt do wałka ale połamany w zamian pasował od c360 niewiem jak uciebie bo w moim to nie jest przykręcony bezpośrednio do tylnego mostu tylko do tulei dołączam foto może coś pomoże.?

53

Odp: WOM

Nie mogę znaleźdź odpowiedniego działu na zadawanie pytań,a więc wybrałemten.Ostatnio chciałem wyłączyć wałek WOM,no i coś zaczęło zgrzytać. Teraz wałek chodzi cały czas  ,a dźwignia od wałka-ta przy kierownicy wcale nie reaguje.Wydaje mi się ,że ten wodzik,który załącza wałek urwał się.Wałka i tak do niczego nie używam, ale obawiam się czy ten fragment wodzika nie spowoduje mi ambarasu w skrzyni.Czy mogę tak sobie jeździć z kręcącym się wałkiem? Proszę o opinie i rady.

54

Odp: WOM

Najpierw zdejmij obudowe rozdzielacza, zobacz czy wodzik nie urwany. Musisz też znaleźć przyczyne niemożności rozłączenia wałka (opory dźwigni czy może obciążenie WOMu na pusto utrudniające wyłączenie). Sprawdź również czy 2 stopień wyłącza WOM. Jazda z włączonym WOMem nie przeszkadza, ale nie jest zalecana i zbyt rozsądna (bezpieczeństwo)...

55

Odp: WOM

Ta obudowa rozdzielacza gdzie się znajduje?Czy należy odkręcać dekiel z prawej strony skrzyni?

56

Odp: WOM

posprawdzaj dokładnie wszystkie dżwigienki (cięgła) czy jak to tam nazwać ja już olej ze skrzyni zwaliłem a okazało się że się nakrętka odkręciła i wystarczyło wsadzić pręcik w dziurkę wink i dokręcić

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

57 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2008-02-27 21:05:15)

Odp: WOM

Obudowa rozdzielacza- miałem na myśli tą czarną blachę po prawej stronie fotela co zasłania rozdzielacz.... te cięgła od samej dźwigni idą aż do wałka który znajduje się pod podłogą w skrzyni, obok pedału gazu... ściągnij podłogę i będzie go widać .. wychodzący pionowo ze skrzyni- sprawdź wszystkie połączenia od wajchy WOMu to tego wałka

58

Odp: WOM

Na razie dzięki , ale chciałbym się upewnić, czy mówimy o WOM w ZT 303 ?

59

Odp: WOM

heh raczej 323 ale łączniki i tak posprawdzaj i zapisz sobie w profilu jaki masz ciągnik to więcej nie będzie takich pomyłek

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

60

Odp: WOM

Przy okazji powiedzcie mi do czego służy ta dolna dźwigienka pod dżwignią załączania WOM w ZT
303 (przy kierownicy)