81

Odp: WOM

Poszukaj dobrze na forum bo na pewno ten temat był poruszany i to bardzo dokładnie ja już nie pamiętam gdzie. W wyszukiwarce wpisz słowa hasła to może znajdziesz.

82

Odp: WOM

Miras1232 napisał/a:

Prawdopodobnie brakuje ci elementów 1 i 2 z tego schematu .  http://img181.imageshack.us/img181/9451/waek3pu4.png
Jeśli tak to trochę kosztów i roboty ale da się to zrobić bez rozpoławiania ciągnika .

WITAM PANA BARDZO BYM CHCIAŁ SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK WYMIENIĆ TE MAŁE ŁOŻYSKA IGIEŁKOWE CO SĄ NA TYM  WAŁKU CO PAN DAŁ TO ZDJĘCIE. CZY TRZEBA WYCIĄGAĆ SKRZYNIE BIEGÓW I JAK WYCIĄGNĄÄ† TEN WAŁEK

83

Odp: WOM

mpierzak92 napisał/a:
Miras1232 napisał/a:

Prawdopodobnie brakuje ci elementów 1 i 2 z tego schematu .  http://img181.imageshack.us/img181/9451/waek3pu4.png
Jeśli tak to trochę kosztów i roboty ale da się to zrobić bez rozpoławiania ciągnika .

WITAM PANA BARDZO BYM CHCIAŁ SIĘ DOWIEDZIEĆ JAK WYMIENIĆ TE MAŁE ŁOŻYSKA IGIEŁKOWE CO SĄ NA TYM  WAŁKU CO PAN DAŁ TO ZDJĘCIE. CZY TRZEBA WYCIĄGAĆ SKRZYNIE BIEGÓW I JAK WYCIĄGNĄÄ† TEN WAŁEK

MAM TEN SAM PROBLEM CO TOMAS A PAN MU CHYBA DORADZIŁ PROSZĘ O RADĘ CO MAM ZROBIĆ

84

Odp: WOM

Kolego jak  ktoś będzie ci umiał pomóc to napisze co i jak. Spokojnie, tu wszyscy czytają i pomagają w miarę możliwości big_smile  i tak dla informacji  piszemy z małych literek big_smile poczytaj tongue wszystko pisze.

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

85

Odp: WOM

wie ktoś czy wałek ten długi z 303 pasuje do 323 czy są różne typu wałków i przystawek?
bo mi cieknie a mam z czego przełożyć  nie chcę oleju spuszczać dwa razy

86

Odp: WOM

To nie możliwe są kompletnie inne najlepiej wymień symering i oring.

87

Odp: WOM

Łożysko kosztuje ok. 20 zł., uszczelniacz 10 zł. do tego trochę silikonu i chęci do roboty.

88

Odp: WOM

a przystawka też jest inna? bo chodzi o to ze poprzedni właściciel ją spawał i cieknie ze spawu
w tym jest problem a nie w tym że mi się nie chce... ( no ale fakt ze mi się nie chce wolałbym zrobić coś innego np pomalować burty no przyczepy )

89

Odp: WOM

Chyba pisałem że są kompletnie inne jak cieknie spawem to od środka od tłuszcz metal rozpuszczalnikiem i posmaruj silikonem, brzmi śmiesznie ale działa.

90

Odp: WOM

@Krzysiek, w opisie masz, że posiadasz ZT 300 i ZT323 więc nie wiem dlaczego nie zobaczysz tylko pytasz. Jeśli są inne to będziesz widzieć na swoich ciągnikach.

91

Odp: WOM

teraz się przyjrzałem. a różnice w tym co widać z zewnątrz nie wykluczają tego że coś będzie pasować.... czy tak jakoś...

92

Odp: WOM

Ja mam tylko 303, jak bym miał dodatkowo 323, to bym porównał. Ty masz 300 i 323, więc łatwiej Ci sprawdzić czy przystawki są takie same.

93

Odp: WOM

Konstrukcyjnie, każdy typ forszaja posiada dwie szybkości WOM, ale nie w każdym da się załączyć 1000 obrotów. Są dwa typy wału WOM (tego długiego). Przy krótszym wale da się załączyć, przy długim nie. Po prostu przesuwka z trybami blokuje się o ten wał. Wał można przyciąć, jest to gdzieś opisane.

94 Ostatnio edytowany przez ojanusz (2009-08-30 17:49:18)

Odp: WOM

Aby włączyć 1000 obrotów trzeba zmienić wałek wychodzący na zewnątrz ciągnika . Wałek do przekaźnika mocy 1000 obrotów na inne frezy i inną długość (jest krótszy) .Prostym sposobem jest wyjęcie wałka(tego oryginalnego na 6 frezów) i jego skrócenie o ok.1,5 cm. Ja mam tak zrobione .Numer katalogowy wałka 540obrotów 1105268850.Numer katalogowy walka 1000obrotów 1105268867 według katalogu.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

95

Odp: WOM

Witam.
Jak wyjąć wałek to me pierwsze pytanie a drugie gdzie kupić ten 1000 obrotowy ?
Nie bardzo bym chciał przycinać wałek.....
M.

96

Odp: WOM

Nie kupić, tylko uciąć. Odkręć przystawkę WOM, taką lufę z tyłu, do czego zapinasz wałek przekaźnika. Wysunie się ta przystawka razem z wałem WOM. Końcówkę tego wału ucinasz, składasz wszystko w odwrotnej kolejności i masz 1000 obr. Poszukaj na forum, wstawiłem fotkę uciętej końcówki.

97

Odp: WOM

sławek 42 ja uciąłem   koniec wałka wychodzącego na zewnątrz ciągnika .Aby to zrobić trzeba odkręcić uchwyt do przekaźnika mocy potem zdjąć pierścień segiera , wyjąć klinik i wyciągnąć wałek .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

98

Odp: WOM

Ojanusz, nie wiem czy dobrze Cię rozumiem ? Z Twojego tekstu wynika, że przyciąłeś krótki wałek - końcowy. Dobrze kojarzę ? Tylko wtedy ma sens rozpinanie wałków, segery, kliny itd. W przypadku przycięcia wałka długiego, od strony sprzęgła, tam gdzie rzeczywiście przeszkadza we wbiciu 1000 obrotów - Twoje manewry są zbędne.

99

Odp: WOM

sławek 42 tak właśnie zrobiłem.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

100

Odp: WOM

A co zrobić jak tego krótkiego wałka z sześcioma frezami wogóle nie ma? )cała przystawka jest(

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia