181

Odp: z wapnem na pole

Magnezowe   miałem po 53zł brutto z transportem

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

182

Odp: z wapnem na pole

Pajej mi się zdarza to sypać. Powiem że drogo to wychodzi i warto jak trzeba szybko zadziałać. kupiłeś działkę zasiałeś pszenicę i dopiero przyszły badania które mówią pH 5,0... nie widzę ceny ale pewnie oscyluje w okół 400zł za tą  kasę masz 5-6t dobrze zmielonego węglanu z twardej skały  nawet przy reaktywność 50% i tak masz więcej na czysto. 
Jeszcze jedno. Te granulki są równe ale miękkie i nie każdy rozsiewacz to ogarnie. Mój i nie tylko mieli granule mieszadłem.  Ale że stosuje to regularnie w porzeczkach ( duże rozsiewacze z dużym ciągnkiem się nie mieszczą ) to sypie to pasowo lejkiem gdy worki przemarzną zimą w końcu tam jest aż 20 % wody. Polcal ma tylko 5% wody

183

Odp: z wapnem na pole

magnezowe też miałem, ale ono ma mniej wapnia. DOdatkowo raz przyszło mangezowe, raz jakieś zwykłe a na oko wyglądało tak samo. W tym roku już 3 składy rozwiezione. a jeszcze jeden jutro przyjdzie.

184

Odp: z wapnem na pole

Krzysiek napisał/a:

Pajej mi się zdarza to sypać. Powiem że drogo to wychodzi i warto jak trzeba szybko zadziałać. kupiłeś działkę zasiałeś pszenicę i dopiero przyszły badania które mówią pH 5,0... nie widzę ceny ale pewnie oscyluje w okół 400zł za tą  kasę masz 5-6t dobrze zmielonego węglanu z twardej skały  nawet przy reaktywność 50% i tak masz więcej na czysto. 
Jeszcze jedno. Te granulki są równe ale miękkie i nie każdy rozsiewacz to ogarnie. Mój i nie tylko mieli granule mieszadłem.  Ale że stosuje to regularnie w porzeczkach ( duże rozsiewacze z dużym ciągnkiem się nie mieszczą ) to sypie to pasowo lejkiem gdy worki przemarzną zimą w końcu tam jest aż 20 % wody. Polcal ma tylko 5% wody

Cena 110 netto z transportem, zamawiam całe TIRy luzem tego i sieje RCW. 1 rozsiewacz na 2 ha

Rolnik z powołania:-)

185

Odp: z wapnem na pole

masz polcalc za stówkę netto?

186

Odp: z wapnem na pole

nie polkalk tylko to https://osadkowski.pl/pl/nawozy/nawozy- … rb-90-m-kr

Rolnik z powołania:-)

187

Odp: z wapnem na pole

Jo bo podejrzewam że jak wysypiesz tira na kupę to na brzegach granula a reszta to miał...
Jak byś wsypał do "lejka" to by tam zostało na zawsze....
Jaka granula taka cena. Generalnie kreda jest dobra o szybko działa a cena do przyjęcia

188

Odp: z wapnem na pole

To nie granule tylko dolomit 0-2, ja to kupuję po 25 zł/t + 50 zł transport. Chwilowo jest zabrak towaru ale jak wszyscy posieją to znów będzie opór i się nawiezie na zaś potem. W zależności od chęci, czasu i pieniędzy sypię tego ok 1-2 RCW na ha. Mniejsze dawki to szczyty dziadowania i zaspokajanie własnego sumienia, a nie potrzeb pola.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

189

Odp: z wapnem na pole

¬le spojrzałem racja to przesiew.  Ale nie porównuj tego z dolomitem mielonym. To ędzie miało wyższą reaktywność. A dolomit zazwyczaj jest źle zmielony tj 20% masy jest tak gruboziarnista że zadziała za 20 lat... ale i tak się opłaca...

190

Odp: z wapnem na pole

Krzysiek napisał/a:

Ale nie porównuj tego z dolomitem mielonym.

Ale dlaczego? Rozwiozłem tego kilkaset ton, a jedyny argument to to, że przedstawiciele sprzedawcy tłumaczą, że to najmłodszy wiekowo twór geologiczny, wysoka reaktywność i tam inne takie srata tata. Po kilku latach rozsiewania dolomitu 0-2 na swoje gliny osiągam, dla mnie, rekordowe zyski z 1 ha. Z litości nie chcę wspominać opinii miejscowych doradców i ich dokumentacji.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

191

Odp: z wapnem na pole

Ja po dolomicie nie widziałem wiekszych efektów. w ciagu 5 lat  2razy wapnowałem tym po 1 RCW na ha i po 5 latach PH podskoczyło o 0,5 więc jak dla mnie porażka

Rolnik z powołania:-)

192

Odp: z wapnem na pole

Ano po kredzie efekt jest natychmiastowy. u mnie 2t w styczniu i we wrześniu analiza pokazuje + 1 pH i to bez mieszania gleby, a przy dolomicie jak skoczy o 1pH przy 4 t to jest dobrze.

193

Odp: z wapnem na pole

Pajej napisał/a:

Ja po dolomicie nie widziałem wiekszych efektów. w ciagu 5 lat  2razy wapnowałem tym po 1 RCW na ha i po 5 latach PH podskoczyło o 0,5 więc jak dla mnie porażka

No i dodaj jeszcze ile kwasotwórczych nawozów wpompowałeś w tę ziemię przez te 5 lat.
Dla mnie i moich potrzeb jest to towar zupełnie wystarczający, przy intensywnej produkcji i na krótkoterminowych dzierżawach to tylko wapno tlenkowe spełni wygórowane wymagania.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

194

Odp: z wapnem na pole

Grzegorz89 napisał/a:

Ja zamówiłem węglanowe koło 54% za 75zł tona. Ogólnie sypałem trochę oxyfertilu, ale jakoś nie wierzę w wapno co się mało sypie.

Ale to chyba tlenek jest. Ja na dzierżawy jak mam na kilka lat albo bez umowy to tylko tlenek na resztę węglan z Morawicy albo standard cal z nordkalku.

195

Odp: z wapnem na pole

Wapno z Morawicy i standard działa. Przyszły próbki gleby, na moich ziemiach ph 6.5 do nawet 7.3. Szkoda, że na dzierżawach tak nie ma big_smile

196

Odp: z wapnem na pole

Przed chwilą przywieźli mi z Jaźwicy muszę poczekać aż trochę zawilgnie bo cała wieś będzie zadowolona wink

197

Odp: z wapnem na pole

widzę że okres wapienny bo ja wczoraj rozrzuciłem tira i dziś jeszcze jeden. Tradycyjnie jak co roku węglan.

gg 5118068

198

Odp: z wapnem na pole

Mi przywieźli bodajże z bielaw ( któraś z kopalni w kujawsko pomorskim ). Zaraz mi coś nie pasowało.  Sitko 2mm przesiałem zważyłem. No i nie spełnia normy dla wapna nawozowego. Telefon do tomaru.... porobiłem zdjęcia. Mietek  pojechał do kopalni obejrzał linie produkcyjną towar jaki mają a na koniec pokazał fotki. Kopara prezesowi opadła.  Zaczął szukać przyczyny.... no i pyta mnie co ja chcę dla w ramach zadość uczynienia..... Moja odpowiedź. Wapno nawozowe 04 i już. 
Generalnie skucha gdzieś na zakładzie w ubiegłym roku brałem od nich to niczym się nie różniło od nordcal.
Zobaczymy jak to się skończy ale trzeba pilnować...

199

Odp: z wapnem na pole

http://i66.tinypic.com/2gt3fwg.jpg

W piątek przed wieczorem rozwiozłem 2 rozsiewacze było całkowicie bezwietrznie, pył stał nad polem że przed następnym okrążeniem trzeba było parę minut poczekać. Wczoraj rano wydawało się że ledwie co listki drżą a niosło na trzecią wioskę i trzeba było przerwać.

200 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-10-07 21:07:25)

Odp: z wapnem na pole

Ale makabra... co to za pył. Ile Ci z tego wapna na polu zostanie...

Siły na zamiary zmierz....