201

Odp: z wapnem na pole

to się tylko tak wydaje, jest suche ale frakcje we właściwych proporcjach

202

Odp: z wapnem na pole

to ile dałeś za całego tira wapna

203

Odp: z wapnem na pole

Największy koszt to transport do mnie wyszło 83 zł/t brutto. Dolomit weglanowo-magnezowy przez firmę agroener**tyk

204

Odp: z wapnem na pole

Pamiętam jak kiedyś wydzwaniali codzienie...

Siły na zamiary zmierz....

205

Odp: z wapnem na pole

Piotrek1990 napisał/a:

Pamiętam jak kiedyś wydzwaniali codzienie...

Handlują jednak dobrym towarem, potwierdzone przez analizę próbek.

206

Odp: z wapnem na pole

Krzysiek napisał/a:

Mi przywieźli bodajże z bielaw ( któraś z kopalni w kujawsko pomorskim ). Zaraz mi coś nie pasowało.  Sitko 2mm przesiałem zważyłem. No i nie spełnia normy dla wapna nawozowego. Telefon do tomaru.... porobiłem zdjęcia. Mietek  pojechał do kopalni obejrzał linie produkcyjną towar jaki mają a na koniec pokazał fotki. Kopara prezesowi opadła.  Zaczął szukać przyczyny.... no i pyta mnie co ja chcę dla w ramach zadość uczynienia..... Moja odpowiedź. Wapno nawozowe 04 i już. 
Generalnie skucha gdzieś na zakładzie w ubiegłym roku brałem od nich to niczym się nie różniło od nordcal.
Zobaczymy jak to się skończy ale trzeba pilnować...

Co braleś za wapno z bielaw? Zwykłe 30%? Bielawy czy gopło i te inne po okolicach sa niedomielone. W maju wysypali u sąsiada łódkę i granulacja jak wyka. Teraz na jesieni kawalek dalej trzy łódki i wsio to samo co na wiosne. Nie podoba mi się to, za grube, mała reaktywność , ale cena kusi okolicznych bo zchodzą poniżej tysiaka.
A tak na marginesie to ile muoze być powyżej 2mm?

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

207

Odp: z wapnem na pole

androl napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

Pamiętam jak kiedyś wydzwaniali codzienie...

Handlują jednak dobrym towarem, potwierdzone przez analizę próbek.

A skąd jeszcze brałeś ? Mialem dolomit z Żelatowej po raz pierwszy. Bardzo ładnie się wysiał aczkolwiek analizy nie robiłem

Siły na zamiary zmierz....

208

Odp: z wapnem na pole

powyżej 2mm max 10% przez 0,5mm powinno przelecieć minimum 50% to mówi usatawa
Producenci teoretycznie sie prześcigają ale to teoretycznie
Był gościu wziął próbki czekam .
https://www.lafarge.pl/kujawit-kujawit-premium

209

Odp: z wapnem na pole

bamreras napisał/a:

A tak na marginesie to ile może być powyżej 2mm?

W zasadzie nie powinno być nic, bo to ma być frakcja 0-2 ale takie coś u mnie robi tylko OMYA i kosztuje to 55 zł/tona Reszta dolomitów co woziłem to wygląda jak wygląda, jedne lepiej inne gorzej pokruszone, ale to dalej odpad z kruszarki i zależnie od szczelności sita mają więcej lub mniej grubszej frakcji.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

210

Odp: z wapnem na pole

Piotrek1990 napisał/a:
androl napisał/a:
Piotrek1990 napisał/a:

Pamiętam jak kiedyś wydzwaniali codzienie...

Handlują jednak dobrym towarem, potwierdzone przez analizę próbek.

A skąd jeszcze brałeś ? Mialem dolomit z Żelatowej po raz pierwszy. Bardzo ładnie się wysiał aczkolwiek analizy nie robiłem

post 196

211

Odp: z wapnem na pole

Jak był u mnie ten przedstawiciel lafarge pokazywał mi ich najnowszy produkt jak mąka bądź jak talk do opon.  Rosypuje się tylko i wyłącznie rozsiewaczem ślimakowym. Cena na zakładzie coś koło 80 zł, transport tylko i wyłącznie beczką.  MA być alternatywą dla drogich granulatów kredowych gdy jest potrzeba szybkiego podniesienia pH.
Najlepsze jest to że produkt jest odpadem produkcyjnym kruszywa drogowego.  Mielą dolomit a drogowcy chcą mieć odpylone więc pył odciągają na cyklonach i mają produkt dal chłopów.

212

Odp: z wapnem na pole

Mam ten lafarge i jest problem jak to wysiać ........

213

Odp: z wapnem na pole

Tak https://www.youtube.com/watch?v=HafwYfBl9k4

214

Odp: z wapnem na pole

Kujawit premium i Norkalk Fast Cal też problem rozsiać bo jest jak cement.

215

Odp: z wapnem na pole

poczekać jak zamoczy się i gnojarą pójdzie

216 Ostatnio edytowany przez androl (2018-10-17 13:34:44)

Odp: z wapnem na pole

http://fortschritt.p2a.pl/post.php?tid= … qid=176814
coś źle skopiowałem ale przewinąć do dołu i tam jest zdjęcie miniaturka wapniarki tomka1974

217 Ostatnio edytowany przez Piotrek1990 (2018-10-17 16:26:53)

Odp: z wapnem na pole

Lub wynająć Terra Gatora z wapniarą. Kiedyś ktoś takie usługi świadczył smile https://drive.google.com/file/d/1tQAZ8G … p=drivesdk

Siły na zamiary zmierz....

218

Odp: z wapnem na pole

Reklamacja załatwiona mam zapłacić 1zł za 1 t czyli 26zł za łódkę!
Warto kupić sobie sitka i pobawić się jak dzieciak na pryzmie wapna....

219

Odp: z wapnem na pole

a jeszcze ze 2lata temu mówiłeś, że wapno u Ciebie drogie wink

220

Odp: z wapnem na pole

Tez tak mieliśmy rok temu ale za to ze błoto przywieźli