241

Odp: z wapnem na pole

Kreda z Nordkalku (standardCal) jest z kopalni Sławno Koło Łodzi
Kreda z Morawicy wydobywa się koło Kielc

To ponoć dwie najlepsze kredy w Polsce

Kompletny noob w temacie Fortschitt

242

Odp: z wapnem na pole

My gadu gadu o kwaśnej glebie, a godzinę temu telefon z firmy przez którą kupuję, no i zamówiłem 2 auta dolomitu. Do mnie 75 zł/t + vat o 2 zł taniej niż w ubiegłym roku po żniwach.

243

Odp: z wapnem na pole

Dopłaty mają być do wapna nawet 300zł do tony czystego CaO.
Ale do puki nie zobaczę nie uwierzę

244

Odp: z wapnem na pole

z tymi dopłatami to tylko mnozenie papierów i wapno podrożeje a rolnik dopłaty nie dostanie zawsze

Rolnik z powołania:-)

245

Odp: z wapnem na pole

Nie wiem jak interpretować zapis że dopłata jest do wapna a nie do transportu i rozwiezienia.
Ja kupuje po 70-140zł tona ale to już jest z transportem, a ktoś koło kopalni zapłaci 20-50zł ....
Nikt nie rozpisuje na fakturach osobno wapna i transportu...

246

Odp: z wapnem na pole

Jak zwykle wszystko co miałem wypracowane ze szczegółami się popier...i. Sypałem sobie dolomit po 25 zł/tona skolko godno i teraz jakaś dotacja sprawi, że towaru nie będzie i ceny poszybują w górę o 100%

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

247

Odp: z wapnem na pole

No właśnie faktura musi być oddzielna na wapno i transport  a tam coś  vat dodatkowy. Wapno w sumie małe pieniądze, a do transportu dotacji niet. Zamówiłem jak zawsze, z dotacją dałem sobie spokój.

248

Odp: z wapnem na pole

Dziś dzwoniła pani z drugiej wydzwaniającej firmy, nazwa na a....... tylko trochę mniej liter. Też że do końca nie wiadomo co i jak z tą dotacją jednak że wszystkie wapna luzem cena już min. 100 zł/t brutto. Powiedziałem że w takim razie poczekam aż dotacja się skończy i ceny wrócą do normy wink Czyli ta firma już próbuje nas kroić.

249

Odp: z wapnem na pole

To napisz która to

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

250

Odp: z wapnem na pole

agr**ok

251

Odp: z wapnem na pole

Ok tyle mi wystarczy

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

252

Odp: z wapnem na pole

:brawo:

253

Odp: z wapnem na pole

Panowie ile brac za rozwiezienie wapna od transportu?  Zaladunek turem rozwozka rcw olejowy

254

Odp: z wapnem na pole

Ja biorę 80 zł/ godzinę

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

255

Odp: z wapnem na pole

Myslalem brac 400 od zestawu ale moze uczciwiej by bylo na godzine. Wszystko zalezy jak daleko trzeba jezdzic i jak jest na polu bo niekiedy jedziesz jak po poligonie....

256

Odp: z wapnem na pole

u nas od tony biorą z zaladunkiem po 20 zł

mdw

257

Odp: z wapnem na pole

Kupiłem dwa samochody pyłu z budowy drogi po 400zł każdy za full łódkę. Dałem próbkę do oschr i dziś przyszło że ma 51.6 CaO, także nie jest źle. Zmielone jak maka ziemniaczana.

258

Odp: z wapnem na pole

dobra cena , ale zadyma w okolicy murowana big_smile, i sąsiadom też zwapnujesz tongue

259

Odp: z wapnem na pole

Już raz podwalałem, żeby trochę skamieniało, i namokło. Suche płynie jak woda. Mam zamiar dorobić stelaż pod plandekę taki ręcznie rozkładany żeby nie zabrał wiatr tongue 
Wozi u mnie taki gość coś czarnego z budowy też, ale po polaniu octem zamienia się w błoto i praktycznie wcale się nie pieni. Myślałem, że to czarna kreda, ale się wygadał, że dostaje to po 1zł za tonę. Szkoda wozić i pole tłuc.Musza się tego pozbyć z placu. Także raczej zostanę przy tym pyle, szczególnie że źródło ma nie wyschnać i będzie ciagle w dostępie.
Dla ciekawostki powiem, że kierowca kiedyś zawiózł do człowieka na podwórek ten pył, i mimo że powiedział gospodarzowi, że wszystko  będzie w pyle i tak wywalił, bo chłop chciał na podwórku. Wszystko zakurzone, baba drze japę a nowa biała elewacja na domu zrobiła się popielata. Przywiózł pierwszy i ostatni raz w to miejsce big_smile

260

Odp: z wapnem na pole

jak rozwożę gips to muszę albo poczekać aż zamoknie, a jak świeży to gdy wiatr od wiochy wieje