21

Odp: z wapnem na pole

niedobory magnezu można uzupełnić Ekosolem
http://www.ekoflora.com.pl/main.htm

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

22

Odp: z wapnem na pole

jak ma ktoś niedobory magnezu to tym płynem to nie da rady, można wspomóc roślinę ale w glebie pozostaną braki to jest środek nalistny a nie doglebowy pomoże roślinie tylko

23

Odp: z wapnem na pole

ekosol pomaga przetrwać roślinie w czasie niedoboru właśnie. to jest rozwiązanie na teraz a później to jasne że trzeba czymś uzupelnic glebę ..

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

24

Odp: z wapnem na pole

Fenol w większości gleb polski brakuje magnezu. Ja osobiście uważam ze regularne nawożenie pola dolomitem jest najlepszym rozwiązaniem

Rolnik z powołania:-)

25

Odp: z wapnem na pole

Podobnie  jak  kolega  WUJEK  wapnuję  wapnem  budowlanym. Jest  stosunkowo  tanie ,  łatwe  w  wysianiu.  Polecam.

26

Odp: z wapnem na pole

żeby to budowlane maiło magnez

27

Odp: z wapnem na pole

Krzysiek napisał/a:

żeby to budowlane maiło magnez

Bez  przesady  z  tym  magnezem ,  ważniejsze  jest  PH

28

Odp: z wapnem na pole

to ile można jednorazowo wysiać wapna budowlanego  ?

29

Odp: z wapnem na pole

jak sądzicie że magnez jest miej ważny od PH to jest w błędzie przy braku magnezu rośliny żółkną i nie rozwijają się prawidłowo

30

Odp: z wapnem na pole

scoda19 napisał/a:

jak sądzicie że magnez jest miej ważny od PH to jest w błędzie przy braku magnezu rośliny żółkną i nie rozwijają się prawidłowo

Widzę ze podobnie jak ja jesteś rolnikiem z powołania. Jak się dba o ziemie to ona rodzi a podstawa dbania o nią jest wiedza. Ja się jeszcze dożo muszę nauczyć, ale chce to zrobić, bo pójście na łatwiznę to nie jest dobra droga.
Co do wapna budowlanego to słyszałem od kilku osób ze jak rozsypali go po polu to ziemia przestała rodzić, brak mi wiedzy aby to naukowo wytłumaczyć, ale jeśli wapno budowlane jest tlenkowe to mogło dojść do zjawiska przewapnowania. Jeśli mógłby mi ktoś podać skład chemiczny wapna budowlanego to myślę że wspólnymi siłami dojdziemy prawdy

Rolnik z powołania:-)

31 Ostatnio edytowany przez scoda19 (2010-06-03 12:29:43)

Odp: z wapnem na pole

skład to jest taki CaO minimum93%  CaO MgO aktywne 90%  MgO max 1%   CO2 max 4%  SO3max0,5% ja go nie polecam ale jak już to 300 kg na pewno wszystkich tu nie przekonamy do stosowania wapna magnezowego ale jak uda się jednego przekonać to i tak będzie sukces ale trzeba pamiętać że jak jest ph poniżej 4 to gleba broni się przed podniesieniem go i efekt po jednym sezonie będzie mizerny dla zbóż jest dobrze jak jest 5,5 dla jęczmienia to nawet 7 i to jest trudne do zachowania powodzenia dla tych co nie wapnują może mają szczęście

32 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-06-03 22:18:40)

Odp: z wapnem na pole

Mg jest pierwiastkiem centralnym w krysztale chlorofilu nie ma magnezu- nie ma fotosyntezy, kiepskie pH magnez jest niedostępny dla roślin tongue i koło się zamyka heheh. Najpierw odpowiednie pH potem uzupełnianie składu gleby a super jak jest dolomit i dokładka Mg z odkwaszeniem.
zróbta badanie gleby i będzieta wiedzieć co i ile :stu:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

33

Odp: z wapnem na pole

draqon22 napisał/a:

Podobnie  jak  kolega  WUJEK  wapnuję  wapnem  budowlanym. Jest  stosunkowo  tanie ,  łatwe  w  wysianiu.  Polecam.

łatwe kupiłem bo na jeden kawałek brakło mi dolomitu, Nie da się tego rozsiewać w masce do oprysków rozsiewał normalnie masakra

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: z wapnem na pole

Ja rozsiewam kosem zawieszanym  zaczepiony do 330 bieg 5, obroty 1000 ,kosa ciągnę przy samej ziemi ale szerokość rozsypy jest nie wiesza niż ciągnik więc trzeba się na jeździć oczywiście nie może być wiatru ,kiedyś to pół nocy rozsiewałem .Najgorsze to wysypywanie z worków po prostu masakra.

35 Ostatnio edytowany przez Bombay (2010-09-15 22:29:37)

Odp: z wapnem na pole

Krzysiek ty jeses z mjego woj. w stargardziejest firma DOWO ktora od lat zajmuje sie wapnem. dzwonilem i ten gosc jest bardzo kumaty i wszystko wyjasnia. dolomit ma za 108 t, weglanowe bez mg za 87.7 wszystko cena u ciebie na podworku hehe tzn u mnie ty masz blizej do stargardu to pewenie taniej.
w maszewie jest firma ktora mam tani wapno tlenkowe 27 ca i 16 mg ,416zl/t niby tego sie daje 300 kg/ha
tez sie zastanawiam nad wapnem ale chyba musze najpierw zrobic proby gleby dopiero potem mozna kupowac wapno.

36

Odp: z wapnem na pole

ja kupiłem z kieleckich kopalni 50% CaO. ładnie zmielone za 107 zł za tonę max 2 tony na ha
Próbowałem rozsiewać rozsiewaczem do nawozu ale le nie chciało lecieć wylatywało tylko to co nad mieszadłem. Pożyczyłem wapniarę i poszło 5 t na pakę i heja troche mokro było na podorywkach i orkach brakowało mocy 2-4 i stawał na zakrętach  koleiny na 25cm

37

Odp: z wapnem na pole

Nawóz wapniowy węglanowy, odmiana 05, zawartość wapnia min. 40% - 36,38 zł
Nawóz wapniowy węglanowy, odmiana 04, zawartość CaO min. 50% - 46,01 zł
Nawóz wapniowy tlenkowy, odmiana 03 - wapno tlenkowe - 154,08 zł
OXYFERTIL MIX Ca 60 - 154.08 zł
OXYFERTIL Ca 80 G1 - wapno tlenkowe - 411 zł (big-bag +paleta* 1t)
ceny brutto wraz z załadunkiem z wapienników Wojcieszów - mam do nich 7 km. Ceny dotyczą partii min. 10 ton a jak mniej to do ceny należy doliczyć 10%

gg 5118068

38

Odp: z wapnem na pole

Kupiłem juz wapno mam nadzieję tylko że nie przepłaciłem, bo to wapno załatwiał znajomy po cenach wynegocjowanych ola grupy producenckiej co maja kilka tys ha
Wapno węglanowe z magnezem 16% magnezu i 35-36% węglanu wapnia za 68zł z transportem ok 200km

Rolnik z powołania:-)

39 Ostatnio edytowany przez damian9871 (2011-06-05 11:53:12)

Odp: z wapnem na pole

dobra cena u mnie 75,5zł/ tona netto

40

Odp: z wapnem na pole

Ja kupiłem w ODR za 61zł z transportem