41

Odp: z wapnem na pole

Nawóz wapniowy węglanowy, odmiana 05, zawartość wapnia min. 40% - 36,38 zł
Nawóz wapniowy węglanowy, odmiana 04, zawartość CaO min. 50% - 46,01 zł
Nawóz wapniowy tlenkowy, odmiana 03 - wapno tlenkowe - 154,08 zł
OXYFERTIL MIX Ca 60 - 154.08 zł
OXYFERTIL Ca 80 G1 - wapno tlenkowe - 411 zł (big-bag +paleta* 1t)
ceny brutto wraz z załadunkiem z wapienników Wojcieszów - mam do nich 7 km. Ceny dotyczą partii min. 10 ton a jak mniej to do ceny należy doliczyć 10%

Zorak podaj jakieś namiary na nich

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

42

Odp: z wapnem na pole

http://www.lhoist.pl/html/firma/sprzeda … eszow.html
30 maja cennik się zmienił ale porównasz czy na + czy na - . Jak będziesz zainteresowany to zapytaj o upusty bo kiedyś mieli w wybranych miesiącach taniej.

gg 5118068

43

Odp: z wapnem na pole

Panowie dziś zakupiłem  wapno tlenkowe 25t razem z transportem   (1870zł)  tj. 75zł za tone ...  chyba dobra cena ....  wapno  jest zamawiane przez  firme w Sycowie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: z wapnem na pole

Więc tak.

Z analizy gleby wynika pH - 4,1, magnezu tez dużo za mało, gleba lekka i bardzo lekka, piachy na V i VI klasie...

Zamierzam wapnować po żniwach, prawdopodobnie będzie to wapno magnezowe (36%CaO i 18MgO).

Pytanie: Ile dawać na ha, czy dodać jakąś niewielką domieszkę wapna budowlanego - też mi niektórzy tak doradzają....

Potem chcę posiać poplon - znów dylemat - na tę ziemię gorczyca czy facelia i znów w jakiej ilości? czy nie zmarnuje się zaraz po wapnowaniu? Ile trzeba odczekać, czy dać jakiś nawóz przed siewem? NPK wszystkiego mało... sad

45

Odp: z wapnem na pole

wapna daj 3-4t nie więcej bo przy takim pH to się broni,poplon może być gorczyca 20kg na ha tylko najlepiej jak będzie zasiana do połowy sierpnia to jeszcze urośnie

46

Odp: z wapnem na pole

ja na poplon polecam facelie 10-15 kg/ha jest duzo lepsza do gorczycy. Ja posiałem w tym roku na rozmnozenie ale nie wyszla. nie powschodziła bo na drugi dzień po siewie przyszła ulewa i zaklepało ziemie III kl tak ma ale na piachy nie widze lepszego miedzyplony

Rolnik z powołania:-)

47

Odp: z wapnem na pole

przy takim pH to facelia wyginie i nie urośnie

48

Odp: z wapnem na pole

Składał ktoś wniosek o dotacje do wapna na 2012 rok ?? Termin do końca listopada - trzeba chyba zacząć kompletować dokumenty.
ps: RCW-3000 45 tyś netto czy dobrą cenę znalazłem w necie ?? bo jeśli tak to jest to cena astronomiczna.

gg 5118068

49

Odp: z wapnem na pole

jest dofinansowanie na Dolnym Śląsku ?????

50

Odp: z wapnem na pole

http://www.swierzawa.pl/index.php?optio … ;menu_id=0
akurat info z mojej gminy

gg 5118068

51

Odp: z wapnem na pole

http://www.wgik.dolnyslask.pl/index.php?m=210
tylko w Polsce :gun: ale kto zwróci koszty poniesione na skompletowanie dokumentów jakie były wymagane do złożenia wniosku:
- 250 zł badanie gleby,
- 25 zł przesyłka próbek,
- 167 zł wypis z rejestru gruntów,
- mapy na szczęście miałem,
- 20 km x 4 do geodezji + 25 km x 2 do urzędu z wnioskiem = 130 km
- kilka godzin przy pobieraniu, pakowaniu i ogólnie przy formalnościach.
Nawet nie jestem z tego powodu zły, po prostu ręce opadają. Co za idiota ogłasza nabór nie będąc w 100% pewnym czy mają zapewniona dotację na zadanie :nie_wiem:

gg 5118068

52

Odp: z wapnem na pole

u nas niema żadnych dotacji więc się nie oglądam tylko sypię dwa tygodnie temu 75 t posiałem tego 50%wapna bez magnezu bo magnez mam wysoki

53

Odp: z wapnem na pole

rudemenes napisał/a:

jest dofinansowanie na Dolnym Śląsku ?????

nie ma dofinasowania

54

Odp: z wapnem na pole

zorak napisał/a:

http://www.wgik.dolnyslask.pl/index.php?m=210
tylko w Polsce :gun: ale kto zwróci koszty poniesione na skompletowanie dokumentów jakie były wymagane do złożenia wniosku:
- 250 zł badanie gleby,
- 25 zł przesyłka próbek,
- 167 zł wypis z rejestru gruntów,
- mapy na szczęście miałem,
- 20 km x 4 do geodezji + 25 km x 2 do urzędu z wnioskiem = 130 km
- kilka godzin przy pobieraniu, pakowaniu i ogólnie przy formalnościach.
Nawet nie jestem z tego powodu zły, po prostu ręce opadają. Co za idiota ogłasza nabór nie będąc w 100% pewnym czy mają zapewniona dotację na zadanie :nie_wiem:

MAM NADZIEJA ZE EAŁES DO BADANIA CO NAJMIEJ 30 PRÓBEK BO INACZEJ DAŁEŚ DU... A WYPIS MASZ DO KONCA ŻYCIA

55

Odp: z wapnem na pole

ObiczyŁem Ze Bardziej PoŁaca Sie KupowaqĆ KredĘ Granulat Bo Srednio Wychodzi
O 30 ZŁ Na Ha Taniej I Mniej Jazdy Bo
Przyjmujac 2tony Wapna Na Ha To 250 Kg Kredy To Znaczy Ze PrzejazdÓw Mam O PoŁowe Mniej Dlatego Bede KupowaŁ Krede Ma Tylko Jedna WadĘ Nie MoŻna Dopuscic Do Zmoczenia

56

Odp: z wapnem na pole

a po ile jest ta kreda i jaki ma skład procentowy

57

Odp: z wapnem na pole

zorak to wszystko jest h.j ale  u nas na wlkp. już dawno nie ma a 2x się załapałem smile

58

Odp: z wapnem na pole

Tyle Samo Co Wapno Tylko Szybciej Wchodzi W Reakcje,czyli Szyciej Sie RozkŁada I Widac Efekt Prawie Odrazu W Przyadku Bardzo Kwasnej Ziemi To Wskazane Bo Tlenkowe Czy Weglowe Potrzebuja Dos Duzo Czasu By Wejsc W Reakcje Z Ziemia

59

Odp: z wapnem na pole

artureekk napisał/a:

MAM NADZIEJA ZE EAŁES DO BADANIA CO NAJMIEJ 30 PRÓBEK BO INACZEJ DAŁEŚ DU... A WYPIS MASZ DO KONCA ŻYCIA

co ma ilość próbek do padania ?? a wypis nie jest ważny do końca życia tzn jest różnie honorowany np w agencji ważny jest tylko 3 miesiące, do wniosku o wapnowanie nie mógł być starszy niż 12 miesięcy.
scoda ja też sypię sam ale jeśli jest szansa dostać 250 zł do hektara na wapno to trzeba korzystać. Szkoda że robią rolników w wała.

gg 5118068

60

Odp: z wapnem na pole

Zorak - masz pod nosem conajmniej dwie kopalnie. Opłaca się bawić w dofinansowanie i ponosić wyższe koszty transportu ????