121

Odp: z wapnem na pole

Nie długo będę miał dostęp do wapna tlenkowego i węglowego w granulacie więc wystarczy zwykła siewka i max 300kg na ha.To wapno będzie w 100% wapnem a nie to coś co teraz sprzedają.

122

Odp: z wapnem na pole

A pod jaką to jest nazwą i jak cenowo to wygląda?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

123 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-03-20 21:44:44)

Odp: z wapnem na pole

Drogo to wychodzi , ja polecam nordkalk. rozkłada się szybko i nprocent wapna jest ponad 90, ale trzeba dać od 2 do 4 ton na ha, 300 kg to samo mówi za siebie, stosowałem granulat , szkoda kasy. Ja  płaciłem za granulat pomiedzy 400 a 500 zł za tone, Nordkalk mozna kupić w granicach 110 zł tona .

mdw

124

Odp: z wapnem na pole

Też miałem tego nordkalka i bardzo fajny. Kiedyś też wkręcili mi tego PHysiomax z Timac Agro. Może to i dobre ale drogie jak diabli

E 516 na części
Telefon 695 076 269

125

Odp: z wapnem na pole

Miałem jakieś 6-7  lat temu tego Nordkalka , było składowane na podwórku ,i nie uwierzycie ale jeszcze do dziś na ziemi są ślady nie rozpuszczonego wapna .Dla mnie to jest lipne wapno .

126

Odp: z wapnem na pole

ale którego miałeś? Ja też kupowałem Nordkalk i też myślę, że to bardzo dobre wapno. Kumpel stosuje parę lat i zadowolony.

127

Odp: z wapnem na pole

Nie pamiętam a teraz dokumenty znaleźć to graniczyło by z cudem .

128

Odp: z wapnem na pole

Nie możlie to jest , to chyba nie był nordkalk, bo też tak sprzedają .

mdw

129

Odp: z wapnem na pole

Dolny Śląsk - Wojcieszow  - wapniowo- magnezowe   stamtąd  biorę. jest ok,

130

Odp: z wapnem na pole

yokoslaw ja tez tak mysle. Moje jak sie wzielo w reke to mieciutkie jak kreda i w palcach sie rozpadalo.

131

Odp: z wapnem na pole

Właśnie takie jest, a wojcieszowskie nie polecam, niby tanio wychodzi ale się długo rozkłada, u mnie prawie wszyscy z niego zeszli.

mdw

132

Odp: z wapnem na pole

panowie co do wapnowania 300 kg na ha to jest wg mnie tylko uzupełnianie potrzeb roślin w Ca nic wiecej. z regulacją pH ma sie jak wiosna kalendarzowa do tego co widac za oknem.

Bombay napisał/a:

Temat dopłaty do wapna może powrócic, tylko zobaczymy jak to wyjdzie, a rozrzutnik do wapna fajny smile

mógłbyś rozwinąć ? wiem ze śląskie ma bo izba dała radę, opolskie chyba bedzie mieć a co z resztą ? ci od srodowiska nie chcę dotować bo niby szkodzi ...... hmmm szkodzi to zjeść czereśni i popić kwaśnym mlekiem

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

133

Odp: z wapnem na pole

Właśnie tylko tak

mdw

134 Ostatnio edytowany przez bamreras (2013-03-24 13:55:54)

Odp: z wapnem na pole

Panowie wiecie coś o wapnie posodowym??? zastanawiam się nad wmiarę tanią alternatywą....
o takie na przykład http://allegro.pl/wapno-posodowe-granul … 40419.html

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

135

Odp: z wapnem na pole

jest tanie ma wodę i mało %CaO i brak Mg dobre jak ktoś ma blisko do zakładu inaczej koszty transportu przewyższają wartość. Ta firma którą podałeś ma pod nosem zakłady sodowe i zimą czasami jest mega promocja na wapno 10gr/t smile tak było 2lata temu mokre zimą tylko chcieli żeby zabrać z placu, piastem trochę kiepsko się sieje. Granulowane posodowe pierwsze widzę.

136

Odp: z wapnem na pole

Miałem od tego gościa tylko że węglanowe jako dostawca ok.

137

Odp: z wapnem na pole

a po ile to węglanowe i jaka zawartość CaO??? I może jaka reaktywność

Lepiej być nie może, co będzie się okaże....

138

Odp: z wapnem na pole

Andrew89 napisał/a:

panowie co do wapnowania 300 kg na ha to jest wg mnie tylko uzupełnianie potrzeb roślin w Ca nic wiecej. z regulacją pH ma sie jak wiosna kalendarzowa do tego co widac za oknem.

Bombay napisał/a:

Temat dopłaty do wapna może powrócic, tylko zobaczymy jak to wyjdzie, a rozrzutnik do wapna fajny smile

mógłbyś rozwinąć ? wiem ze śląskie ma bo izba dała radę, opolskie chyba bedzie mieć a co z resztą ? ci od srodowiska nie chcę dotować bo niby szkodzi ...... hmmm szkodzi to zjeść czereśni i popić kwaśnym mlekiem

Na stronie farmera było że z pieniedzy de minimis próbuja zrobić dopłate do wapna w ilości 100 zł do ha zwapnowanego, ale co  z tego bedzie to nie wiadomo.

139

Odp: z wapnem na pole

Chcemy wysiać na orkę 2 t wapna magnezowego na to ma mają przyjść jeszcze dwa nawozy w glebę czyli saletrzak i sól potasowa wszystko będzie wymieszane z ziemią przy uprawie. Taka kombinacja nie będzie miała nie pożądanych efektów? Czy lepiej po żniwach na ściernie wapno dać?

140

Odp: z wapnem na pole

wapno magnezowe  nawozowe ?  czy sypkie ?    z reguły  wapna nigdy dośc ...  i moim zdaniem nie powinno się to w jakiś sposób zneutralizować

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile