161

Odp: z wapnem na pole

A jakie masz pH? Pytanie jak zmielone to wapno....

162

Odp: z wapnem na pole

Pajej jaja sobie z nasz robisz 3 klasa to są ciężkie gleby, wal na nie tlenkowe !!!

163

Odp: z wapnem na pole

jak bróbki odstawiam to pisze ziemia srednia czy cos w ten deseń. tak mysle po 1,5t tlenku dawac

Rolnik z powołania:-)

164

Odp: z wapnem na pole

i tego się trzymaj !

165

Odp: z wapnem na pole

a jak Mg?

166

Odp: z wapnem na pole

https://nawozy.eu/wiedza/vademecum-nawo … zenia.html

167

Odp: z wapnem na pole

damian9871 napisał/a:

a jak Mg?

magnez róznie w zaleznosci od działki

Rolnik z powołania:-)

168

Odp: z wapnem na pole

Tam gdzie niski pozostałbym przy dolomicie chyba że ktoś lubi co roku z kizerytem latać. Dolomit ma wolne działanie ale w ciągu 4-5 sezonów idzie uregulować i odczyn i Mg i działa latami później tylko dawka 1.5-2t co rok lub dwa dla podtrzymania zawartości. Jak ma być szybko to tylko kreda i kizeryt.

169

Odp: z wapnem na pole

Tak jak Damian pisze też przez 15 lat szedł dolomit teraz magnez mam wysoki więc od trzech lat już tylko Nordkalk.

170

Odp: z wapnem na pole

http://permakultura.net/2014/04/24/dlac … nieprawda/ dawno do szkoły nie chodziłem przetłumaczcie mi to na polski jak ustalac dawki nawozu

Rolnik z powołania:-)

171

Odp: z wapnem na pole

Panowie które wapno wybrać węglanowe z Lhoist Wojcieszów w cenie około 60zł/t czy Morawica w cenie około 80zł/t ( oczywiście z transportem)a może jakieś inne propozycje

172 Ostatnio edytowany przez zorak (2017-07-18 10:30:42)

Odp: z wapnem na pole

Ja biorę z Wojcieszowa. Zdarza się grubo mielone więc zwróć na to uwagę. Mam do nich kilka kilometrów i muszę wynajmować samochód bo mają zakaz wjazdu ciągnikami rolniczymi z przyczepami. A można by samemu wozić.

gg 5118068

173

Odp: z wapnem na pole

A stosował ktoś z was oxyfertil ten 90% ? Mam pytanie jaką ilość i kiedy stosował?

174

Odp: z wapnem na pole

Czym chata bogata, wg zaleceń to nawet i 1,5 tony na ściernisko. Na własne oczy widziałem jak po badaniu kolesiowi tak niefortunnie szczena opadła, że paznokieć z dużego palca u nogi zszedł.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

175

Odp: z wapnem na pole

ja kupiłem krede luzem po 115 złociszy z transportem do mnie, ciekaw jestem jak to sie bedzie siało

Rolnik z powołania:-)

176

Odp: z wapnem na pole

Ja kupowałem Agrocarb M-MP i siała się bardzo dobrze. Jeździłem RCW 3 hydraulicznym co 9m.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

177

Odp: z wapnem na pole

Jak teraz posiałem 2 dawkę azotu, i wziąłbym próbkę ziemi do badania, to będzie przekłamany wynik? mam działkę co placami ginie wszystko co zasieję i rośnie tylko wiechlina i inne trawki...

178

Odp: z wapnem na pole

Jak nie padał deszcz to zgarnij z 5cm weź próbkę z dołu i czegoś się dowiesz....

179

Odp: z wapnem na pole

https://osadkowski.pl/pl/nawozy/nawozy- … rb-90-m-kr
co wy na to?

Rolnik z powołania:-)

180

Odp: z wapnem na pole

Ja zamówiłem węglanowe koło 54% za 75zł tona. Ogólnie sypałem trochę oxyfertilu, ale jakoś nie wierzę w wapno co się mało sypie.