Temat: problem ze sprzegłem..

witam wszystkich zapracowanych forumowiczów.mam ogromny problem.
opisze najpierw objawy,dzieje sie coś takiego że po wciśnięciu sprzegła strasznie coś rumocze i wali,ciężko wbic bieg.gdy sie wbije bieg ciągnik sam jedzie i staje mimo iż mam wciśniete sprzęgło.i cos rumocze...wymienione zostało łożysko oporowe i to łożysko co trzyma sprzęgło razem z tuleją bo sie wytarła i po wymianai nadal jest to samo...nie wiem czy jasno tłumacze ale juz nie mam siły sad kiszonki czekają a my 3 raz wyciągamy silnik sad rece opadają.
prosze o pomoc..pozdrawiam koledzy.aha dodam jest 323 i to zaczeło sie tak dziac stopniowo czyli coraz bardziej sie nasilalo...i wczesniej wszystko było dobrze..

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

2

Odp: problem ze sprzegłem..

Wyregulowałeś je chociaż ?

3 Ostatnio edytowany przez bart16n (2010-05-28 18:51:33)

Odp: problem ze sprzegłem..

tak kolego.sytłacja wygląda tak..po wymianie tej tuleji i łożyska na którym trzyma sie sprzegło niby działa wzystko dobrze..ale nadal jest ten hałas po wciśnięciu sprzegła. :(a jeszcze takie pytanie..czy gdy wymieniłem tą jedną tuleje to czy pomiędzy tymi tulejami moze byc wyczuwalny luz?bo sprawdzałem i jest..ale u kolegi jest jeszcze większy i jest dobrze.

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

4

Odp: problem ze sprzegłem..

Masz cosik namieszane  w sprzęgle ,sprawdź czy po wciśnięciu pedału całe sprzęgło się nie przesuwa do przodu i wadzi o obudowę albo masz bardzo źle wyregulowane łapki.

5

Odp: problem ze sprzegłem..

Być może każda łapka jest w zupełnie innej pozycji tak jak Tomek powiedział, wtedy po wciśnięciu sprzęgła tarczą rzuca i nie wysprzęgla jak należy.

6

Odp: problem ze sprzegłem..

juz wszystko jasne...poszło takie małe łożysko w sprzęgle które podtrzymuje wałek napędzający pierwszy stopień sprzegła.
a wie ktos czy między tym wałkiem a tym od drugiego stopnia jest jakas tulejka?bo dość spora przestrzeń między nimi jest..

http://iv.pl/images/28787378765493351481.gif

7

Odp: problem ze sprzegłem..

Takie rzeczy coraz częściej się teraz zdarzają, bo mało kto wymienia to łożysko przy okazji wymiany innych.
Między tymi wałkami nie ma żadnych tulejek.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

8

Odp: problem ze sprzegłem..

Mam pytanie odnośnie 2 stopnia sprzęgła w 323, a mianowicie w jakim czasie po wciśnięciu klawisza od sprzęgła siłownik pneumatyczny wysuwa się do końca ? U mnie np w czasie jazdy gdy włączę przycisk ciągnik jedzie jeszcze jakiej 15-20 sekund, dodam że ciśnienie powietrza wg wskaźnika jest odpowiednie.

9

Odp: problem ze sprzegłem..

15-20 sekund to chyba za długo to sprzęgło myśli co zrobić, nie masz tam nic zapchanego ?

10

Odp: problem ze sprzegłem..

Siłownik pneumatyczny już rozebrałem i wyczyściłem, powietrze nigdzie nie ucieka. Dlatego ciekawi mnie czy siłownik powinien wysunąć się od razu czy po pewnym czasie, bo u mnie trwa to za długo

11

Odp: problem ze sprzegłem..

U mnie wyskakuje od razu. Może sprawdź czy przewód powietrzny nie jest gdzieś przyciśnięty i zagnieciony, albo elektrozawór się zacina. Na pewno sprawdziłbym elektrozawór. To bardzo proste urządzenie tylko uważaj jak będziesz rozkręcał żebyś oringów nie pogubił.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: problem ze sprzegłem..

Dzisiaj okazało się że wężyk doprowadzający powietrze do wszystkich zaworów skruszał od starości i się zatkał w dużym stopniu ograniczając dopływ powietrza, wymieniłem na inny i po problemie. Aż dziwny że blokady i napędy jeszcze działały. Dzięki za podpowiedź smile

13

Odp: problem ze sprzegłem..

witam kupiłem forszaja 323a i mam problem ze sprzęgłem pedał sprzęgła i hamulca ciężko się wciska co mam zrobić

14

Odp: problem ze sprzegłem..

skorzystaj z opcji szukaj a na pewno znajdziesz odpowiedz

15

Odp: problem ze sprzegłem..

Sprawdź dławiki na króćcach zasilających wspomagania i zawór sterujący nimi.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

16 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2011-09-05 22:16:46)

Odp: problem ze sprzegłem..

Witam , czy przy słabej pompie wspomagania zanika  wspomaganie   hamulca i sprzęgła czy jednak  jakieś tam jest ? Czyściłem ten zawór przy wspomaganiu hamulca  z tą  siateczką wspomaganie  sprzęgła  rozebrane i  wyczyszczone i  nic  dalej  nie mam wspomagania wygląda jak  by olej nie dochodził .
Czy może być tak że  przez to że mam   słabą pompę   może  to powodować   że nie otwiera się   zawór ten z siateczką  zlokalizowany przy  wspomaganiu  hamulca ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

17

Odp: problem ze sprzegłem..

Na próbę, wyjmij wkład filtra (ten z dekielkiem na śrubki fi 6). Jak wspomaganie się znajdzie - znaczy że pompa wspomagania zdycha.

18

Odp: problem ze sprzegłem..

Ten filtr  był dziurawy big_smile czyli pompa  dokonała żywota hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

19

Odp: problem ze sprzegłem..

Na to wygląda.

20

Odp: problem ze sprzegłem..

Witam  ! Nie mogę dojść  z tym  twardym sprzęgłem   przy okazji  zawór  bezpieczeństwa  mam jakiś trefny , nową   pompę mi rozwaliło , jak powinien wyglądać  ten zawór?  Na schemacie   nie wiele widać :uuuu: Ktoś mi pomoże ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "