121

Odp: problem ze sprzegłem..

Ale teraz sprzęgło chodzi już leciutko?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

122

Odp: problem ze sprzegłem..

leciutko
muszę tylko sie przyzwyczaić że puszcza później i analogicznie rozłącza szybciej

123

Odp: problem ze sprzegłem..

No to gitara smile

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

124

Odp: problem ze sprzegłem..

mam problem wymieniłem tarcze sprzęgłowe i nie mogę włczyć biegu bo zgrzyta przy wyciśniecu sprzęgła to tarcza sprzęgłowa jest luźna a druga jest tak jak by zaklejona poradżcie coś

125

Odp: problem ze sprzegłem..

Która jest luźna ???

126

Odp: problem ze sprzegłem..

ta od strony silnika

127

Odp: problem ze sprzegłem..

Jeśli tarcza jest luźna to powinna wysprzęglać ,nie wiem co to może być?

128

Odp: problem ze sprzegłem..

A może masz włączonego "zająca"/preselekcję ? Wtedy rozsprzęglając pierwszą tarczę, zaczynasz jechać na drugiej. Tak też często się zdarza i jest to wina niesprawnej instalacji elektrycznej...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

129

Odp: problem ze sprzegłem..

zalazłem już przyczyną było właczone pólbiegi i blokada przedniego mostu

130

Odp: problem ze sprzegłem..

hans wytłumacz mi jak można włączyć półbieg(żółwika) nie wiedząc że się włączyło???

131

Odp: problem ze sprzegłem..

Sprzęgło, w celu zmiany biegu czy zatrzymania traktora, powinno dać się całe rozsprzęglić "natychmias" w każdym z możliwych jego stanów pracy, obojętnie czy jedziesz normalnie, czy masz załączoną preselekcję/zająca/ULS, czy masz włączonego żółwia/półbieg/WM. Jeżeli tak nie można, to znaczy, że coś jest nie tak...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

132

Odp: problem ze sprzegłem..

Witam
Panowie mam pytanie czy może ktoś miał taki przypadek, że siłownik sprzęgła ten obok zbiornika powietrza nie wraca do punktu wyjściowego tylko zostaje w takim punkcie, że sprzęgło rozłącza i forszaj zostaje na luzie lub sprzęgło się ślizga wtedy jak spuszczę odpowietrznikiem płyn mam trudności z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu jak już wejdzie ze zgrzytem to jedzie dopóki się nie napompuje od nowa. Natomiast zaobserwowałem gdy trzymałem go przy oraniu cały czas na większych obrotach przez cały dzień ten problem nie występował biegi wchodziły gładko sprzęgło działało dobrze, jeszcze jest objaw taki, raz pedał wciska się ciężko nieraz trochę lżej.  Po dłuższym czasie rozmyślania wydedukowałem, że chyba zdycha mi pompa, ale po wnikliwym czytaniu postów myślę, że niekoniecznie i może to być również brudny układ hydrauliczny. Proszę o wskazówki co może być jeszcze po niedzieli będę musiał się tym zająć. Pozdrawiam.

133

Odp: problem ze sprzegłem..

Z tego co napisałeś, wynika że masz trochę bałaganu w układzie i instalacji sprzęgłowej. Biegi zmieniasz wysprzęglając pierwszą tarczę wysprzęglikiem/siłownikiem pneumatycznym, a nie hydraulicznym. Do tego ten siłownik się przycina - rozbierz go i dobrze wyczyść, a jak to nie pomoże to go podmień na inny. Ponadto wspomaganie raz Ci działa a raz nie, więc musisz sprawdzić czy dławiki na zasilaniu wspomagań (pompki sprzęgłowej i hamulcowej) nie są zapchane i dokładnie musisz przejrzeć zawór sterujący wspomaganiem, ten przy przednim prawym słupku kabiny, pod podłogą. No i pewnie jeszcze sprawdzić będziesz musiał kilka innych rzeczy przy okazji. Przesmaruj też wszystkie pięć kalamitek przy sprzęgle. Pisz tu o postępach, a w miarę możliwości pomożemy Ci usunąć wszystkie niedomagania, bo na razie sporo Ci się tego nawarstwiło...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

134

Odp: problem ze sprzegłem..

Piotr K a masz możliwość regeneracji  siłownika pneumatycznego od II stopnia sprzęgła ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

135

Odp: problem ze sprzegłem..

Sebastian rozbierz w domu, wyczyść kanał na uszczelkę i na pasek prowadzący, tuleję też od środka wypoleruj, załóż uszczelkę jeśli sprawna i to tyle regeneracji. Jeśli podłączysz ciśnienie a z dziurki od strony tłoczyska nie syczy powietrze, to masz sprawny siłownik. Ale jeśli nadal nie wyłącza ci sprzęgła, a ciśnienie masz już na poziomie ~ 5bar, to postaw na złośliwość rzeczy martwych i załóż większy. A uszczelkę ciężko będzie chyba dostać, chyba że jest ona na 75mm, to można pasować od siłownika hamulca przyczepy.

136

Odp: problem ze sprzegłem..

Witam dziś miałem troszkę czasu rozebrałem ten filter nad zbiornikiem oleju  był okropnie brudny i uszkodzony(był przerwany w jednym miejscu na lutowaniu), rozkręciłem zawór sterujący wykręciłem nie wiem co trzeba z nim zrobić wygląda na czysty jurto lub pojutrze rozbiorę go dokładnie i jak piszesz Piotrze sprawdze dławiki i w razie potrzeby wyczyszcze jak byś pod powiedział mi na co zwrócić uwagę w tym zaworze.Odnośnie siłownika pneumatycznego to działa,  tylko wysprzęglnik mimo sprężyny nie wraca się do punktu startowego i ciągnik pozostaje na pół sprzęgle lub całkowicie wysprzęglony i wtedy nie można wcisnąć pedału sprzęgła wtedy trzeba odpowietrznikiem spuszczać płyn hamulcowy i są dni, że taki zabieg robi się raz lub dwa, anie raz tak jak dziś co upuściłem płynu to się z powrotem napompowało a sprzęgła w ogóle nie było w końcu zjechałem do domu i zaczełem  rozbierać. Dziękuję za rady i proszę o jeszcze pierwszy raz zabrałem się za takie skomplikowane rzeczy.Pozdrawiam.

137

Odp: problem ze sprzegłem..

No siłownik  działa . Wesoły mechanik  tak ustawił sprzęgło że siłownik pneumatyczny  wcale  nie wysprzęglał  bo nie  miał na to   miejsca ! Po wkręceniu  pręta  od wysprzęglika o jakieś 4 cm  wszystko wróciło  do normy  nawet pół bieg się załącza na pusto przynajmniej z małym  zgrzytem ale jest :smiley:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

138

Odp: problem ze sprzegłem..

Jeśli wkręciłeś śrubę opierającą się o tłoczek wysprzęglika, to jeszcze bardziej skróciłeś całą dźwignię, więc na to miejsce musi więcej wysunąć się siłownik hydrauliczny, ale nie oznacza to, że powietrze rozłączy ci II stopień. Najprawdopodobniej teraz i olejem i powietrzem wyłączasz tylko pierwszy stopień. Wsadź kogoś za stery, niech naciska sprzęgło, i zauważ czy po załączeniu siłownika dochodzi on do końca wycięć w tych dwu blachach, które przez bolczyk popychają dźwignię sprzęgła. Jeśli nie dochodzą, a tłoczysko się lekko cofa, znaczy że siłownik nie ma szmocy. A najprędzej to wciśnij sprzęgło do dechy, aż zaświeci się kontrolka IIst. i spróbuj podnieść podnośnik.

139

Odp: problem ze sprzegłem..

Witam wczoraj wyczyściłem zawór sterujący założyłem nowy filtr i sprzęgło zaczęło działać
lekko jak nigdy wcześniej jeszcze są czasami problemy z cofaniem się wysprzęglnika spróbuję jeszcze założyć mocniejszą sprężynę albo dołożę jeszcze jedną jeśli pomoże to napiszę. pozdrawiam i dziękuję.

140 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-04-22 22:16:31)

Odp: problem ze sprzegłem..

Panowie  jaki zamiennik  pasuję   na filtr wspomaganie sprzęgła i orbitrola ,  chodzi o ten mały przy zbiorniku  oleju ten z wieczkiem na śrubki 10-ki w kształcie  puszki w 323 ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "