Temat: Ukręcił się wał napędowy

Jak w temacie. Podczas szybkiej jazdy ukręcił się(tzn nie całkiem tylko tak z 1/3 obrotu i wykrzywił się) wał napędowy przedniego napędu. W połowie. Jak zrobię fotki to wieczorem wstawię.
Co mogło być przyczyną?
Ja zastanawiam się nad zablokowaniem się dyferencjału lub którejś ze zwolnic, lub beztroskim włączeniem przedniego napędu przez kierowcę przy pomocy klawisza.
Proszę o sugestie bo nie chcemy narażać następnego beż znalezienia przyczyny awarii.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

2

Odp: Ukręcił się wał napędowy

a nie jest tak że zablokowanie jednego koła przeniesie obroty na te wolne? tylko co na to blokada przedniego mostu. operator czasami nie miał włączonych blokad, przedniego napędu i nie zapragnął ostro skręcić a może coś w przystawce napędu się sypło?  poczekajmy co powiedzą Klubowicze.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Ukręcił się wał napędowy

W tym błocku to dawno testowałeś forsza??co niedawno widać było kilka zdjęć na forum może tam naderwałeś wał lub go ugiołeś i strzelił sobie.Ścianka tam bardzo delikatna jest, jak by ci zblokowało napęd to byś miał kłopot ze skręcaniem.

4

Odp: Ukręcił się wał napędowy

To nie ten traktor. Objaw był taki, że podczas jazdy z pełną prędkością nagle traktor mocno zahamował, a potem normalnie jechał dalej. Tylko, ż wał napier....ł o miskę olejową.(Cięzko cokolwiek powiedzieć co tam się działo bo kierowca tego ciągnika to bardzo młody i niedoświadczony traktorzysta)  Nic nie było widać bo tam była oryginalna osłona wału. Pod-prostowaliśmy to lewarkiem i dało się jechać dalej. Wał jest ukręcony tak, jakby zablokowany był od strony przystawki. Między przystawką a wałem w tym traktorze jest hamulec kół przednich zamiast hamulców na każde koło i zastanawiam się czy hamowanie poprzez ten wał go nie nadwyręża.
A oto foty ukręconego:
http://img35.imageshack.us/img35/1835/img0007fr.jpg
http://img268.imageshack.us/img268/1927/img0005wo.jpg
http://img40.imageshack.us/img40/4550/img0003rp.jpg

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: Ukręcił się wał napędowy

Blokada mostów raczej nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli stało się to przy dużej prędkości to z pewnością jechał prosto bądź po małym łuku.

Raczej zwracałbym się ku niezgodności rozmiarów opon i włączonym przednim napędzie na stałe przyciskiem. Najlepiej założyć nowy wał i na mokrym miękkim gruncie spróbować jechać i patrzeć czy przód nie nadgania.

Poza tym ryj na lewarek i pokręcić przednimi kołąmi czy nic nie stuka w przednim moście i nie blokuje....

..aż dziwne że przystawka przedniego napędu przy moście to wytrzymała .....

6

Odp: Ukręcił się wał napędowy

bo to Fortschritt jest big_smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7

Odp: Ukręcił się wał napędowy

Ten dziwny hamulec przodu to oryginalny jest, czy ktoś miał taką fantazję ?

8

Odp: Ukręcił się wał napędowy

Hamulec przyjechał z Niemiec. Z lewarkiem ćwiczyliśmy od razu. Wszystko chodzi leciutko i bez szmeru. Opony takie jak mają być tyle, że poddarte. Ja też stawiam na to że młody bawił się klawiszami, ale do niczego nie przyznaje się. (Jedno z moich podejrzeń jest takie, że przed sklepem, bo stało się to przed sklepem, chciał zakozaczyć i powciskał co się dało i ... i zakozaczył.)
Jak ktoś miał jakiś problem z przystawką, to mam pytanie: Czy mogło się tam coś zablokować?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

9

Odp: Ukręcił się wał napędowy

Mi  też  wał  pękł ale  zauważyłem  że  musiał  być  wcześniej prostowany i  to  chyba  na  zimno   bo  miał  wgniecenia  od  młota  i  "postępujące  pęknięcie" które  z  czasem  doprowadziło  do  całkowitego  rozłupania  wału   .  Ten  hamulec  na  wale  to  jakaś  pomyłka i  na  pewno  nie  jest  to  fabryczny  twór.

10

Odp: Ukręcił się wał napędowy

Ciekawa sprawa z tym hamulcem, mógłbyś  wstawić jakieś foty tego wynalazku smile

11

Odp: Ukręcił się wał napędowy

Jutyro będziemy montować wał który jest właśnie w regeneracji i postaram się cyknąć.
A tak poza tym nikt nie ma jakiejś sugestii?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: Ukręcił się wał napędowy

Może ty masz wersję górska i jest to tak zwany retarder o ile dobrze to nazywam