41

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

wojtas ciężkie jest życie rolnika,na skupie mówią że za suchy chyba temu gościowi trzeba było dać w pysk i tego suchego w gacie nasypać

42

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Byłem wczoraj obejrzeć swoje rzepaki - nie ma nawet zamiaru dojrzewać. Zielony jak trawa na wiosnę. W tym tygodniu na pewno nie będę wchodził z glifosatem.
Za to, jak patrze co się dzieje z rzepakiem sąsiadów, nie kropionym na grzyba, to aż mnie ciarki przechodzą - sami sobie strzelają samobója. Część łuszczyn juz jest zeschnięta i się osypuje.....

43

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

u mnie rzepak popryskany RSMem jest zieloniutki jak sałata a ten po nawozach sypkich juz traci swój kolor - tzn. jest jasna zielen

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

44

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Planuję na piątek, sobotę desykację swojego rzepaku. A jak u Was ??

45

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

ja zrobiłem to w zeszłą sobotę  a  na przełomie środy planuje kosic

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

46

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Myślę, że w okolicach przyszłego czwartku będę kosił. Jakie propozycje cenowe są w Was w regionach? Podpisał ktoś z Was kontrakt?

47

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

co do propozycji cenowych to wachają sie pomiędzy  1340 a 1250zł   tak więc    im szybciej tym lepiej  tak mi sie wydaje  bo puźniej jak co roku będize o juz troche rzepaku jest to cena  w dół

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

48

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

ja podpisałem dwa miesiące temu kontrakt na 1170 netto zł/tonę. Chyba przegrałem ..... Całe szczęście, że nie zakontraktowałem całej produkcji smile

49

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

a ile myślisz  że ukosisz z ha ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

50

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

chcialbym mieć 3,5 t/ha ale myśle, że skończy się na 3,2 - 3,3 t/ha

51

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

wow w moich rejonach szacują by było chociaz 2 tony to będzie cud ........  widocznie glebe masz lepszą smile u nas same kamieniołomki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

52

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Wcale nie mam dobrych ziem. Najlepsza klasa ziemi na jakiej gospodarze to IIIb. I to mam tego jakieś 3 ha w ponad 30-hektarowym gospodarstwie. Reszta to przeważnie klasa IVa i IVb. Jest też trochę V. Odkąd uprawiam rzepak to średnia nie zeszła mi poniżej 3 ton. Max średnia sprzed dwóch lat to 3,3 tony.

53

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

to ładnie  zbierasz smile)  ale w sumie co sie dziwic  ja w zeszłym roku  miałem 3 t z ha   a kuzyn dosłownie 5km dalej  4-5 t mu sypało   normalnie nie uwierzył bym jak bym faktur nie widział     tak  więc wychodzi na to ze albo  ja coś źle robie albo  mam żeczywiście ziemie  w totalnej dupie smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

54

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Rzepak lubi być dopieszczony więc trzeba trochę się nagimnastykować żeby osiągnąć dobre rezultaty. Skąd taka cena 1340 zł? Jaka firma podpisywała kontrakty na taką cenę?

55

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

nie wiem   ale jak sie dowiem to  napisze  musze pogadac ze znajomym co podpisał  ten kontrakt  ale fakt co fakt on zakontraktował  500t rzepaku  więc  to nie mała ilośc z takimi zawsze się inaczej gada smile niz z "doniczkowcami"

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

56

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

wojtas za 500ton 8mego lipca nie dawał. Dzisiejsza  najwyższa w moim regionie cena to 1320zł netto.

57

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

wogule kosił ktoś rzepak juz tego roku ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

58

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

dziś wymłóciłem część rzepaku z pokosów (cięty w piątek w nocy) wilgotność 8,3% 2,3 % zanieczyszczenia cena 1304zł netto. reszta dojrzewa na pniu plon nie ciekawy 3t/ha chyba nie przekroczy

59

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

to nawet ładnie smile  ja jutro mam zamiar wskoczyc i z pnia  kosic zobaczymy ...... dziś po mierzeniu  (namłucone rękom)  wilgotnośc 8.5

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

60

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

dziś z pnia 9,3 % ale wszystko owija się na ślimaku w bizonku i trzeba czekać sad