61

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

ja wjechałem    z pnia  wychodzi  8-9-lub 10 % wilgotności i dałem spokój  bo jakoś  wydaje mi się mokry  poczekam do soboty chyba że jakas burza wykosi ........

kolega  dziś kosił bo zakupił nowy kombajn  więc próbował  wykosił w 5 godzin 13ha  i nie uwierzycie ale wyszło mu   2 t z ha  normalnie kórwami rzucał ......  wszystkie zabiegi zrobione  na grzyby i reszte .....   nawozu dostał   tyle ile w ksiązkach pisało    i normalnie szok  aż się boje  o to co u mnie na polu będzie .........

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

62

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

big_smile  Wojtas  ja  już  kurwami  rzucam  chociaż  kombajn  na  polu  jeszcze  nie  był  .  Niestety  upały  zrobiły  swoje .  Pamiętacie  rok  bodajże  2004 ?  rzepak  sypał  5,5  tony  z  ha .  Ech  to  już  się  chyba  nigdy  nie  powtórzy  sad

63

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

U mnie sypał 2.3T z ha normalnie porażka.

64

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Ja jutro zaczynam swój - ale tylko te słabsze kawałki
Reszta pójdzie dopiero ok wtorku.
Cena wyjściowa na skupie - 1310 netto. Jak tak czytam posty, wynika z nich, że plon raczej marny, to może cana będzie rosła ???? Pamietam taki jeden przypadek parę lat temu .....

65

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

widzieliście cenę na matifie? 1510 ciekawe jak długo

66

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

kosze i nia patrze na nic  zaczołem o 19 dziś   własnie zjechałem  wtkosiłem 2ha  nakosiłem  kopiatą 3.5 tonówke z nakładkami neutral porażka  jutro jak nie popada w nocy sieke resztę bo to mnie już przeraża ....  wilgotnośc od 7% do 9%

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

67

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

W sobotę zacząłem kosić swój rzepak. Wykosiłem tylko jedne zbiornik, bo wilgotność w okolicach 11%. Pełen zbiornik rzepaku w 512 mieści 1600 kg. Plon się zapowiada w okolicach 3,5 tony. Zacząłem kosić pole o powierzchni 1,1 ha i nie zrobiłem na pewno połowy powierzchni a wyszło 1600 kg. Oby tylko jakiś armagedon nie przeszedł ......

68

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

u mnie przepaduje rzepak leży na pokosach, zapowadane są wciąż nieziemskie burze mam nadzieję że ten rzepak nie przepadnie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

69

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

za  tydzień  wjeżdżam   w  rzepak  na  dobe,  dzisiejsza  próba  wyszła  kiepsko  22  %  wilgotności  wydajność  nie  znana

70 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2010-07-22 22:46:56)

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Dzisiaj ostatnie hektary rzepaku poszły w zapomnienie. Plon jak u nas jeden z lepszych 2,7 tony z hektara przy cenie 1380, reszta kolo 2 t z ha wilgotność 7-8% . Nasza czternastka dzielnie przeszła przez nieco ponad 5 ha rzepaku. Co ciekawe wszyscy posiadacze bizonów reglonowali (my nasz nie) swoje pola ale nie liczni odważyli się sami kosić tylko wynajmowali classy albo case

cennik obowiązujący u nas ....   :
http://img411.imageshack.us/img411/7527/zdjcie1750.th.jpg

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

71

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Ja też już swój skończyłem kosić. Wtym roku wielkie zaskoczenie - na słabszych ziemiach plon był lepszy niż na lepszych. Rozrzut plonu od 2,9 do 3,8 t/ha. Średnia wydajność z całego areału - 3,5 t/ha. Cena sprzedaży wyjściowa od 1310 do 1380 - w zależności od dnia.

72

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

wczoraj skonczyłem rzepak  wydajnośc 2.2t\ha  w miare dobrze patrzac na innych big_smile    wilgotnośc 5,6-6,3%

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

73

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Jak u was z pracami nad zasiewem rzepaku bo u mnie zaorane i nawóz posiany jak pogoda pozwoli to w poniedziałek siew.

74

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

ja tez juz poorałem, jutro zabronuje a koło 25 doprawie i posieje big_smile

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

75

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

podziwiam, ja jeszcze mam żniwa...

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

76

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

U mnie jeszcze koszą...

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

77

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Zostało mi 2 ha pszenżyta, ale na bliźniakach może wejdę .

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

78

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

połowa rzepaku już posiana
dziś mam zamiar skończyć
w tym roku sieję 15 ha

79

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

U mnie sąsiad wczoraj skończył rzepak kosić.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

80

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

ja jeszcze nie zaczołem siac rzepaku
co lepsza  mam jeszcze do skoszenia 100ha  może w 2 dni się uwiniemy bo charatamy na 4 kombajny  pogoda daje w kośc

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile