81

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Ile  siejecie  na  ha  rzepaku? Podobno  ten  rzadziej  siany  lepiej  plonuje .  Ja  sieję 5 kilo  ale  gadałem  z  jednym    gościem  który  sieje  2,3  kg na  ha  i  ponoć  mu ten  rzadziej  siany  lepiej  plonuje.

82

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

W zeszłym roku siałem 3,7 kg/ha bo było sucho,w tym mam w planie mniej niż 3 kg/ha.

83

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Jak  da  radę  jeszcze  wsiać  rzepak  to  też spróbuję zasiać ze  2  hektarki  ok  3 kg na  ha.  7  mam już zasiane  jeszcze  z  7  chciałem  zasiać.   U  mnie  termin  wygasa  30  sierpnia .  Po  tym  terminie  rzepaku  już  nie  ma  co  siać

84

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Wysokość wysiewu zależy od Masy Tysiąca Ziaren. Im wyższam MTZ tym większy wysiew. Obsada - ok 60-70 roślin/m2. W tym roku siałem: Chagall - MTZ 5,5 g - wysiew ok 3,8 kg, Adriana - MTZ 4,2 g - wysiew ok 3 kg.  Sieję poznaniakiem co drugą lejkę - rozstaw rzędów 24 cm.

85

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Co w rzepakach "słychać'? Ile nawozu dawaliście pod korzeń? czym pryskaliście na chwasty i czy teraz zwalczacie jakieś szkodniki?

Rolnik z powołania:-)

86

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Ja pod korzeń dałeś średnio 350 polifoski "6".
Rzepak siałem w dwóćh terminach - 21 i 25 sierpnia. Mimo, że różnicy jest tylko 4 dni to widać to gołym okiem. Jedno pole zostało zaatakowane przez jakies pchełki - w sobotę zostały poczęstowane insekcydem.
Część chwastów likwidowałem Butisanem a część Metazem - na razie jest czysto.
Ogólenie jestem zadowolony ze wschodów.
U mnie jeszcze trzy dni temu siali rzepak - 18 września - jak na mój gust i doświadczenie jest to akt desperacji....

87

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

U mnie po sąsiedzku ślimaki strasznie pustoszą wschody. Uważajcie na nie!!!

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

88

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

i co slimakolem je karmic??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

89

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Bez dyskusji.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

90

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Koledzy mam takie małe pytanie w związku, że pierwszy rok mam rzepak, a nie pryskałem go na jesieni mam tego skutki.Jest strasznie zachwaszczone doradźcie coś co wy stosujecie i co pożecie polecić na czym się nie zawiedliście. Przede wszytskim są to chwasty dwuliścienne najwięcej rumianu....ale jest dużo jednoliściennych.Czy jest jakiś oprysk na rzepak który zwalcza dwuliścienne i jakieś dodatkowo jednoliścienne?

91

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

u mnie wszystkie rzepaki ida pod mlotek wymarzły. ja 5.5 ha kuzyn 20 ha  kolega tez 20 ha jescze inny kolego 100 ha i niemiec 500 ha ! i wiele wiele wiecej masakra. rzepak bedzie cholernie drogi. na zachodzie bardzo duzo wymiotło. talze jak wy macie to sie postarajcie jak najlepiej zarobicie na nich.

92 Ostatnio edytowany przez Bombay (2011-03-29 23:21:48)

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Bombay napisał/a:

u mnie wszystkie rzepaki ida pod mlotek wymarzły. ja 5.5 ha kuzyn 20 ha  kolega tez 20 ha jescze inny kolego 100 ha i niemiec 500 ha ! i wiele wiele wiecej masakra. rzepak bedzie cholernie drogi. na zachodzie bardzo duzo wymiotło. talze jak wy macie to sie postarajcie jak najlepiej zarobicie na nich.

sorki bo nie odpowidzialem najlepsza na wiosne jest galera dwuliscinne  i  do tego targa na jednoliscinne.

a zamiast edytuj kliknalem cytuj sorki.

93

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Dzięki kolego u nas jest podobnie mi i ojcu udało się posiać zaraz przed tymi deszczami i w ogóle nam zszedł. Dużo moich znajomych posiało w bardzo mokro później jeszcze na oprysk pieniąze wyłożyli i nie zeszło nic, choć i co poniektórzy mają bardzo ładne rzepaki. ja też mam tylko 5ha,ale jak mówisz że 100ha i 500ha to włos się jeży! jeszcze raz dzieki plusikowe leci smile

94

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

jeździłem teraz trochę po kraju i szczerze to ładny rzepak trafia się bardzo rzadko.... Mój taki średni, ważne, że jest zielony... miejscami trochę rzadki ale w porównaniu do tego co widziałem to nie ma co narzekać... Trzeba mu będzie sypnąć dużo bo cena będzie dobra. Zadbajcie o rzepaki albo może alternatywą jakiś jary?

95

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

U nas z 20 ha rzepaku 20 ha jest do przesiania i myślimy na próbę te 2 ha jarego zasiać z odmian SW. Jedynie jest dużo wątpliwości bo on potrzebuje bardzo dużo wody a nie aż tak tyle słońca co ozimy a w ostatnich latach na nadmiary wody w maju i czerwcu było próżno szukać, do tego przy kwitnięciu najgorsze są chowacze które przechodzą z zbóż na jary i trzeba wydąć trochę kasy na opryski a najgorsze jest to że jak będzie b.dobry rok to max da 2,5 tony. sad

96

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Tak wyglądał dzisiaj mój rzepak po ataku zimy




http://img101.imageshack.us/img101/9238/rzepakg.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

97

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

piotrze on dopiero zaczuna kwitnąc  masz nadzieje że przezyje .. my już jej nie mamy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

98

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Mój sąsiad ŚP mawiał "masz, nie ciesz się - nie masz, nie smuć się". Spokój i jak najmniej złych emocji.
Znajomy ładnych parę lat temu uprawiał pomidory na przemysł. Po posadzeniu rozsady w pole, jego żona wypuściła krowy i te przeszły razem z łańcuchami przez to pole pomidorów. O mało do rozwodu nie doszło. Czas zbioru pomidorów, a tu ani odbiorcy ani ceny, zgniły na krzakach.
Z tego co widzę, to i kukurydze na ziarno przemarzły. Może przesiewając po rzepaku kukurydzę, lepsze pieniądze weźmiesz.

99

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Co powiecie na te technologie uprawy? zaskoczony jestem ze mało oprysków 3 razy na cały sezon...
http://img21.imageshack.us/img21/2181/dscn1833s.jpg

Uploaded with ImageShack.us
http://img810.imageshack.us/img810/2866/dscn1804w.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Rolnik z powołania:-)

100

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

no troszkę mało, od chorób też chyba nie pryskany...