121

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Nie byłem do tego przekonany, zrobiłem nawet próbę. Wynik był zadowalający. Koszt - ok 70 zł/ha

122

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Poczytałem trochę ba ten temat i myślę że nawet przy najmniejszej skuteczności powinno być dużo lepiej. Koszt środka się zwróci i jeszcze z nawiązką.

123

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Panowie kiedy jedziecie w rzepaki z desykacją? U nas rzepaki tak przyspieszyły z dojrzewaniem, że z dnia na dzień widać różnicę. Mam nadzieje, że wytrzymają jeszcze ze dwa tygodnie do oprysku, bo jestem nie ogarnięty z gratami. I wiecie jakie ceny prognozują?

124

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

http://www.kws.pl/aw/KWS/poland/Firma/A … a_rzepaku/
Prawdopodobnie i u mnie nie obejdzie się bez dosuszania, ale to chyba jeszcze minimum z 10 dni.

125

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

1200zł

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

126

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Rozmawiałem w sprawie rzepaku w środę cena netto 1350 zł. ale co dziennie cena w dół

127

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Także powtórka z rozrywki z zeszłego roku.. Tylko co się przyczynia do tej niskiej ceny?

128

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Jutro 6 ha rzepaku idzie pod glifosat....

129

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

W moich stronach dobrze nawożone i chronione w tym mój, jeszcze się nie nadają, te byle jakie tak.

130 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2014-06-30 11:15:42)

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

U mnie tylko odmiana Artoga z najsłabszych ziem idzie jako pierwsza. Pozostałe jeszcze się nie nadają.

131

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Mój rzepak zielony jak diabli może za jakieś dwa tygodnie będe pryskał,tak jak Androl pisze zadbane jeszcze postoją a te słabsze żółkną i lada chwila będą do pryskania

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

132

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

a bez desykacji sie nie obejdzie??

133

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

jack napisał/a:

a bez desykacji sie nie obejdzie??

raczej cięszko łodygi bardzo grube stronków dużo jedno będzie dochodzić a drógie sypać a i na wilgotności będzie różnica ,w zeszłym roku po oprysku miałem 6,5 a ci co nie pryskali to 10 i wyżej mieli

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

134

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Mi w tamtym roku kosząc rzepak kombajn zapychał się na klawiszach, ale tylko jak był podniesiony rozdrabniacz też tak macie czy z moim jest coś nie tak. Może jest jakiś patent aby można było kosić z sieczkarnią? I jak u was jest z zanieczyszczeniami użyteczne (polówki) i nieużyteczne, ile procent macie na skupie?

135

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Ja miałem podobnie jak ojciec kosiliśmy bizonem i e512 zanieczyszczenie ok 3-3.5%. Jeśli chodzi o zapychanie to tylko jak deszczyk ciapnął, to od razu przypychało lub jak zielone łodygi były. Ogólnie wtedy zawiesza się nad sieczkarnią i to dlatego stawało na klawiszach. Tam mam taki rant od obudowy wytrząsaczy i na nim staje.

136

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

niedaleko w powiecie już kosili na pokosy
dla mnie to chore tak szybko

137

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Andrew napisał/a:

Mi w tamtym roku kosząc rzepak kombajn zapychał się na klawiszach, ale tylko jak był podniesiony rozdrabniacz też tak macie czy z moim jest coś nie tak. Może jest jakiś patent aby można było kosić z sieczkarnią? I jak u was jest z zanieczyszczeniami użyteczne (polówki) i nieużyteczne, ile procent macie na skupie?

jak wujo miał zaokraglone noze w sieczkarni tez tak było. Zmieniliśmy noze i od tamtej pory jak reka odjal

138

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

farmer1 napisał/a:
jack napisał/a:

a bez desykacji sie nie obejdzie??

raczej cięszko łodygi bardzo grube stronków dużo jedno będzie dochodzić a drógie sypać a i na wilgotności będzie różnica ,w zeszłym roku po oprysku miałem 6,5 a ci co nie pryskali to 10 i wyżej mieli

Trzeba wyczekac moment, ja nie pryskalem i mialem 6.5-6.7 a ci co sie srali itd po 10-13

139

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

a  sklejaczy   używacie?    szwagier   razem   podczas   desykacji    stosuje   ,  i  tak  sie  zastanawiam   co  robic...

maszyny Fortschritt  geniale   w  swojej prostocie   ale  jakże  przemyślane   ,wyciągnij    skrzynie  biegów  w  e512   a  w   bizonie  big_smile  wymontuj     silnik   w  zt300   a   w  dużym   ursusie  .

140

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

ja stosuje

mdw