161

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Panowie po jakim czasie przy obecnej w tym roku pogodzie było widać efekty dosuszenia rzepaku? Ja mam nadzieję że dziś skończę oprysk, bo niektóry to już za późno na niego, ale ma przesmyki zielonego.

162

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Rzepaki u nas dochodzą prawie równomiernie, jednak ja mimo wszystko będę dosuszał. Trafiają mi się na polu płaty zielonego co wyjdą dużo później. Jak Wasze rzepaki, kiedy i czy w ogóle będziecie dosuszać?

163

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

ja nie będe desykował w tym roku. rzepak jeszcze zielony, czekam

Rolnik z powołania:-)

164 Ostatnio edytowany przez rudemenes (2015-07-06 07:23:18)

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Dzisiejszej nocy będę desykował pierwsze 6 ha. Odmiana Artoga. Bonanza i Arsenal jeszcze z tydzień poczekają.

165

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

u nas jeszcze cisza ale z tydzien i wszyscy ruszą na calego z desykacja

mdw

166

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

ja będę dosuszał tylko tam gdzie mam dużo chwastów, reszty mi szkoda bo dużo pośladu później z rzepaku się robi

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

167 Ostatnio edytowany przez androl (2015-07-07 10:16:30)

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Rzepak mam czysty, bez chwastów i samosiewów zbóż, mam go na 3 działkach na dwóch momentalnie jaśnieje (susza) na jednej klasowo wcale nie najlepszej ale niskiej jeszcze się trzyma, dosuszać nie będę tak z resztą doradza i kolega po obejrzeniu go, a sieje On po 15 ha 9 rok.
Aha roundup mam kupiony, więc to nie oto chodzi, poczekać rok jednak może.

168

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

możesz go użyć na ściernisko jak będziesz chciał perz zwalczyć.  mój na górnych łuszczynach robi się czarny ale na dolnych dopiero co z zielonego sie przebarwia , łuszczyny wszystkie elastyczne.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

169

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

U mnie już stojący ma czarne ziarnka, jednak pryskać będę dopiero w przyszłym tygodniu. Ścieżki i tak mam wytłuczone po ostatnim zabiegu na grzyba, to i tak nie natłukę za wiele.

170

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

rudemenes napisał/a:

Dzisiejszej nocy będę desykował pierwsze 6 ha. Odmiana Artoga. Bonanza i Arsenal jeszcze z tydzień poczekają.

Miałem to robić kilka dni temu, ale pierwsze kilka ha zdesykowałem dopiero dziś. Bonanza zostaje na po niedzieli.

171

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Ja w przyszłym tygodniu będę desykował. U nas zaczęło trochę przepadywać to niech jeszcze stoi.

172

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

pierwsze 12 ha opryskane, jeszcze beczke prysne dzisiaj, a 10 ha zostanie po niedzieli bo a zielony jeszcze,.

mdw

173

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Dawałeś sklejacz czy samym glifosatem?

174

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

w tym roku odpusciłem sobie sklejacz

mdw

175

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Ja też odpuściłem sklejacz w tym roku. Yokoslaw to długo u was w tym roku ten rzepak się trzyma. u mnie pod wrocławiem to już wszystko popryskane. tylko wczoraj jakiś desperat pryskał pomimo że wiał bardzo silny wiatr. ale on już miał spuźniony ten oprysk bo bardzo dużo wysypał na ziemię....

176

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Rudemenes jak wygląda ta bonanza u Ciebie na tle innych odmian? Pytam bo w tym roku chcę kupić jedną jednostkę i posiać na próbę bo tak zachwalają na szkoleniach.....

177

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

15 kilometrów odemnie jescze całkiem zielone, 10 ha u siebie zostawiłem na wtorek albo srode, ale u nas zawsze tydzien pozniej niz wrocław

mdw

178

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Ricky napisał/a:

Rudemenes jak wygląda ta bonanza u Ciebie na tle innych odmian? Pytam bo w tym roku chcę kupić jedną jednostkę i posiać na próbę bo tak zachwalają na szkoleniach.....

Bardzo niepozorna odmiana. Niska. W zeszłym roku dała plon 4,6. W tym roku wygląda podobnie, ale już raczej nie przebije tego wyniku. Strąki grube, długie. Jak zbiorę, to powiem jaki miała plon. Z Ragt'a miałem jeszcze Sensationa - to jest odmiana bardzo wysoka, plon dała 4,3.
W tym roku posiałem jeszcze na próbę Arsenala - wygląda bolszo.

179

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Słyszał ktoś może coś o próbach na zawartość glifosatu przy skupie rzepaku? Trzeba myśleć coś atakować w tym tygodniu... a słuszałem pogłoski o jakichś próbach.

180

Odp: Jak opóźnić, lub ewentualnie przyspieszyć zbiór rzepaku???

Ruszacie z desykacją ? odpuszczacie ? czekacie ? sklejacie ?
u mnie wypalona góra się osypuje, środek zmienia kolor, a dół zielony.

gg 5118068