1

Temat: Pszczoły

Hej koledzy czy ktoś z was hoduje pszczoły , jak tak to piszcie ile macie rodzin itd. Ja mam 8 rodzin a przygodę z pszczołami zacząłem 4 lata temu:dance:

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

2

Odp: Pszczoły

jak chcesz się coś więcej dowiedzieć w temacie to dam ci namiary do znajomego co ma 1000 a 300 co roku przywozi na grykę

3

Odp: Pszczoły

Nie no w temacie to jestem w miarę obcykany ale 1000 rodzin to już robi wrażenie , ja tak dużej pasieki nie zmontuje ale myślę że z 40 to dam radę obrobić przy moim ciągłym braku czasu.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4

Odp: Pszczoły

no wiesz każdy zaczynał od małej ilości więc jest szansa że i ty dorobisz się tak licznej rodziny tego ci życzę bo pszczoły robią kawał roboty a technika nie zawszę je zastąpi

5

Odp: Pszczoły

DZięki Scoda , ale 1000 rodzin to wymaga zaangażowania tylko przy pszczołach ale jak ktoś ma taką pasieke to spokojnie się z niej utrzyma.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

6

Odp: Pszczoły

Witaj 10 Pni ByŁo KiedyŚ 40. Wystarcza Na Zaopatrzenie Rodziny I Znajomych.

7

Odp: Pszczoły

a ma ktoś wolne ule które nie używa na sprzedaż bo ja chce zacząć z pszczółkami

8

Odp: Pszczoły

Nie przeczesałem aż tak wnikliwie tego forum, bo nie wiedziałem że ten wątek istnieje smile
Nie pochwalę się w tym roku pszczołami, bo mi 9 i ojcu 40 spadło, także miodu to w tym roku nie pojjem. Jak u was przezimowały?

9

Odp: Pszczoły

bratu  12 na 12 padło ...   sasiadowi  40 na 60  padło ..   a na drugiej stronie wioski    koledze  przetrzymały ..

jak to własnie w  innych rejonach polski  z tym przezimowaniem pszczół ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: Pszczoły

Ojcu 10/10 przezimowało.

11

Odp: Pszczoły

mój znajomy co mu facelie sieje mówił że pszczoły lubią taką zimę ostrą ale najgorszy był styczeń bo ciepły i jak któraś gdzieś poleciała i przyszedł chłód to mogla już nie wrócić,  szkód nie miał wielkich bo mówił że padło tyle co zawsze o ile to tak można ująć, sam ma 100 i jego syn 40. na ile wycenią się wartość jednego ula? z pszczołami oczywiście....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

12

Odp: Pszczoły

no mnie chodzi o wolne ule widziałem taki na allegro
http://allegro.pl/ul-ule-pszczele-duze- … 55173.html
ale niewiem to podwujny

13

Odp: Pszczoły

chodzi mi o to czy dwie rodziny

14

Odp: Pszczoły

mi wygląda na pojedynczy, dla jednej królowej.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

15

Odp: Pszczoły

znajomu mowil ze sa fajne ule takie ze krolowa siedzi na dole i tam czerbi w polowie jest taka siatka zeby nie przeszła, a wyżej pszczółki miód daja, pomysl nad takimi duzo mniej roboty

Rolnik z powołania:-)

16

Odp: Pszczoły

Sąsiad ma kilka uli na zimę nie narzeka.
Najgorsze są opryski pszczoła pryskana wraca do ula a tu zostaje zabita bo inaczej pachnie ......

17

Odp: Pszczoły

joker-konin napisał/a:

no mnie chodzi o wolne ule widziałem taki na allegro
http://allegro.pl/ul-ule-pszczele-duze- … 55173.html
ale niewiem to podwujny

To jest zwykły ul wielkopolski, do którego używa się tak jak  w przypadku na zdjęciu jednej nadstawki lub dwóch nadstawek.

joker-konin  napisał/a:

chodzi mi o to czy dwie rodziny

To jest dla jednej rodziny. Między korpusem gniazda, a nadstawki wstawia się kratę odgrodową, która uniemożliwia matce czerwienie w nadstawce.

wojtas  napisał/a:

jak to własnie w  innych rejonach polski  z tym przezimowaniem pszczół ?

U mnie poszło 20. U brata 15 kilometrów dalej przezimowały 8 z 10. Podejrzewam, ze jedną z przyczyn mogła być desykacja gryki przez sąsiada.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

18

Odp: Pszczoły

Widzę Marek że masz spore zainteresowania, ile masz rodzin i na jakiej ramce?

19

Odp: Pszczoły

0. Do wiosny na wielkopolskiej. teraz czekam na zamówione odkłady. To jest tylko hobby, bardziej mojego ojca jak moje. Ja zajmuję się logistyką, zaopatrzeniem, biurokracją, marketingiem, i najcięższymi robotami, a ojciec dba o szczegóły. Tej zimy nic nie przetrwało i muszę odtworzyć pasiekę. Ja jakoś to znoszę, ale dziadek jest w depresji i muszę jak najszybciej ten problem rozwiązać. Pozdrawiam i życzę wytrwałości wszystkim w podobnej sytuacji.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

20

Odp: Pszczoły

nie tyle co spore zainteresowanie co moze podstawowe wiadomości

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile