21

Odp: Pszczoły

Popieram wasze zainteresowania choć sam nie mam pasieki bo bez pszczółek h.. będzie z rzepaku i gryczki.

22

Odp: Pszczoły

wojtas napisał/a:

nie tyle co spore zainteresowanie co moze podstawowe wiadomości

W latach 2007-2011 byłem członkiem zarządu Terenowego Koła Pszczelarzy w Kłodzku. Z powodu przejęcia nowych obowiązków w innych przedsięwzięciach, na własną prośbę i w trosce o dobro koła, zrezygnowałem z tego stanowiska. Życzę każdemu podobnego zainteresowania.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

23

Odp: Pszczoły

Przy pasiece do 30 rodzin to nawet wypada mówić, że jest to hobby. Dlatego że ciężko uzyskać w tej chwili za miód godziwe pieniądze,  w hurcie oczywiście. W detalu jako tako. Albo cukier do zakarmiania drogi, a każdej rodzinie na zimę trzeba sporo dać,albo jakaś choroba. U nas dobiło pszczoły nie tyle warroza, co choroba roztoczowa, trochę osy na jesieni. Najgorsze co zauważyłem,  jak zacząłem zakarmiać na zimę, to że po podaniu kilku pierwszych dawek cukru, pszczoły zrobiły  się osowiałe,jakby pijane. Po poewnym czasie można było stwierdzić nawet agresywne nastawienie do wszystkiego czego się rusza.Po następnym czasie pszczoły w ogóle nie chciały brać syropu,topiły się w nim. I pszczól było coraz to mniej w ulach. Nie ma nic gorszego jak taka bezradność. Ja miałem pszcóły na warszawiakach zwykłych i poszerzonych. Chciałem przejść na jakieś kombinowane, korpusówki, ale dalszą historię każdy zna.... Nie wiem kto u nas zapyli te wszystkie rzepaki.

24

Odp: Pszczoły

Grzegorz miałem identyczną sytuację na jesieni , skończyło się na tym że opuściły ule zostawiły zapasy i wyginęły miałem 8 rodzinek a teraz nie mam nic.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

25

Odp: Pszczoły

ja swoje 10 uli przywoże po 10 czerwca teraz rozgladam sie za kombinezonem odymiaczem i nożem a moze wirówka moje ule to warszawskie poszeżone a możę ma kto opylić

26

Odp: Pszczoły

Ja jutro jadę po moje nowe 4 pnie od razu idą w rzepak chociaż coś... a z ulami to cały czas są ogłoszenia że ktoś chce sprzedać.

27

Odp: Pszczoły

A u mnie morze rzepaku i zero pszól- to co zapyla ?- wiatr  ?

28

Odp: Pszczoły

brat ostatnio kupował to po 300zł  za rodzine z ulem ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

29

Odp: Pszczoły

Rzepak zapylają głównie pszczoły, one właśnie są głónymi zapylaczami. Inne owady też zapylają ale to są małe procenty.Odkąd kwiat się otwozył przestałem walczyć ze słodyszkiem.Rzepak jest rośliną owadopylną i potrzebyje aby owad przeniósł pyłek z jednego kwiatka do drugiego. Sprawy damsko męskie smile

30

Odp: Pszczoły

ja w tym roku olałem słodyszka i nie pryskałem, w tej chwili już mam 70 % łuszczyn zawiązane i nie widzę żadnych większych ubytków.... wieczorkiem powrzucam parę foci

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

31

Odp: Pszczoły

Jak pszczoły po zimie Panowie? Ja dziś drugi raz poddałem ciasto miodowo-cukrowe. Za bardzo rozwiązały moim zdaniem kłąb i trochę ich teraz gnębi mróz. Słabe są, bo ciasto biorą a siędzą na ramkach z miodem na samej górze i nie odsklepiają.

32

Odp: Pszczoły

Ja na razie czekam na czekam rozwój wydarzeń

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

33

Odp: Pszczoły

u mnie git sa wszystkie i pracują tylko pogoda nietęga a jak u was

34

Odp: Pszczoły

Panowie brat  ostatnio  odkręcił miód  paranoja  z 2 uli wyciagnąc nie całe 8 litrów ... a tu leje i leje ...  pszczoły  siedzzą  w ulach  nawet nie wychodza

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

35

Odp: Pszczoły

wojtek nie wyciągaj jak mało miodu w ulu bo wtedy niedobrze zamiast pracowac matka rodzi wiecej robotnic by wypracowac braki i one przejadaja przyszły miód wiesz zapełnia i wtedy 1 za 1 no jak wyciagasz na koniec wszystko to też coś zostaw ze jak zadasz im syrop na poczatku sierpnia na zime zeby nie zgupiały

36

Odp: Pszczoły

właśnie dobre pytanie... kiedy je zaczynasz już dokarmiac na jesień  i ile tego syropu na ul  dajesz?  wiesz ja sie na tym nie znam ...   pytam z woli ciekawości  a brat  kiedyś miał 20 pni... zostało 2 ...  ostatnio jakiś pomór był na mojej wiosce i  większośc pszczół  wygineła

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

37

Odp: Pszczoły

A zapytaj czy pszczoły pełzały przed ulem i czy więcej ich było na wylotku?

38

Odp: Pszczoły

to było coś takiego że  po zimie przeglądanie  uli i po prostu były puste doszczetnie ...   tak jak by uciekły   ale bez miodu >? wszystko na ramkach było nie ruszone ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

39

Odp: Pszczoły

wojtas napisał/a:

właśnie dobre pytanie... kiedy je zaczynasz już dokarmiac na jesień  i ile tego syropu na ul  dajesz?  wiesz ja sie na tym nie znam ...   pytam z woli ciekawości  a brat  kiedyś miał 20 pni... zostało 2 ...  ostatnio jakiś pomór był na mojej wiosce i  większośc pszczół  wygineła

Ten pomór ma dwie nogi dwie ręce i jest rolnikiem uprawiającym rzepak, gorczycę i grykę. Ostatnio postawiłem na nogi PIORiN i Gminne Centrum Zarządzana Kryzysowego aby zgonić z pola byłego kolegę który w samo południe zaczął pryskać rzepak na opadane płatka. Kolegi już nie mam (h.. mu w d... pod warunkiem, że tego nie lubi) ale pszczoły mimo tego, że łącznie padło kilka tysięcy pszczół, uratowałem i już echem się po gminie niesie aby nie pryskać kwitnących rzepaków, gorczycy i gryki w ciągu dna bo zjawi się na polu cała wycieczka z rejonowym na czele.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

40

Odp: Pszczoły

Ostatnio spokój mi mąci przeraźliwa myśl, że to właśnie człowiek, będąc stosunkowo nowym tworem na ziemi jest jednocześnie jej największym nowotworem, bardzo złośliwym i z ciągłymi przerzutami... Brr, strach pomyśleć ale powoli wykańczamy matkę ziemię i siebie samych. Kiedyś wypowiadał się jakiś mądry profesor, że jak zginie ostatnia pszczoła, to za sto lat umrze i ostatni człowiek...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.