41

Odp: Pszczoły

Ten człowiek to Albert Einsten cyt: Ponieważ jak pisał już Albert Einstein i co postawiłem w tytule artykułu "Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt.......", no tutaj już kończyć nie muszę, jeszcze przecież pozostała nam nadzieja, a na razie ....pszczoły jeszcze gdzieś tam żyją.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

42

Odp: Pszczoły

Na pewno słyszałem to w radiu, ale czy to był cytat czy nie, to ręki nie dam sobie obciąć smile Swoją drogą, bardzo fajnie czyta się Einsetin'a. Ostatnio wyszła też fajna książka o Tesli - kolejnym gigancie po Einsteinie, pt.: "Władca piorunów". Tak trochę odbiegłem od tematu, ale właśnie czytam ją do poduchy, a oni razem działali i tak mi się jakoś skojarzyło...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

43

Odp: Pszczoły

Wojtas zapytaj jeszcze czy zwalczał jakimś sposobem chorobę roztoczową i warrozę. U nas w 2 lata temu spadło 50 rodzin przez chorobę roztoczową. Jak zaczynałem od nowa od kupna rodzin pszczoły były już zarażone. Jak się dowiedziałem po zimie że paski do zawieszenia miały ledwie 30-40 % skuteczności. Ostatnio odymiam i jest ok. Marek ile ten były kolega ma do obrobienia? U nas jadą w południe, lub największy skwar tacy 5-7ha.

44

Odp: Pszczoły

Grzegorz89 napisał/a:

. Marek ile ten były kolega ma do obrobienia? U nas jadą w południe, lub największy skwar tacy 5-7ha.

Tak około 30 ha, ale przy pomocy Lemkena Primusa 35 to zajęcie ma na 3 góra 4 godziny.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

45

Odp: Pszczoły

Właśnie a propos pszczółek to mam zasiane ok 1 ha faceli i szukam jakiegoś pszczelarza co podrzuci pszczółki, ja zadowolę sie zapylona facelia i moze 2 l miodu na zime

Rolnik z powołania:-)

46

Odp: Pszczoły

panowie ale wielu jest cwaniaków co jadą w dzień ..     i niestety  popryskają i  kij  co mu zrobisz przecież to nie jego wina ...  tak się będzie tłumaczył
jeśli chodzi o choroby to tak  zwalczają je ale  niestety ...  w tym roku nawet  żadnej rójki  nie widziałem ... więc jest krucho  tak to co roku  z 8 sztuk  się łapie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

47

Odp: Pszczoły

Wojtas pierwszym razem trzeba ostrzec, bo za drugim razem jak wezwiesz policję to zapytają czy dałeś mu ostrzeżenie. To nie jest tak u nas jest taki pszczelarz że jak nawet oprysk pisze że nie dotyczy dla pszczół to i tak policja i nie ma zmiłuj . Ostatnio gość wybłagał żeby mandat był tylko 500zł. Sprawa do sądu. Także jak widzisz to się nie pierd@l bo szkoda pszczół.

48

Odp: Pszczoły

ale ostatnio na większości   oprysków pisze że nie wpływa szkodliwie na pszczoły itp ... ale jakoś mało to przekonujące ...  jak by nie patrzył trzeba zwracać szczególną uwagę właśnie na te stworzenia  Bo im ciężej niż nam

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

49

Odp: Pszczoły

Unia od jesieni tego roku zabroniała stosowanie zapraw z neokoidiyna na 2 lata ma to ochronić pszczoly ?

50

Odp: Pszczoły

Prawda jest taka, jak to chyba Pajej wspomniał, że ja się pszczołę osmrodzi pestycydem to nie wpuszczą jej do ula. Automatycznie liczebność spada. Traktor "pogłowie" pszczół na całym świecie jest na prawdę małe. Nie będę podawał liczb ze świata bo nie da się tego dokładnie powiedzieć, ale u nas na wsi jeszcze 5 lat temu było ok150-180 pni w tej chwili będzie może 40. Jeszcze nigdy nie było aż tak cicho na rzepaku.

51

Odp: Pszczoły

tak to prawda obecnie nie opryski zabijaja pszczoły i jaki kolwiek oprysk na kwiecie je zabije ale nie bezpośrednio zabiją ja strażnicy w ulu tak ze uwazajcie nie na opryskale bardziej na to aby pszczułki nie przenikły innym zapachem czyli palenie śmieci koło ula szkodliwe dla pszczól jest również coś takiego jak olej smary gdy dotknie tego to juz koniec też jej nie wpuszcza świeża olejna farba obok uli też je zmyli
to bardzo delikattne istoty i pamietajcie do pszczoły jak do baby czysty i zadnych perfum umyć sie w szarym mydle

52

Odp: Pszczoły

Panowie jak u was pszczoły? Ja wczoraj zajrzałem, i brakło już pokarmu.Poddałem ciasto i mam nadzieję że dadzą radę. Rozmawiałem ze starym pszczelarzem co ma pszczoły zawsze zadbane, to mówił, że u niego silniejsze rodziny czerwiu mają pół ula. Problem tkwi później w tym, że jak przyjdzie zima uwiążą kłąb i mimo pokarmu dookoła padną w lutym/marcu z głodu. Nie ma dobrej zimy pszczoły jak zboża -pobudzone do życia. Co roku coś wypada że słabo u mnie wyglądają, i już jestem zniechęcony tym wszystkim. Choć lubię je bardzo.

53

Odp: Pszczoły

były dni że wylatywały ... ale czy brakło pokarmu to to to wie ?  skoro ubiegłe lata  im starczało to teraz gdy cieplej wiecej jedzą ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

54

Odp: Pszczoły

Dokładnie pszczoły przy większych mrozach potrzebują mniej. Mianowicie nie zużywają pokarmu i siły na czerwienie tylko siedzą na dupie i czekają na wiosnę i ciepło. W tym roku wyjątkowo nie mogą usiedzieć i cienko to wszystko widzę.

55

Odp: Pszczoły

Moje wczoraj latały jak głupie , nie zaglądałem ale też myślę że trzeba by dać papu, tylko co syrop?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

56

Odp: Pszczoły

Jakbyś miał powałkową podkarmiaczkę to myślę, że wzięłyby. Ja dałem ciasta nad kłąb, i widziałem, że dziś już dużo żwawsze.

57

Odp: Pszczoły

Tak sobie dumam, że chyba za nadto macie ocieplone ule, bo u mnie cicho sza, a dociepli się je za miesiąc. Wczoraj przestawialiśmy pasiekę, jest lepiej niż rok temu, oby tak dalej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

58

Odp: Pszczoły

W tym roku mam tylko lekkie maty na górze i poza zatworami docieplenie 5cm styropianu. Ogólnie ojciec lepiej ociepla a ma na warszawiaku, ja mam na dadancie to raczej chłodno im powinno być. Myślałem żeby docieplić , ale jak będą mieć pokarm i sucho to i w wiadrze przezimują...

59

Odp: Pszczoły

a umnie katastrofa myszy i nie wiem jak je zwalczyc koledzy właza wszedzie

60

Odp: Pszczoły

Panowie czym teraz dokarmić ciastem czy syropem , nie wiem ile mają zapasu ale czuję ze trzeba coś dać tylko co ?

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."