61 Ostatnio edytowany przez Grzegorz89 (2014-02-03 16:35:29)

Odp: Pszczoły

Ja położyłbym na górę ciasto. Syrop będzie zimny i nie wiem czy wzięłyby. Podłożyłem przed śniegami i mrozami i muszę znowu poddać bo głodno. Faktycznie zazimowałem 3 na początku jeden padł a teraz został tylko jeden. Zjadły ciasto i zdechły z głodu. Wściekały się jak było ciepło, matka hulała a później spadły. Jak ten ostatni się nie uchowa to odpuszczam temat. Mam już dość tego ciągłego niepowodzenia, albo matki zmienić. Wrócę do pszczół jak będę dziadeczkiem, albo jak z kobitą nie będę mógł wysiedzieć big_smile

62

Odp: Pszczoły

Paweł jak już to najlepiej kup gotowe ciasto
Grzegorz prześledź linie i kup sobie matki z opóźnionym startem rozwoju, one lepiej znoszą anomalie pogodowe.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

63

Odp: Pszczoły

Właśnie szkoda mi rzucać to całkiem. Na dużą pasiekę nie mam bardzo czasu, choć mogła by być alternatywą do zarobienia dodatkowego grosza. Gotowe ciasto lepiej znosi niskie temperatury, nie twardnieje tak, i nie wywołuje rabunków. W sumie teraz nie wiem,ale wcześniej nie było wiele droższe od cukru. Matki miałem krainki i ojciec też ma takie i nie ma raczej z nimi problemu. Osadzone ma na warszawiaku. Ja mam na dadancie i chyba wrócę do warszawiaków, bo lepiej na nich pszczoły zimują.

64

Odp: Pszczoły

U mnie w okolicy wszyscy mają na wielkopolskiej ramce i to mi się wydaje najpraktyczniejsze rozwiązanie. Teściu mój ma na Dadantcie, ale od kilku lat sukcesywnie przechodzi na wielkopolską poprzez tzw wyparcie.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

65

Odp: Pszczoły

ciasto daj ale jak ,a co za mało pokarmu maja nie powinłeś zagladac do nich a ciasto ma witaminy i nie ochłodzi gniazda połóż na ramkach i pamietaj zeby miały ciepło

66

Odp: Pszczoły

grzegorz nie przejmuj sie złapiesz następny ruj a pszczoły jak młode to nie wierca tyłkami

67

Odp: Pszczoły

Zauważyłem, że po prostu żywe jakoś mi się nie wiedzie. Podobnie było ze świńmi. Znajomy poszedł za zięcia 30km dalej w strony gdzie ja kiedyś miałem postawione pszczoły u swojego teścia. W pierwszych dwóch tygodniach pszczoły zapełniły mu 3 puste ule. Tam gdzie ja trzymałem prawie rok....

68

Odp: Pszczoły

Dałem dziś ciasto , a pszczółki ładnie się oblatywały, o 13-14 +5 stopni.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

69

Odp: Pszczoły

to jak oblatuja to nie za dobrze lepiej niech se siedza w ulu bo iaczej mozeje to zabic

70

Odp: Pszczoły

Wczoraj po południu blisko mojego domu na dwuletnim drzewku gruszki usiadł rój pszczół. Przyjechał pszczelarz amator, udało mu się strząchnąć tak 3/4 bo były wokół pnia. Dziś patrzę że tak z 1,5 l jeszcze jest i teraz tak po jednej stronie pnia, jednak pszczelarz boi się je wziąć że mogły by się ciąć ?

71

Odp: Pszczoły

A czego nie poczekał aż się zlecą wszystkie do transportówki? Rzeczywiście amator, i teraz różnie może być. Kiedyś u mnie wyszedł rój ale przed samym deszczem i rój wrócił, dosłownie po pół godziny, i cięły się strasznie. Z drugiej strony można byłoby dosypać je do ula i poddać do reszty przełożyć/oddzielić papierem i powinny się przegryźć i połączyć. Tak jak się łączy słabe rodziny na zimowanie.

72

Odp: Pszczoły

Dzięki, podpowiem mu o sposobie z tym papierem, jeżeli go nie zna, no ale decyzja należy do niego.

73

Odp: Pszczoły

Te pszczoły padną jak się nikt nimi nie zajmie.

74

Odp: Pszczoły

Natrafiłem na fajny film na temat pszczół , jako że logicznie (jak dla mnie) koleś prawi umieszczam link do filmu.  może komuś się przyda. https://youtu.be/C__b14l6YYA

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

75

Odp: Pszczoły

widziałem to, ale to bardziej utopiia niż rzeczywistość. Gdyby sie dało nieleczyc pszczół od warozy to byłoby pięknie

Rolnik z powołania:-)

76

Odp: Pszczoły

Mówisz to tak jak ja dziesięć lat temu o gospodarstwach ekologicznych.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

77

Odp: Pszczoły

a co teraz sie zmieniło w Twoim mysleniu?

Rolnik z powołania:-)

78

Odp: Pszczoły

Za dużo pisania. Światopogląd zmienił się o 180 stopni, kiedyś uważałem że idę w dobrym kierunku , teraz wiem że to była zła droga.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

79

Odp: Pszczoły

przyznam że tez mam różne przemyslenia i kusi mnie ekologia tylko jak to w polsce wyglada to...

Rolnik z powołania:-)

80

Odp: Pszczoły

Pajej napisał/a:

przyznam że tez mam różne przemyslenia i kusi mnie ekologia tylko jak to w polsce wyglada to...

Jak wrzucałeś filmiki z gospodarstwa ekologicznego, zastanawiało mnie czy na dzierżawionych polach też byś robił ekologię ?